Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Damianus
    A co sądzicie o światłomierzu leningrad .Jak to cudo sie wogóle używa ?
    To jest do światła zastanego. Chyba, że potrafisz go ustawić w ciągu 1/1000 sekundy

    Cytat Zamieszczone przez Niedzwiedz
    Czornyj, ty to chyba kochasz tego fuji !!!! co ?
    Już nie kocham - to była młodzieńcza miłość w czasach analoga, kiedy to mały obrazek miałem w głębokiej pogardzie i trzaskałem sobie wesolutko slajdy 6x7. Marzyło mi się naonczas jednak coś, co dawałoby możliwości LF i dało się łatwo zabrać w plener.

    Teraz kocham swoje Nikony. Jak będę miał za dużo kasy i trafię coś takiego w korzystnej cenie, to se kupię taki wihajster z pokłonami i przesuwami pod bagnet F.

  2. #12

    Domyślnie

    [quote="Czornyj"]To jest do światła zastanego. Chyba, że potrafisz go ustawić w ciągu 1/1000 sekundy

    A to to jest takie paskudztwo - to nie dobrze .Dzieki czornyj

    Mma jeszcze jedno pytanko trochę z innej beczki ale nie chcę zaczynać kolejnego wątku mianowicie - wiem że czas synchronizacji mojego d70 z lampami wynosi 1/500 .Podpiąłem pod niego lampę studyjną FUNSPORTS CY 100 W i zauważyłem że jak zrobię krótszy czas np 1/3000 s to na zdjęciu widoczna jest taka drobna siateczka .Wydaje mi się że to od softboxu ale pewności nie mam .Jakby ktoś coś wiedział w tym temacie to będę wdzięczny z podzieleniem się wiedzą .
    Fotogacek
    Matryca,szkiełka i inne bibeloty
    Fotografia ślubna Poznań Zdjęcia dzieci

  3. #13

    Domyślnie

    skoro wiesz, że czas synchro wynosi 1/500 to na cholerę dajesz 1/3000? Migawka elektroniczna się nie wyrabia, i potem dostajesz siateczkę draj-łiw

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    skoro wiesz, że czas synchro wynosi 1/500 to na cholerę dajesz 1/3000? Migawka elektroniczna się nie wyrabia, i potem dostajesz siateczkę draj-łiw
    Kombinuję, kombinuję po prostu chciałem mieć bardzo małą przesłonę a nie mogłem się dalej odsunąć więc musiałem poszaleć z czasem i przypadkowo zauważyłem że mogę ustawić krótszy niż 1/500 (czego nie można zrobić z fleshem ) .Na początku się ucieszyłem dopóki nie oglądałem zdjęć na monitorku .Patrzę a tu piękna krateczka .Ale tak waśnie przypuszczałem że to wina max czasu d70 .No dobra jeszcze raz dzięki
    Fotogacek
    Matryca,szkiełka i inne bibeloty
    Fotografia ślubna Poznań Zdjęcia dzieci

  5. #15

    Domyślnie

    W takim przypadku tylko filtr neutralny szary

  6. #16

    Domyślnie

    Czornyj, slajdy 6x7 łooomatko jak mailes do tego rzutnik to dziwie sie ze zaprzestales tej zabawy !!!! ja po slajdach 35mm do dzis szlocham jak patrze na stare gnioty z wakacji !!!!! i kiedys mam zamiar cos wykombinowac do rzucania slajdow i sprobows MF w slajdzikach
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •