Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie czułość filmu w F65

    Witam, to moj pierwszy post na forum dlatego chcialbym w pierwszej kolejnosci wszystkich powitac

    Do rzeczy stalem sie niedawno szczesliwym (mam nadzieje) posiadaczem F65... a pytanie dotyczy czulosci filmu - czy aparat sam ustawia ją automatycznie, czy moze trzeba wprowadzic ja recznie?

    pozdrawiam

  2. #2
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    383

    Domyślnie

    Jeśli będzie to standardowa kaseta DX do filmu to TAK.

  3. #3

    Domyślnie

    mozesz jasniej

  4. #4

    Domyślnie

    Chwila, moment. Z tego co pamiętam, to F65 nie pozwala na ręczne ustawienie czułości filmu. Aparat sam ustawia ISO na podstawie odczytanego kodu DX z kasety (taka srebrno-czarna kratka).

  5. #5

    Domyślnie

    Jako były posiadacz tego sprzętu zgadzam się z glenio
    Odyniec! Atakuje ! Uciekajmy do domu !

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glenio Zobacz posta
    Chwila, moment. Z tego co pamiętam, to F65 nie pozwala na ręczne ustawienie czułości filmu. Aparat sam ustawia ISO na podstawie odczytanego kodu DX z kasety (taka srebrno-czarna kratka).
    cytat z instrukcji:
    "W przypadku filmu z kodem DX czułość filmu zostanie nastawiona samoczynnie w zakresie od ISO 25/15 o do ISO 5000/38 o. W przypadku filmu bez kodu DX nastawiana jest czułość ISO 100/21 o."
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 31-07-2008 o 22:33

  7. #7

    Domyślnie

    Podaj emila to Ci wyślę instrukcję do F65 w pdf i będziesz wiedział wszystko.
    Bardzo zacna puszka, posiadałem i złego słowa nie mogę powiedzieć

  8. #8

    Domyślnie

    Potwierdzam - brak mozliwosci manualnego ustawienia ISO. Odczytuje kod DX.
    A tak w ogóle - potwierdzam za szuwarem - przyzwoita puszka.
    Plusy:
    -precyzyjny pomiar światła (śmiało wkładaj Velvię)
    -jako chyba jedyny aparat tej grupy cenowej produkowany po 2000r. - normalny pryzmat a nie uklad luster
    -bardzo dobry pomiar światła błyskowego (także fill in flash, ale tu polecam taki trik z kompensacją naświetlania i błysku)
    -działa AF-S i VR
    Minusy:
    -synchro z lampą tylko 1/90
    -brak spota (ale 3D Matrix baaardzo dobry, więc brak spota nie będzie problemem)
    -brak wybieraka pola AF (trzeba przycisk i pokrętło)
    -tylko jeden command dial.

    Ale w analogu aparat nie ma takiego znaczenia. Dobre szkło, dobry film i nie ma znaczenia (w większosci amatorskich sytuacji), czy masz F5 czy F65.
    D700, MB-D10, D80, MB-D80, N16-35/4G VR, N 24-70/2.8G, N18-200VR, N 70-200 2.8VR, N AF85 1.4D, T90 2.8, N50 1.8D, N24-85ED, SB-800, SB-600, SB-28DX, ringflash Delta, MF 055 XPROB

  9. #9

    Domyślnie

    czyli z manualnym iso tak jak w f-601 moge sie pożegnać?? zalezy mi na tym iso bo lepiej mi sie nim pracuje niz f-601 a uwyam ich w klasztorze w ciemnych dosc miejscach, czyli zostaje mi pogodzic sie z f-601?

  10. #10

    Domyślnie

    noo nie do końca - mozesz zawsze zakleic kod DX na kasecie i w tym momencie aparat ustawia iso 100 ale mozesz zmienić te ustawienie korekcją ekspozycji wiec bedziesz miał możliwośc ustawienia +- 2 EV czyli od iso 25 przez 50, 100, 200, 400 wiec już jakies pole manewru masz... to tyle ode mnie.. pozdr
    Jak się nie ma co się lubi to i wtedy się nie lubi tego co się ma....

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •