Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Postacie na tle nieba (poprawa nieba)

    Witam,

    Ponizej wstawilem 2 zdjecia, oryginal i drugie po obrobce. Moim celem bylo przyciemnienie nieba bez utraty szczegolow w zakresie postaci. Moim zdaniem schrzanilem - postacie sa ciemne, skora zmienila kolor na nienaturalnie pomaranczowy.
    Gwoli wyjasnienia, niebo przyciemnilem nakladajac maske, potem calosc lekko wyostrzylem i podciagnalem delikatnie kontrast.
    Czy da sie zmieniac niebo bez wycinania postaci?

    Prosilbym o jakies wskazowki jak nalezy postepowac w takich przypadkach.


    Fotografia może(i powinna) wyrażać uczucia, gdyż dla każdej emocji czy przemyślenia da się
    odnaleźć odpowiadający im aspekt świata zewnętrznego.
    BLOG

  2. #2
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    A może tak? Selective color. Korygujesz niebieski. Wg upodobań. Później layers na masce. Oczywiście jakość zdjęcia jest niska (800x600).


  3. #3

    Domyślnie

    ...a jak to może być ?
    . . . Coś na C coś na D trochę słoików Twist-Off z wieczkiem . . .

  4. #4

    Domyślnie

    Twoja wersja gadas jest wg mnie troche lepsza kolegi autografa. Czy moglbys zdradzic jak to zrobiles?

    Fotografia może(i powinna) wyrażać uczucia, gdyż dla każdej emocji czy przemyślenia da się
    odnaleźć odpowiadający im aspekt świata zewnętrznego.
    BLOG

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aames Zobacz posta
    Twoja wersja gadas jest wg mnie troche lepsza kolegi autografa. Czy moglbys zdradzic jak to zrobiles?
    Ja najprostrzym programem na świecie
    Nikon Capture NX
    9 x Color Control Point w miejsca które wymagają korekty
    no i na koniec - na pendzel (Selection Brush) tak by wytrzeć to co przypadkowo weszło z Pointa na postacie czas wykonania 20 sekund i juz .
    Ps. Dziekuje ale wykonałem to może jednak mało starannie na 100% są na forum osoby które potrafią zrobić to lepiej i pewnie programem który ty posiadasz .
    Pozdrawiam Adam
    . . . Coś na C coś na D trochę słoików Twist-Off z wieczkiem . . .

  6. #6

    Domyślnie

    Zakładka select, następnie color range:


    Próbnikiem zaznaczasz element który chcesz zmienić, w tym wypadku niebo ma być bardziej niebieskie i przyciemnione, a więc:


    Następnie tworzysz nową warstwę z selekcji koloru którą utworzyłeś:


    Nowo powstałą warstwę ustawiasz wg uznania pod względem przyciemnienia i odcienia koloru (np w oknie levels i hue)


    następnie w warstwie którą posiadasz usuwasz za pomocą np gumki to co nie chcesz aby było przyciemnione i zmienione:




    I tak oto mamy pożądany efekt! (oczywiście przyciemnić można wg uznania)




    Oczywiście jest to sposób który ja bym zastosował na moim poziomie znajomości PS-a, jest wiele dróg które doprowadzą do tego samego rezultatu.

    Mam nadzieje że chociaż trochę pomogłem. Pozdrawiam
    PS. to jest to samo co sugerował Autograf
    D750 l 24 1.4 l 35 1.8 l 50 1.4 l 85 1.4 l 180 2.8

  7. #7

    Domyślnie

    Jestem pod wrazeniem!
    Wielkie dzieki za pomoc i tak obszerny mini-tutorial. Efekt jest naprawde swietny. Jeszcze raz dziekuje.

    Fotografia może(i powinna) wyrażać uczucia, gdyż dla każdej emocji czy przemyślenia da się
    odnaleźć odpowiadający im aspekt świata zewnętrznego.
    BLOG

  8. #8

    Domyślnie

    Tak powinien zostać dodany do Tutków ja również dziekuje
    . . . Coś na C coś na D trochę słoików Twist-Off z wieczkiem . . .

  9. #9

    Domyślnie

    Rzeczywiscie swietnie to wszystko opisane, mam jednak podobna sprawę - otóz kiedys czytałem o przyciemnieniu warstwy zdjęcia korygowanego o 50% i zabawę gumeczką tak żeby samemu sobie rozjanic i to róznym stopniu nasycenia kolejne obszary - nie pamiętam jak to sie robiło - może ktos z was mi pomoze.
    Przy okazji mozna przyciemin lub rozjasnic cały obraz miejscowo i zrobic bardzo przyjemny klimacik.

  10. #10

    Domyślnie

    O ile sie nie myle, podobne efekty moznaby osiagnac stosujac HDR? Ale taki prawdziwy HDR, a nie zabawe w szokujace kolory i inne wynalazki. Jesli sie myle, prosze o poprawienie mnie.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •