Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie karta scan disc extreme III w d70s?

    mam pytanie do znawców - opłaca się kupować taką kartę (8 GB) do nikona d70s? Chodzi mi głównie czy podana prędkość zapisu zdjęć, 30 MB/sek jest w ogóle realna w moim aparacie?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    prędkość widać przy zgrywaniu na komp, w mojej byłem D70tce używałem ultra II i też sobie chwaliłem. Chociaż na kompie było czuć różnicę między ultrą a extreme
    Mateusz Książkiewicz
    Canon & Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    Na litosc boska! Nie Scan Disc tylko SANDISK.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Olśnienie! Faktycznie jest SANDISC :/ no dobra, to warto czy nie warto? extreme II kosztuje 150 zł, a extreme III 220 zł. Czy zauważę różnicę w szybkości zapisu i zgrywania?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mskowronski Zobacz posta
    Olśnienie! Faktycznie jest SANDISC :/
    Napisac poprawnie, to jeszcze zrobi blad... Ehhh...


    Cytat Zamieszczone przez mskowronski Zobacz posta
    no dobra, to warto czy nie warto?
    Odpowiedz sobie, czy oszczednosc czasu mierzona w sekundach (i tylko przy zgrywaniu (pod warunkiem, ze masz dobry czytnik)) oplaca sie wydania tych 70 zl wiecej. To ponad 30% roznicy w cenie.


    Cytat Zamieszczone przez mskowronski Zobacz posta
    extreme II kosztuje 150 zł
    nie ma takiej karty jak Extreme II. Jest Ultra II, albo Extreme III i IV.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6

    Domyślnie

    dobra - upał jest, stąd mi się język plącze
    dzięki za informacje
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Mam D70 i Sandiska 2GB Extreme III. W porównaniu ze zwykłym Kingstonem (nie mam Ultry II więc nie porównam) widać różnicę w przeglądaniu zdjęć na wyświetlaczu aparatu, zwłaszcza kiedy są to NEF'y, ale nie jest to różnica jakaś wielka. Natomiast z tego co wiem to karty z serii Extreme III to karty profesjonalne, a więc zawsze bardziej niezawodne i dlatego osobiście je preferuję. Ale to moje zdanie w tym temacie. Przekalkuluj sobie, czy zamiast kupować Ext.III nie wyjdzie Ci korzystniej dopłacić do Ultry II ale dwukrotnie większej. Pozdrawiam
    D80+MBD80 l N18-70 l N70-300VR l N85 1.8D l SB800 l Lowepro SS200AW

  8. #8

    Domyślnie

    do d70s kup Extreme III , naprawde widac roznice miedzy Ultra II a Extreme III.
    moge polecic taniepamieci.pl , III 8Gb zaplacilem 177 zl chyba ok 200zl z przesylka, karte mialem nastepnego dnia w domu. Jest to wersja 30MB/sec ... zwykle Extreme III maja 20MB/s jesli sie nie myle.
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •