Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Na co zwracać uwagę przy wyborze monitora LCD

    Jak w temacie. Chodzi mi o rodzaj matryce, parametry jakie powinien sprełniac monitor do obróbki zdjęć ( możliwości przecietnej kieszeni)

  2. #2
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie Re: Na co zwracać uwagę przy wyborze monitora LCD

    Cytat Zamieszczone przez leszeg
    Jak w temacie. Chodzi mi o rodzaj matryce, parametry jakie powinien sprełniac monitor do obróbki zdjęć ( możliwości przecietnej kieszeni)
    Profesjonalne monitory LCD są drogie, powyżej 2-3 tys. Jeśli cię stać to kup.
    Jeśli nie zastanów się nad dobrym monitorem CRT (kineskop). Dobra 19" CRT jest dużo lepsza niż średni LCD: wielkość plamki, naturalne kolory, elastyczne przełączanie rodzelczości. Tu trzeba zwrócić uwagę na KARTĘ GRAFICZNĄ. Większość ludzi podnieca się monitorami i podpinają je pod jakieś śmiechu warte GeForce'y. Totalne nieporozumienie.
    Obraz nieostry, kolory tragedia. To jest tak, jak oglądać obraz przez folię...
    Polecam karty graficzne:
    1. Matrox seria 4xx lub nowsze modele (Parhelia). Wzorcowy obraz.
    2. ATI Radeon Sapphire. Dobry obraz.

    Na złączu DV-i też waro kupić dobrą kartę...
    Matrox ma 10-bitowe przetwarzanie koloru (Parhelia)
    I do tego dobry monitor...

    Powodzenia.
    Najlepiej dokonać porównania obrazu (zdjęcie testowe i/lub programy do testów monitora)

  5. #5

    Domyślnie

    Peter, Mam taki monitor 19 cali. Problem jest taki że komp wywedrował do innego pokoju (do syna) i poprostu juz straciłem swobodny dostep do niego. Potrzebuje w miare dobrego płaskiego bo chodzi o miejsce. Nowe graty w moim pokoju i takie pudłoa z dwoma śpiacymi na nim kotami poprostu nie mieści się. Na LCD juz nie wejdą (obrabiałeś kiedys foty z dwoma wisząsymi kocimi ogonami na ekranie?). Ten nowy LCD musi tez pasować do wnetrza wiec muszę. Myślę o Fujitsu-Siemens P19-2 19''

    [ Dodano: Wto 23 Maj, 2006 ]
    Mam karte Radeona w domu i GeForce w pracy Wiem na czym polega róznica

  6. #6

    Domyślnie

    leszeg, tylko uważaj, bo koty potrafią nieźle drapnąć ekran LCD, jesli coś się na nim porusza - na przykład kursor od myszki.
    Jacek

  7. #7

    Domyślnie

    moje koty tylko leżakują podgrzewane łoże No ale dzieki za ostrzeżenie, szklanego jak narazie nie rozpracowały

  8. #8

    Domyślnie

    To doświadczenie rodzinne. Kuzyn kupił nową 19" EIZO, uruchomił, włączył tuner TV i poszedł na kolację. Jak wrócił to miał pięknie przeorany ekran. Cieszył się nową zabawką niecały tydzień. Teraz ma już nowy z założoną dodatkową szybą.
    Jacek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leszeg
    Peter, Mam taki monitor 19 cali. Problem jest taki że komp wywedrował do innego pokoju (do syna) i poprostu juz straciłem swobodny dostep do niego. Potrzebuje w miare dobrego płaskiego bo chodzi o miejsce. Nowe graty w moim pokoju i takie pudłoa z dwoma śpiacymi na nim kotami poprostu nie mieści się. Na LCD juz nie wejdą (obrabiałeś kiedys foty z dwoma wisząsymi kocimi ogonami na ekranie?). Ten nowy LCD musi tez pasować do wnetrza wiec muszę. Myślę o Fujitsu-Siemens P19-2 19''

    [ Dodano: Wto 23 Maj, 2006 ]
    Mam karte Radeona w domu i GeForce w pracy Wiem na czym polega róznica
    Tak naprawdę, z tego co wiem, matryce LCD produkuje Samsung i LG. Inne firmy kupują i montują w swoich wyrobach. Może być różnica np. w elektronice. Zwróć uwagę na wielkość plamki (odległość między pikselami) kontrast i jasność, czas reakcji przy foto nie ma takiego znaczenia (przy filmach - smugi). Najlepsze są testy "oragnoleptyczne". Weź jakieś dobre foto i programik np. Nokia Monitor Test, Nec'a itp. Pozwoli ci to sprawdzić geometrię obrazu, morę, zbieżność kolorów (istotne w uzyskaniu dobrej ostrości i czystości)
    i kilka innych parametrów. Zwróć uwagę na możliwości regulacji monitora...np. balans bieli.
    Przy złych ustawieniach obraz jest sztuczy, podkolorowany, twarze "buraczane" itp.
    W LCD trzeba należy pracować w rozdzielczości tzw. natywnej (zależy od matrycy) dla uzyskania optymalnej jakości. Np natywne 1280x1024 w 17" nie jest zbyt ergonomiczne.
    Zbyt małe ikonki.... Przetestuj i powodzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Peter, najgorsze jest to ze ja mam mozliwosc tylko zamówienia i zapłacenia przy odbiorze. W moim miescie w sklepach są te najtańsze. Musze walic w ciemno kierujac sie parametrami. Programiki do testów o ktorych piszesz mam i uzywam do (kiedyś) mojego monitorka. Czepie sie chyba tego
    Fujitsu-Siemens P19-2 19''
    JK, nikt nie zna dnia ani godziny kiedy te cholry cos wymyślą. Kwiatków w domu niemam juz od 2 lat ale wezme to pod uwage co mówisz, ak na poważnie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •