Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60
  1. #51

    Domyślnie

    Odpowiedzi na te dwie zagadki w życiu bym nie znalazł, ale swoją droga zdjątko first klass
    De czy'sta + szkliwo

  2. #52

    Domyślnie

    Piękne fotki, gdzie strzelałeś, Hesja?

    Swoją drogą ten śmigłowiec wygląda już teraz zupełnie inaczej...
    D80 | N 70-300 VR

  3. #53

    Domyślnie

    fotki ladne ale to nie jest malowanie irackich sil powietrznych

  4. #54

  5. #55

    Domyślnie

    fajny pomysł z zagadkami szkoda ze nie tydzien wczesneij, teraz mało w domciu bywam...

    Ps. Fotki (zwłaszcza 1) klasa
    Aviation Photography by Qna
    Grillowane marchewki, alpejskie szerszenie w bitej śmietanie i wulkan w sosie bałkańskim

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hesja Zobacz posta
    1. widzieliscie Mi-8 z takimi wylotami spalin?
    To rozpraszacze ciepła, można je również zamontować na Mi-8 lub Mi-24.

  7. #57

    Domyślnie

    Te Mi-17 zostały zamówione przez Irak (stąd malowanie). Kupiono używane, na wschód od nas, ale za pośrednictwem naszego Bumaru (jeśli mi pamięć nie szwankuje). Amerykanie kopali niezłe dołki pod ówczesnymi zamówieniami irackimi w Polsce (a po prawdzie to my też nie potrafimy walczyć o swoje interesy) i w efekcie końcowym wyremontowanych (również na wschód o nas) śmigłowców Irakijczycy już nie zechcieli odebrać.
    Stało się to mniej więcej w momencie wysyłania pierwszej zmiany naszego kontyngentu do Afganistanu. Radosław Sikorski, wtedy MON, podjął (słuszną) decyzję o przejęciu maszyn przez WP.
    Doposażone (opancerzenie, widoczne na drugim zdjęciu Hesji, rozpraszacze gazów wylotowych i parę innych bajerów) będą latać nad Afganistanem w polskich barwach. Właśnie w związku z tą misją w ostatnim czasie piloci z 25 Brygady Kaw. Pow., 56 i 49 PŚB ćwiczyli z Niemcami (jednostka latająca na UH-1) loty wysokogórskie w Alpach. Z naszej strony trenowały Mi-17 i Mi-24, elementem treningu był też długodystansowy dolot do Niemiec i z powrotem.
    Na dokładkę połowę z tych kilku Mi-17, które znajdą się w Afganistanu, już obiecaliśmy (ustami Sikorskiego) oddać do dyspozycji Kanadyjczykom, którym brakuje wsparcia śmigłowców...

    Pokręcona i ciekawa historia

  8. #58

    Domyślnie

    jestem glupi Przeczytalem 2 str. i odpowiedzialem


  9. #59

    Domyślnie

    Wpadlem na watek, niestety juz po obiedzie, ale i tak bym nie zgadl : jakis zamazany ten smiglowiec czy cos ....
    Zdjecie extraklasa ... jak zwykle. Mozna sie nabawic kompleksow .

    Powiadacie ze to Mi 17 1V ? Of course !!!
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #60

    Domyślnie

    wyglada na to ze bede musial skrocic znajomego o glowe hehehe

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •