Szukaj
To co tam masz to Hotpixel, i przyzwyczaj się bo sie go nie pozbędzieszSam mam, tu masz mój topki, moze ci w czymśpomoże -> http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=63675
>>
D200 | AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED | AF-S NIKKOR 70-300 1:4.5-5.6G VR | SB-600 | PLAYSTATION 3![]()
Normalna flara, tyle że mocna. W tym wypadku - występlować. Mniej czy więcej flar w ciężkich warunkach pod światło będzie dawało każde szkiełko, nawet superprofinanocoatedstałkokiller (tyle że znacznie rzadziej)![]()
Amatorszczyzna powered by D40X kit, N35/1.8G, N70-300VR, SB800 i Slik Pro 330 DX
najpierw trochę poczytaj a dopiero potem zarzucaj "bzdety" http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/s...ar_134986.html
Każdy piksel złożony jest z 4 subpikseli: czerwony, niebieski i 2 zielone.
no nie bardzo - CCD to nie jest FOVEON
kup porządny filtr na obiektyw - taki dobry tzn. droższy niż 50zł
no niestety to ty źle piszesz a eriemu nie zarzucaj niewiedzy bo gwarantuje ci że na tych tematach zjadł już zęby.
Sam podałeś tekst ale chyba coś go niedokładnie przeczytałeś - matryca bajerowska ma po jednym fotodetektorze na każdą barwę składową (a dokładniej każdy "piksel" jest taki sam jeno każdy przykryty filtrem o danej barwie składowej czyli R G B). W takich matrycach nie ma jakichś sub-pikseli. Taką budowę (po komplecie czujników na każdą barwę składową ułożonych jedne nad drugimi) ma dopiero matryca Foveon, której żaden z aparatów nikona nie ma
Ostatnio edytowane przez kronos28 ; 26-07-2008 o 14:01
|D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
Pozdrawiam Tomek Kić
Najpierw to sobie sam poczytaj ZE ZROZUMIENIEM, a potem poprawiaj ludzi którzy w tym fachu pracują - matryca aparatu Nikon D80 ma ok. 10,2 mln fotodiod, z których 1/4 odpowiada za kolor czerwony, 1/4 za niebieski, 1/2 za zielony - jest to po prostu matryca z filtrem Bayera, a nie warstwowa jak np. Foveon. To o czym piszesz (czy tez właściwie cytujesz bez zrozumienia) to jest sposób odzyskiwania pełnokolorowego obrazu z matrycy Bayera.
pozdrawiam i życzę nauki
Wojtek
maruda
szkoda, że to już nie to samo forum...
Czyli co, nie ma sensu wybierać się do serwisu w celu usunięcia martwych glutów?
Z6 II | Z24-70/4 | Z85/1.8
OK, mój błąd... zwracam honor![]()
Ostatnio edytowane przez Dx2 ; 26-07-2008 o 14:10
|D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
Pozdrawiam Tomek Kić
Skontaktuj się z nami