Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie D80 - problem z matrycą... ?

    Witam.
    Przeglądając zdjęcia w aparacie, znalazłem dwa zielone krzyże, każdy z nich składa się z 5 pixeli.
    Znajdują się dokładnie w tym samym miejscu na każdym ze zdjęć, więc odpada trafiony LCD.
    Oto przykładowa fotka zrobiona kilka chwil temu:


    Czy to bad pixele? Jeśli tak, to na czym polega mapowanie matrycy, czy jest to naprawa matrycy czy raczej ukrywanie bad pixeli?
    Dodam jeszcze, że D80 ma 3 miesiące i ma zrobionych 3800 zdjęć.
    W oczekiwaniu na pomoc i poradę...

    Pozdrawiam
    Z6 II | Z24-70/4 | Z85/1.8


  2. #2

    Domyślnie

    nie wiem na czym naprawa polega, ale bez wysłania do serwisu się nie obejdzie

  3. #3

    Domyślnie

    no bad pixel - olej serwis, rób zdjęcia i nie przejmuj się takimi pierdołami. zostało ci ich tam jeszcze 9,999,998

    Nie ma matryc idealnych, nie było i wątpliwe czy kiedykolwiek będą.

    bah mogę cię pocieszyć że znalazłem jeszcze jeden na tej fotce

    Mapowanie polega na przypisaniu złemu pixelowi danych pobranych z sąsiednich pikseli (tak oględnie rzecz biorąc) - ale i tak po jakimś czasie znowu ci one wylezą i co znowu będziesz leciał do serwisu bo masz 2 malutkie zielone pikselki?
    Ostatnio edytowane przez kronos28 ; 26-07-2008 o 13:09
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  4. #4

    Domyślnie

    no, jest czerwony
    ale jabkos nie przejmuj sie tym rob zdjecia i nie oddawaj aparatu do serwisu na kilka miesiecy
    F65, N24-70/2,8, 50/1,8, SamYang 85/1,4, S150-500, SB600, D700, MB-D10
    D50&DELTA , N18-70 - żony

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    no bad pixel - olej serwis, rób zdjęcia i nie przejmuj się takimi pierdołami. zostało ci ich tam jeszcze 9,999,998
    Zostało Ci jeszcze 39.999.998 każdy piksel składa się z 4 subpikseli

    za kolegą kronos28 nie ma się czym przejmować
    Pzdr.

  6. #6

    Domyślnie

    Fotka jest poniżej ( ciemna jak cholera )


    Oto fotka z zamkniętym dekielkiem.

    Cytat Zamieszczone przez mayor Zobacz posta
    no, jest czerwony
    ale jabkos nie przejmuj sie tym rob zdjecia i nie oddawaj aparatu do serwisu na kilka miesiecy
    Kurcze, faktycznie, jest i czerwony...
    Co do serwisu, ostatnio miałem z nim do czynienia.
    I obeszło się bez bólu. 3 dni robocze i naprawa płatna obiektywu załatwiona.
    Z6 II | Z24-70/4 | Z85/1.8


  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli przy różnych czasach i ISO świeca z różną jasnością to są to hotpiksele, jeśli ze stałą to badpiksele. Ustaw ISO 1600 i czas 30s to wyjdzie więcej hotów pojedyncze hoty to tolerancja wykonania matrycy... podobnie jest z ekranami LCD

  8. #8

    Domyślnie

    to ja też zapytam i trochę się do wątku podepnę, zrobiło mi się takie coś:



    mówię od razu że dzieje się tak tylko jeśli coś zaświeci w obiektyw tak jak reflektory tego porsche, ale trochę mnie to martwi... to normalne?? a jeśli tak to co zrobić żeby uniknąć takich efektów??

    pozdrawiam
    posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum

  9. #9

    Domyślnie

    na moje oko to flara od obiektywu, rada... nie robić pod ostre światło

  10. #10

    Domyślnie

    To bliki, normalne, masz filtr uv? to on może je powodować

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •