Close

Strona 61 z 71 PierwszyPierwszy ... 11515960616263 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 702
  1. #601

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    szkłą nie przełączasz w tryb dx Po prosto na FF używasz jego pełnej rozdzielczości, a w przypadku DX jego wycinka. Stąd różnica.
    Więc i różnica w rozdzielczości skoro wykorzystywana jest tylko część szkła. Także możliwe, że taki np. D7200 daje lepszą rozdzielczość niż jakikolwiek FX Nikona przełączony w tryb DX.

  2. #602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Canon to system Nikona? Od kiedy? Nam każesz pokazywać odpowiedniki do Nikona, przykłady obiektywów do podpięcia a sam wynajdujesz coś w innych systemach. Zachowuj się jednak trochę bardziej fairplay, bo w tych innych systemach też są obiektywy, których Nikon nie ma. Są nawet szkła pod DX, których dokładnych odpowiedników w FX nie znajdziesz. Ja też Cię o coś prosiłem. Pokaż mi Nikona, który mi da więcej Mpx w cropie niż np D7200, bo do tej pory nie zrobiłeś tego. Pokaż odpowiedniki najdłuższych tele, bo też byłeś o to proszony i nie zrobiłeś tego. Nie bądź taki roszczeniowy i sam się czymś wykaż. A to, że D810 ma w cropie 15Mpx to też nie oznacza, że jest je w stanie efektywnie wykorzystać. Zobacz jak efektywnie swoje Mpx wykorzystują aparaty takie jak D7000, który ma ich w przybliżeniu tyle co D810. I sorry, ale nie jesteś sprawiedliwy, po pierwsze to ty zacząłeś się na mnie skarżyć, że Cię coś mierzi a po drugie ja w każdym poście staram się być jak najbardziej merytoryczny, a u Ciebie argumenty to: pokaż mi to, znajdź mi tamto, albo ciekawe co by wybrał ten albo inny. Wybacz, ale nie widzę za dużo merytorycznych treści w twoich wywodach. Jeśli już to pytania i insynuacje, hipotezy itd.

    PS Kto powiedział, że mają wsio? Serio jestem załamany, bo kolega Feltom o tym pisał kilka postów wyżej. I jak tu Cię nie kochać.

    PS II Mam prośbę byśmy już o nic się nie pytali. Po prostu urwijmy tą dyskusję. Już dawno straciło to jakikolwiek sens, a jeśli już koniecznie chcesz to kontynuować to zapraszam na privka. Tylko, że raczej nie odpiszę.

    Już to pisałem, ale tylko dodam dla utrwalenia. Nie myl rozdzielczości matrycy z tym tym ile uda jej się uciągnąć z konkretnym szkłem.
    Ja myślałem, że rozmawiamy w kontekście FF vs DX nie tylko w przypadku NIkona, jeżeli odebrałeś to inaczej to się nie zrozumieliśmy. A jakie to obiektywy? Żaden NIkon nie da więcej w cropie niż d7200, nawet nie da więcej niż d3400. Odpowiedzią na najdłuższe tele jest cropowanie. Nie zacząłem skarżyć tylko napisałem, że ponoszą Ciebie emocje, moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie. Jest dokładnie tak jak piszesz, właśnie dlatego szkła pełnoklatkowe podpiete pod dx dają niższą rozdzielczość niż podpiete pod ff
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #603

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    https://www.dxomark.com/Lenses/Nikon...kon-D800E__814

    i teraz porównajmy rozdzielczość. Tu nie mamy d7200 ale mamy podobnie upakowane d7100, więc jeżeli chodzi o laboratoryjne testy to jak na dłoni widać, że wykropowane d810 da z tym szkłem conajmniej porównywalną jak nie lepszą jakość niż DX, także sorry
    Na jakiej podstawie "wyliczyłeś" rozdzielczość DX-mode w D800E?

  4. #604

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    ...A jakie to obiektywy?...
    Jeżeli Cię to rzeczywiście interesuje to możesz to sprawdzić w bazie obiektywów (systemów aps-c jest zaledwie kilka Nikon, Pentax, Canon, Sony, Leica, Fuji, użyj tego klucza i po użyciu przelicznika sprawdź wyniki przeszukując po bagnecie, bo są jeszcze producenci niezależni). Nie ze złośliwości, ale myślę, że po prostu za dużo pytasz a za mało sam odpowiadasz na pytania innych. FF vs DX, można i tak, ale można też FF vs APS-C i wtedy porównanie będzie bardziej uczciwe a opcji więcej. Moją prośbę co prawda zignorowałeś, ale masz oczywiście do tego prawo, bo to tylko prośba a nie rozkaz. To teraz zamiast prosić zapytam. Kończymy?

  5. #605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Na jakiej podstawie "wyliczyłeś" rozdzielczość DX-mode w D800E?
    z proporcji: 36/16 = 24/x ,wychodzi 10 z hakiem, więc pi razy oko to samo.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jeżeli Cię to rzeczywiście interesuje to możesz to sprawdzić w bazie obiektywów (systemów aps-c jest zaledwie kilka Nikon, Pentax, Canon, Sony, Leica, Fuji, użyj tego klucza i po użyciu przelicznika sprawdź wyniki przeszukując po bagnecie, bo są jeszcze producenci niezależni). Nie ze złośliwości, ale myślę, że po prostu za dużo pytasz a za mało sam odpowiadasz na pytania innych. FF vs DX, można i tak, ale można też FF vs APS-C i wtedy porównanie będzie bardziej uczciwe a opcji więcej. Moją prośbę co prawda zignorowałeś, ale masz oczywiście do tego prawo, bo to tylko prośba a nie rozkaz. To teraz zamiast prosić zapytam. Kończymy?
    ale to Ty użyłeś tego argumentu, więc liczyłem, że go poprzesz przykładem. Którą prośbę zignorowałem?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #606

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    z proporcji: 36/16 = 24/x
    Nie ma żadnych podstaw by tak liczyć.

  7. #607

    Domyślnie

    dlaczego? Skoro na 36 mpx matrycy d800e szkło daje 24 mpx obraz, a rozdzielczość szkła jest określona to będzie ona z grubsza mniejsza o tego właśnie cropa, co zresztą się potwierdza, na d7100 jest pi razy oko tyle samo
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #608

    Domyślnie

    Ja liczyłem na to, że Ty podasz swoje przykłady, te o które Cię prosiłem, bo to także było odnośnie twojej argumentacji. Na razie nic nie dostałem. Ja Ci przynajmniej podałem namiary Tylko już proszę nie pytaj o które przykłady, bo to już nawet nie jest śmieszne. Którą prośbę zignorowałeś? Jest na tej stronie, nawet ją zacytowałeś A w reklamie mówią, że to dzieci dużo pytań zadają A wzór faktycznie ciekawy. Zapytał bym skąd się wziął (tzn domyślam się, że z założenia, że analogowe szkło jest do bólu cyferkowo liniowe) ale wolę zapytać czy kończymy?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 28-05-2017 o 00:01

  9. #609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    dlaczego? Skoro na 36 mpx matrycy d800e szkło daje 24 mpx obraz, a rozdzielczość szkła jest określona to będzie ona z grubsza mniejsza o tego właśnie cropa, co zresztą się potwierdza, na d7100 jest pi razy oko tyle samo
    Tylko, że D800E w trybie DX nie ma 24 a 16 mpx. Więc niewykluczone, że wyciągnie taką rozdzielczość jak D7000, a więc mniej niż D7100.

  10. #610

    Domyślnie

    Te 24 to ilość Mpx konkretnego szkła w FX, do tego masz tryb DX (i podaną jego matrycową rozdzielczość) a x to niewiadoma do wyliczenia. Stąd wzór, ale i tak nie jest on prawidłowy, bo w centrum w 99% przypadków szkło ma większą rozdzielczość niż przy krawędzi. O ile dokładnie nie wiem. Inna sprawa, że w przypadku DXO nie mówimy o MPXach ale o ich wymyślonym tworze czyli o perceptual megapixels. Nie da się tego bezpośrednio przełożyć, trzeba poczynić pewne założenia zgodnie z tym co mają na stronce w wyjaśnieniach.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 28-05-2017 o 00:10

Strona 61 z 71 PierwszyPierwszy ... 11515960616263 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •