Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Filtry cokin

  1. #1

    Domyślnie Filtry cokin

    Kupiłem sobie (a jak ) filterki systemu cokin i chciałbym zapytać bardziej doświadczonych (szczególnie uśmiecham się do Alfa jako speca nad spece) o sprawy które nasunęły mi się zaraz przy pierwszych testach.
    Kupiłem połówki - szarą i tabakową
    1.Czy przed zalożeniem cokina wykręcać z obiektywu filtr UV ?
    2.Jak robić pomiar światła - ja myślę w ten sposób: pomiar bez filtra i ustawienie ekspozycji a następnie dopiero zakladam filtry - dobrze myślę ?
    3.Oprócz dwóch ktore posiadam jakie ewent.filtry przydadzą mi się przy fotografowaniu krajobrazu?
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  2. #2

    Domyślnie

    Czesc . Ja mam tzw. zestaw filtrow kreacyjnych Cokin .
    Jest to ok 20 szt. kolorowych folii ,zastepuje u mnie to
    pokazny zestaw polowek. Swiatlo mierze z zalozonym.
    Ciekawe efekty mozna osiagnac mieszajac je np :niebieski
    na gorze ,czerwony na dole. Zakladam tez czasem na lampe
    blyskowa. pzdr.
    http://pjolo.blogspot.com/ "Albo mieć, albo być"

  3. #3
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    - ja UVki nie ściągam, ale szkoły są różne (ściągam tylko do polara)...
    - z pomiarem też różne szkoły...prawidłowo jest tak, jak napisałeś, jeśli ma się trochę doświadczenia to można i z założonymi, ale światłomierz cza mieć w oku :P
    - do krajobrazu...przede wszystkim połówki ND z miękkim przejściem i z przejściem soft...następnie filtry gradual thunder - burzowy, oraz sunset (jest kilka wersji...połówkowe oraz całe) - do dorabiania zachodów...no i jeszcze kilka kolorowych połówek...
    kupiłeś cokina 121?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Alf,kupiłem odpowiednik 121 - produkcja niezależna ale wygląda dobrze.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  5. #5

    Domyślnie

    Valdek_Tychy- gdzie kupowałeś?
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  6. #6

    Domyślnie

    allegro - sprzedawca fot-to.Ceny ma nawet dość przystępne jak na nieorginalne wyroby.Pobawię się trochę takimi to docelowo pewnie wymienię na oryginalnego cokina
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  7. #7
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    sprawdź tego podrobionego na jakiejś chmurce...powinien lekko zabarwiać szarości...
    teraz czas na ND...hitechy 0,6/0,9/1,2...z przejściami miękkimi oraz soft...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8

    Domyślnie

    z cokinem jak z jajkiem trzeba się obchodzić, chcąc zaoszczędzić nie dokupiłem zestawu do zamontowania filtra na obiektywie więc robiąc fotke przytrzymywałem go ręką... zimno było, ręka sie trzęsła i nagle filtr pofrunął mi na ściółkę leśną. Myślę sobie nic to, miękkie podłoże pewnie nic się stać nie mogło... jakież było moje zdziwienie gdy podniosłem szkiełko z niezliczoną ilością zadrapań i rys... jak to się mówi " chytry 2x traci "
    pod tym względem hitech jest prawdopodobnie bardziej wytrzymały

  9. #9

    Domyślnie

    chcąc zaoszczędzić nie dokupiłem zestawu do zamontowania filtra na obiektywie
    LOL
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  10. #10

    Domyślnie

    wiem wiem, że wiocha
    pozdrówka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •