Kupiłem sobie (a jak) filterki systemu cokin i chciałbym zapytać bardziej doświadczonych (szczególnie uśmiecham się
do Alfa jako speca nad spece) o sprawy które nasunęły mi się zaraz przy pierwszych testach.
Kupiłem połówki - szarą i tabakową
1.Czy przed zalożeniem cokina wykręcać z obiektywu filtr UV ?
2.Jak robić pomiar światła - ja myślę w ten sposób: pomiar bez filtra i ustawienie ekspozycji a następnie dopiero zakladam filtry - dobrze myślę ?
3.Oprócz dwóch ktore posiadam jakie ewent.filtry przydadzą mi się przy fotografowaniu krajobrazu?
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami