Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX

    Chciałem prosić o pomoc w podjęciu decyzji, myślę nad zakupem któregoś z tych statywów Velbon statyw Sherpa 750r http://www.sklepfotograficzny.pl/sta...-Sherpa-750-r/ lub SLIK statyw PRO 500 DX + głowica http://www.sklepfotograficzny.pl/sta...tyw-PRO-500DX/

    Czy to dobry i stabilny sprzęt? W który z nich bardziej warto zainwestować pieniądze?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam Sharpę 750n i powiem ci szczerze, wolałbym chyba kupić jakiegoś Goldphoto + głowicę.
    Ten statyw to żadna rewelacja.

    Nie wiem jak Silk, ale też nie spodziewam się niczego dużo lepszego.

  3. #3

    Domyślnie

    Ostatnio też się głowiłem (a myślę i analizuję dłłłłuuugo) nad zakupem statywu i już na 98,9% zdecydowałem się na Slika 500dx.
    Aaa.. i w katalogu Silka podają większe obciążenie... 10kg ze schowaną kolumną i 6kg z wyciągniętą ...

  4. #4

    Domyślnie

    Miałam okazję używać Sherpy 750r kolegi i bardzo mi się spodobał, dość stabilny, a po złożeniu bardzo poręczny. Jednak mam jakiś sentyment do Slika i dlatego zamarzył mi się PRO 500DX, ale z drugiej strony nóżki GoldPhoto sprawiają wrażenie bardziej stabilnych (to pewnie też zasługa wagi - kilogram różnicy) a są dużo tańsze...
    Koniec końców znalazłam na forum kilka wzmianek o statywach Varguand Tracker 4 i kupiłam właśnie ten (dokładnie za 362zł). Waży ponad 3,5kg ale dzięki temu jest "nie do ruszenia" Niestety jeszcze nie miałam okazji przetestować w akcji bo sprzedawca przysłał statyw z głowicą, a nie przysłał pokręteł do tejże głowicy . Ale wg zapewnień sklepu mam mieć brakujące części do końca tygodnia więc w weekend podzielę się z Wami wrażeniami jak Tracker sprawdza się w plenerze
    Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...

  5. #5

    Domyślnie

    Mam Slika 500. Kiedy kupowałem statyw byłem prawie zdecydowany na Manfrotto 190 ProB, którego używa mój znajomy. Kiedy pojechałem do sklepu wpadł mi w ręce Slik 500 DX i ich nie opuścił . Za cenę nóg frotki dostałem nogi + głowice (może nie najlepszą ale zawsze). Focimy często ze znajomym w plenerze - on na frotce ja na sliku i tak on i ja uważamy, że nogi tych statywów są tak samo dobre. Dodatkowo za Slikiem przemawia serwis. Tak się składa, że dziś miałem przyjemność rozmawiać z miłym Panem serwisu w Gdyni. Powód - przy upadku (nie pierwszym) złamała mi się dzwignia zwalniająca płytkę. Statyw jest już po gwarancji, nie posiadam żadnych papierów ani pudełka. Po przedstawieniu sprawy to co usłyszałem w słuchawce zwaliło mnie z nóg. Pan poprosił o przesłanie głowicy do serwisu na koszt odbiorcy (podał nr klienta) " a na pytanie o koszty naprawy "TO DROBIAZG - NAPRAWA BEDZIE BEZPLATNA". Po wielu przykrych przygodach z różnymi serwisami gdzie klient traktowany jest jak gówno przeżyłem szok. Takie załatwienie sprawy w naszym kraju??? Cud jakiś normalnie.
    D200/T12-24 f4/N50 f1.8/S100-300 f4/SB800

  6. #6

    Domyślnie

    Dodam, że przed Slikiem byłem posiadaczem Sherpa 600. Nie wiem jak z 750 ale 600 od slika 500DX dzieli przepaść. Przypuszczam, że tu będzie podobnie
    D200/T12-24 f4/N50 f1.8/S100-300 f4/SB800

  7. #7

    Domyślnie

    To jestem pod wrażeniem! Żeby inne serwisy tak podchodziły do klienta! Ja miałam problem żeby doprosić się w sklepie o dosłanie brakujących pokręteł, wolę nie myśleć co by było z naprawą
    Co do porównania Velbona Sherpa 750 ze Slikiem pro 500dx: ten drugi dzięki nakładkom na nóżkach może sprawiać wrażenie masywniejszego (własciciel napewno doceni je w zimie, nie musząc trzymać statywu za metalowe elementy) ale jeśli chodzi o stabilność są bardzo zbliżone. Niemniej jednak Slik podczas oględzin zrobił na mnie wrażenie mniej stabilnego od Vanguarda i dlatego kupiłam ten drugi (oby się nie zepsuł bo wtedy może pojawić się problem ).
    Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...

  8. #8

    Domyślnie

    kupiłem wybór padł na slika 500dx i po krótkich testach jestem bardzo zadowolony dziękuję wszystkim za głosy i opinie...

  9. #9

    Domyślnie

    No to co by długo służył . Jak nie będziesz na nim wieszał 200-400 VR to raczej będziesz zadowolony. Ja z powodzeniem stawiam na nim D200 z Sigmą 100-300 f4 (a to kawał szkła) i daje rade.
    D200/T12-24 f4/N50 f1.8/S100-300 f4/SB800

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suomi Zobacz posta
    Co do porównania Velbona Sherpa 750 ze Slikiem pro 500dx: ten drugi dzięki nakładkom na nóżkach może sprawiać wrażenie masywniejszego (własciciel napewno doceni je w zimie, nie musząc trzymać statywu za metalowe elementy) ale jeśli chodzi o stabilność są bardzo zbliżone.
    Mam odmienne odczucia. Sherpa 600 po prawie roku normalnej, plenerowej eksploatacji ( rozstawianie na asfalcie, piachu, skałach, w rzekach, jeziorach itp.) telepał się i zgrzytał jak jakiś First z allegro za 50 zł. Porównując stabilność przy dłuższych ogniskowych - też nie ta oczekiwana. Wytłumienie drgań (subiektywnie) dłuższe. Słowem - to co mi przeszkadzało w Sherpie 600 nie występuje w Sliku 500 DX. Ale ja mam tylko takie wymagania i taki sprzęt jak w stopce. Dla bardziej wymagających 700 DX, kolekcja z włókien węglowych (czy Slika czy frotki) Gizo itd - każdemu wg potrzeb i zasobności portfela.
    D200/T12-24 f4/N50 f1.8/S100-300 f4/SB800

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •