Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Lowepro Reporter D300 AW czy LowePro Nova 5 AW

    Ktora z tych dwoh toreb wybrac?? D300 ma otwarcie u gory i mozna szybko wyciagnac sprzet, ale jest mniej pojemna od Nova 5... Chce kupic torbe juz na zapas bo niedlugo planuje rozbudowac szkarnie pokupic jakies filtry itp

  2. #2

    Domyślnie

    to ja sie dolacze do pytania w ktora z tych 2 toreb zmieszcza sie 2 body z gripem (wielkosci D2), polozone na plecach (na wyswietlacach) na dnie torby, przegrodzone tylko w srodku?

  3. #3

    Domyślnie

    wbrew pozorom Nova 5 wcale nie jest taka duża.
    jest pakowna, ale do dużej szklarni i dwóch body to będzie trochę mało.
    nie wiem jaka jest 300 ale 350 reporter to już na kilogramy się mierzy...
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko w zależności od układu przegród. Ja mam d300aw w takim układzie, że zmieści aparat z podpiętym obiektywem typu 70-300, lampę i 4 dodatkowe obiektywy (na upartego 3x S70-200 + 50mm, ale to raczej szczyt możliwości - torba byłaby wówczas wypchana jak puszka sardynek). Mieści też duży korpus z podpiętą sigmą 70-200 2.8/nikkorem 80-200 2.8, o ile obiektyw będzie w płaszczyźnie poziomej, ale wtedy główna komora zmieści dodatkowo jedynie lampę i jakiś obiektyw. Subiektywnie patrząc - d300aw jest ładniejsze niż nova, choć niektórzy zarzucają jej, że jest...szmatą :]
    kamilkoza.pl
    D750|N70-200|N24-120 + X-T1|35

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar sirtorpeda
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    54

    Domyślnie

    Ja mam Stealth Reporter D300 właśnie. a wcześniej Nove 3 AW. Do D300 wpycham: D200+14-24+17-55+80-200 f/2.8 + sb-800. Więcej sprzętu już nie wejdzie, a już z tym zaczyna się robić ciasno. Weź jednak pod uwagę, że to, co wymieniłem, jest raczej sporych gabarytów. Jakbym miał teraz wymkieniać torbę na inną to tylko na wyższy model reportera. Wg mnie to są świetne torby - bardzo pakowne, z wygodnym paskiem na ramię, świetnie pomyślaną górną "klapką" (i nie chodzi mi wcale o zamek z góry, a o fakt, że jest to taki jakby "kapturek", który chroni torbę przed wlaniem się wody do środka, więc nawet jak pada deszcz to nie trzeba zamykać zamków ani zakładać pokrowca AW).

    Co do pytania R - D300 jest chba w stanie to zrobić, ale jednak kupiłbym do tego celu model ciut wyższy.
    Minus do Novy 3 jest jeden - trzeba się sporo namęczyć, żeby założyć pokrowiec AW, tam to się robiło jednym ruchem, a tutaj trzeba odpinać pasek. No i brakuje trochę zewnętrznych "gumwych" kieszeni na pićko, ale to można w środku przenieść.

    Reporter ma za to jeszcze jedną zaletę - jest trochę workowata, tak że nie wyglądamy z nią - jak z torbami z serii Nova - jakbyśmy nosili monitor CRT na ramieniu Nova wygląda jak typowa torebka foto na hybrydę, tyle że powiększona - każdy złodziej się zorientuje, co w tym nosisz. Z Stealth Reporterm już niekoniecznie (chociaż, nie czarujmy się, jak człowiek dźwiga taki pakunek na ramieniu, to chyba od razu widać, że to foto ).

    Jest jedna rzecz, której nie lubię w mojej torbie - przeciera mi tylną kieszeń od spodni! Nie wiem od którego elementu, ale w tym momencie w trzech moich parach spodni mam dziurę w tylnej kieszeni, po stronie, na której noszę torbę. Muszę się temu cholerstwu przypatrzeć...

  6. #6

    Domyślnie

    a nie mozesz kupic repoirtera 400 od 300 rozni sie tylko wielkoscia
    |D300||MB-D10||24-70 f/2.8||70-200 f2.8||sb800|

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mateoosh Zobacz posta
    a nie mozesz kupic repoirtera 400 od 300 rozni sie tylko wielkoscia
    cena :/

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar sirtorpeda
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    54

    Domyślnie

    Aneczko, ale może powiedz, co chcesz konkretnie tam wsadzić, bo Reporter 300 to spora torba... Może zmieści?

  9. #9

    Domyślnie

    dozbieraj na reportera 400 i będziesz miał święty spokój... wchodzi tele 70-200/2.8 (pionowo) bez problemu... do tego 3-4 obiektywy... + puszka z gripem i zapięty na nią obiektyw...

    sam chciałem kupić reportera 300, ale jest dość niska... i dłuższy obiektyw by nie wszedł...
    a nie chciałem dodatkowych sliplocków targać po bokach...
    DwaCzarneEosy|SzkiełkoOkoSwiecidełko

  10. #10

    Domyślnie

    no w planach jest kupienie kilku szkiel.... + lampe pewnie SB800 Obiektywy jakie chcialabym kupic to narazie Nikon 18-200, sigma 10-20 i sigma 4,5... takie sa plany na przyszly rok wiec chcialabym miec torbe juz na zapas zeby znowu zaraz nie wymieniac... wiadomo do tego pewnie jakies filtry itp a podoba mi sie ten patent z otwierana klapa na zamek bo w moim przypadku jest to bardzo wygodne a jeszcze w dalszej przyszlosci jak jeszcze nabiore lepszej wprawy w fotografii to D300
    Ostatnio edytowane przez aneczka18 ; 22-07-2008 o 21:52

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •