Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie GPS do kazdego aparatu

    http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=17169
    ciekawe urzadzonko - zapis sladu lub pozycji po wcisnieciu guzika
    dodanie pozycji do exifa zalatwia soft http://happycamel.sourceforge.net/ po powrocie do domu

    moze trzeba pamietac zeby wciskac guziczek na gpsie po zrobieniu fotki - za to nie dynda to na apracie (i nie musi do byc d3/d300 czy d200 tylko byle badziew obslugujacy exifa 2.2

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn Zobacz posta
    moze trzeba pamietac zeby wciskac guziczek na gpsie po zrobieniu fotki - za to nie dynda to na apracie (i nie musi do byc d3/d300 czy d200 tylko byle badziew obslugujacy exifa 2.2
    Witam!

    Ale po co? Wystarczy ustawić czas w aparacie, zgodnie z czasem odbiornika. Oprogramowanie synchronizujące wtedy samo przyporządkuje długość i szerokość geograficzną do zdjęcia. Nic nie dynda, nie trzeba nic naciskać.
    Pełen wypas.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    chodzilo mi o to ze zapis sladu zzera baterie - owszem mozna wlaczyc przed robieniem fotek i wylaczyc p oschowaniu aparatu do torby

    natomiast mozna np robic snapshot i potem np produkowac panorame ktora z automatu wskoczy na google maps

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn Zobacz posta
    chodzilo mi o to ze zapis sladu zzera baterie - owszem mozna wlaczyc przed robieniem fotek i wylaczyc po schowaniu aparatu do torby
    Chyba sie nie do końca rozumiemy. Masz zwykły odbiornik GPS, nie ważne teraz jaki. Jednak dostaje on czas rzeczywisty z kosmosu. Dostrajasz zegarek w aparacie do zegara odbiornika. Aparatem robisz zdjęcia, a odbiornik sobie wisi na pasku czy leży w plecaku. Nie ma żadnego połączenia z aparatem. Po powrocie do domu zgrywasz fotki z karty, a z odbiornika ślad wycieczki. Odpowiedni program przyporządkowuje zdjęcia do miejsc, na podstawie porównania czasu zawartego w EXIFie i w śladzie. nie ma potrzeby łączenia odbiornika z aparatem, wciskania przycisków. Całość odwala postproces i tyle.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    to ty nie zrozumiales

    zamiast nikonowskiego odbiornika GPS za 100 bambilionow czy kabelka z dorobiona wtyczka pod standardowy odbiornik GPS (nikon obsluguje protokol NMEA) - w kazdym razie musisz miec taki zestaw podpiety na stale i zre to baterie (o czym mowi jasno instrukcja) - to jest standardowe rozwiazanie

    natomiat to co ja podalem w linku to odbiornik GPS na bluetooth (czyli mozna sobie uzywac w samochodzie do nawigacji pocketowej) wyposazona w rejestrator (sladu (praca ciagla) lub pozycji (jednorazowy zapis pozycji))

    wiec niejako poza funkcja pocketowego GPS na dzien dobry mozna uzywac do nikona - zreszta soft ktory w linku podalem dziala z KAZDYM sladem zapisanym przez DOWOLNY GPS posiadajacy taka funkcje

    w newsie chodzilo o to ze wlasnie mozna sobie teraz kupic taki odbiornik zamiast nikonowskiego czy latania z cala nawigacja samochodowa w plecaku i rejestrujaca slad. (ja uzywalem do tego celu garmina trek (podobny do starej komorki noki) bo samochodowa navi jest na kablowym zasilaniu i wymaga 5V

    wiec nie wiem po co mi tu tlumaczysz jak kolo jest zrobione - niepotrzebnie
    zauwazylem jedynie ze funkcja rejestrowania pozycji (a nie sladu) jest przydatna - oszczedza baterie, a interesuje nas jedynie pozycja w ktorej robi sie np panorame - bo jasnym jest ze przy robieniu fotek co 2 min lepiej slad nagrywac

  6. #6

    Domyślnie

    Czy ktoś testował to w praktyce.
    Sony GPS-CS1KASP GPS Unit - for Digital Photo & Video Cameras


    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #7

    Domyślnie

    A czy Nikony mają bluetootha? Bo zdawało mi się, że nie.
    Nie do zajechania D70, jakiś KIT, RAW i DxO11
    Lumix GH5, 12mm Leica Summilux 1.4, 200-800mm Leica, Zhiyun Crane 3-Axis

    Miałem i sprzedałem D700, 24-70N/2.8, 50mm 1.8, SB-800, tę małą lampę Nikona, SB-400

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tigre251 Zobacz posta
    A czy Nikony mają bluetootha? Bo zdawało mi się, że nie.
    Nie musi mieć. Wystarczy że urządzenie GPS ma zsynchronizowany zegar z zegarem aparatu i po podłączeniu do komputera można z niego odczytać dane o przebytej drodze w jakimś standardowym formacie. Tagowanie wykona odpowiedni program.
    Jarek

  9. #9

    Domyślnie

    A nie ma problemu z desynchronizacją czasową? Stig pisał na forum że jak ustawia dwa korpusy D3 na jedną godzinę to już po 1 dniu te zegarki pokazują różnny czas!
    Jeżeli Nikony mają nieprecyzyjne zegarki to trzeba będzie często poprawiać minutnik..
    Ciekawe jak jest z innymi modelami Nikona.

    Osobiście wolałbym mieć lampkę SB-400 z wbudowanym GPSem bez tagowania softem.
    Nie do zajechania D70, jakiś KIT, RAW i DxO11
    Lumix GH5, 12mm Leica Summilux 1.4, 200-800mm Leica, Zhiyun Crane 3-Axis

    Miałem i sprzedałem D700, 24-70N/2.8, 50mm 1.8, SB-800, tę małą lampę Nikona, SB-400

  10. #10

    Domyślnie

    tigre251 - to nie musi byc zegarek szwajcarski.. robisz zdjecie co sekunde i chcesz miec dokladne polozenie w danej sekundzie, bo za sekundę jestes 100 metrów dalej ? bez przesady
    pozatym zawsze mozna siasc na wieczor jakby oś czasowa zle sie zgrywala i pobawic sie i przestawić ją
    Osobiście wolałbym mieć lampkę SB-400 z wbudowanym GPSem bez tagowania softem.
    takie rzeczy to tylko w erze.. choc ja bym wolał juz sb900 z gpsem wbudowanym :P
    Ostatnio edytowane przez wacki4 ; 05-08-2008 o 14:30
    trochę złomu w dużym plecaczku.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •