Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar arthurr
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Lublin | Franciszków
    Posty
    29

    Domyślnie Tamron 28-75 - problem z ostrością

    Mam do Was pytanie. Otóż kupiłem ostatnio na giełdzie tamrona 28-75 f2.8 i po podpieciu do mojej d80tki widzę problem z AF. Zrobiłem kilka zdjęć testowych, (na tym jednym najlepiej widać)

    [img=http://img382.imageshack.us/img382/9326/dsc0706hy7.th.jpg]

    IMHO szkło źle łapie ostrość. Nie znam się dokładnie na tym, bo nie miałem do tej pory takich problemów
    Napisałem do poprzedniego właściciela jaka jest sprawa i w odpowiedzi napisał mi, że z jego d80tką współpracował bez zarzutów tak samo jak z body poprzedniego właściciela. A w serwisie nikona podobno można wyregulować body.

    Co możecie doradzić w takiej sytuacji?

  2. #2
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    To jak rozumiem CROP jest? W które miejsce celowałeś z ostrością? Bo trafiło w 3kę na linijce. A karta jest nieostra, bo jest wyżej i wypada trochę poza GO mz.
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  3. #3

    Domyślnie

    Wyraźny BF na wąskim końcu. Kiedyś tak miałem z tym samym szkłem, że w zakresie 28-60mm był idealny a powyżej 60mm podobnie jak u Ciebie. Był na gwarancji, FotoTechnika uważała, że jest wszystko w granicach błędu, ale uparłem sie dośc mocno i wymienili mi go w sklepie. Jak się dobrze trafi, to szkiełko daje dużo radochy, niemniej trzeba się napocić by wybrać właściwą sztukę. Swoją drogą nie chce mi sie wierzyć, że wszyscy poprzedni właściciele byli z niej zadowoleni a mimo wszystko nigdzie miejsca zagrzać nie może.. ..tym bardziej, że ten od którego kupiłeś wie już dokładnie co należy zrobić by się tego pozbyć.
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

  4. #4

    Domyślnie

    Czy testowałeś tylko w domu? Zrób test w plenerze, przy różnych ogniskowych, przysłonach i fotografowanych obiektach.
    Marek
    D800 + parę szkiełek.

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar arthurr
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Lublin | Franciszków
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam!
    Wczoraj robilem testy u kolegi na drugiej puszce D80. Wynik jest praktycznie taki sam. Ponizej zamiescilem dwa zdjecia testowe przy skrajnych ogniskowych. Sami ocencie wynik. Co mozecie mi poradzic w takiej sytuacji? Poprzedni wlasciciel stwierdzil ze nie bylo mowy o ewentualnym zwrocie, ale w takiej sytuacji moge okreslic ten obiektyw jako wadliwy.

    [img=http://img380.imageshack.us/img380/4517/bfih2.th.jpg]

    [img=http://img165.imageshack.us/img165/1937/bf2oy3.th.jpg]

    Oczywiscie to sa cropy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arthurr Zobacz posta
    Witam!
    Wczoraj robilem testy u kolegi na drugiej puszce D80. Wynik jest praktycznie taki sam. Ponizej zamiescilem dwa zdjecia testowe przy skrajnych ogniskowych. Sami ocencie wynik. Co mozecie mi poradzic w takiej sytuacji? Poprzedni wlasciciel stwierdzil ze nie bylo mowy o ewentualnym zwrocie, ale w takiej sytuacji moge okreslic ten obiektyw jako wadliwy.

    [img=http://img380.imageshack.us/img380/4517/bfih2.th.jpg]

    [img=http://img165.imageshack.us/img165/1937/bf2oy3.th.jpg]

    Oczywiscie to sa cropy.
    Na 1 zdecydowany BF, na 2 w miarę ok, choć minimalny BF też występuje. Z tego widać, że szkło źle ostrzy i jest walnięte. Nigdy bym sobie puszki nie dał ustawić pod BF lub FF dla jednego obiektywu. Czy z innymi obiektywami też tak masz?

  7. #7

    Domyślnie

    Tak naprawdę to sama nie wiem, czy w takich przypadkach można określic szkło jako "walnięte", tzn. wadliwe, czy zwyczajnie ten egzemplarz źle współpracuje z konkretnym egzemplarzem (egzemplarzami) D80...?
    Bo jeśli to pierwsze, to Sprzedający powinien przyjąc zwrot i oddac pieniądze,
    a jeśli to drugie, to Arthurr powinien sprzedac szkiełko komuś innemu (najlepiej z odbiorem osobistym by sprawdzic czy będzie wszystko grało).
    Sądzę, że Arthurr nie wie co ma zrobic z tym problemem, doradźcie Mu coś bardziej doświadczeni Forumowicze , bo to, że problem jest, to widac.

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar arthurr
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Lublin | Franciszków
    Posty
    29

    Domyślnie

    Tak jak pisałem z innymi szkłami nie miałem do tej pory problemu. Przy okazji tych testów sprawdziłem swoj 70-300 i wystepuje na nim minimalny FF, jednak jest do zaakceptowania. Dlatego w tym wypadku nie wchodzi w gre regulacja body.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja swojego T 28-75 wysłalem wczoraj na strojenie w ramach gwarancji. Kontaktowalem sie ze sklepem, w ktorym kupilem to szklo i powiedzieli, ze obiektyw zostanie wyslany gdzies do Niemiec (nie pamietam) gdzie zostanie ponownie sklibrowany. Termin realizacji jest niezadowalajacy (ok. miesiaca), no ale mam nadzieje, ze po powrocie wszystko bedzie OK.

    Jesli twoje szklo rowniez jest na gwarancji proponuje, zebys tez skontaktowal sie ze sklepem, w ktorym zostal zakupiony ten tamron. I zaproponowal im opcje, ktora opisalem powyzej.
    D300 / MB-D10 / S 10-20 / N 17-55 2.8 / N 80-200 2.8 AF-S / N 300 2.8 AF-I / TC-1.4 II/ SB-800
    www.fotoryzacja.pl - forum fotografii motoryzacyjnej

  10. #10

    Domyślnie

    nie masz jakiegoś kolegi z puchą nikona zeby podpiąc i sprawdzić czy to obiektyw?? bo wysyłanie do niemców na marne nie ma sensu, jesli to twoje d80 ma focus rozregulowany

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •