Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: D2H i odbitki

  1. #31

    Domyślnie

    Nie znam sie na róznych przelicznikach, jednak z doświadczenia wiem, że zdjęcia z D1h z 2,4 MP wychodziły mi lepsze niz z Nikona 5400 5 mp. Z d2h robiłem już A3 i jeśli chodzi o mnie i moje otoczenie to naszym zdaniem zdjęcia są bez zarzutów.
    Credo in unum Deum

  2. #32

    Domyślnie

    Największy rozmiar odrazka z D2H to 2464 x 1632 piksele. Zakładając, że ma się on znaleźć w gazecie (podkreślam - gazecie, a nie czasopiśmie drukowanym na wysokiej klasy papierze powlekanym), to do poprawnej reprodukcji wystarczy rozdzielczość 200 ppi (liniatura 133 lpi, Q-factor 1,5). Wtedy otrzymamy obrazek o wymiarach 313 x 207 mm czyli coś koło A4, bez konieczności interpolacji (nota bene w takich warunkach z naszego D70 dostaniemy 382 x 254 mm). Jeśli jednak chcemy dostać A4 z labu, który życzy sobie na sztywno 300 ppi - bez interpolacji, jak pisze alkohol, się nie obejdzie (pomijając problem niezgodności proporcji wymiarów A4 z proporcjami wymiarów matrycy). I tu kłania się zapewne przewaga matrycy D2H nad tą z D70.
    Lenek to Twoja działka - do tablicy (żartowałem).
    Pozdrawiam, Włodek

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldus
    .... Jeśli jednak chcemy dostać A4 z labu, który życzy sobie na sztywno 300 ppi - bez interpolacji, jak pisze alkohol, się nie obejdzie (pomijając problem niezgodności proporcji wymiarów A4 z proporcjami wymiarów matrycy). I tu kłania się zapewne przewaga matrycy D2H nad tą z D70.
    Lenek to Twoja działka - do tablicy (żartowałem).
    Pozdrawiam, Włodek
    Niebardzo rozumiem na czym polega ta przewaga matrycy d2h ??
    Można jaśnie ?

    pozdrawiam
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #34

    Domyślnie

    Ośmielam się wrzucić swoje trzy grosze.
    Może chodzi tu o jakość materiału wyjściowego, bo im lepszy materiał wyjściowy, tym mniej widać błędy w interpolacji. Np. zobaczycie więcej blędów z matrycy 8M z takiego Sony F828 (paskudne szumy) niż takiego D70. Bo teoretycznie większa matryca = więcej szczegółów, ale co z tego, jak ta matryca daje tyle szumów, że po interpolacji widzimy piękne grochy. Chodzi więc raczej chyba o "jakość" matrycy, ale też do pewnego stopnia, bo nie każda 1-megowa matryca rodem z NASA zrobi czystsze (lepsze do interpolacji) zdjęcie niż jakaś 8 megówka. Może o to tu chodzi?

    Pozdrówka
    Droga do Nikon!
    www D700, D70, AF-S 24-70/2.8, AF 50/1.4 2xSB900, SB800

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slasz
    Np. zobaczycie więcej blędów z matrycy 8M z takiego Sony F828 (paskudne szumy) niż takiego D70. Bo teoretycznie większa matryca = więcej szczegółów, ale co z tego, jak ta matryca daje tyle szumów, że po interpolacji widzimy piękne grochy.

    Pozdrówka
    Święte słowa. 8-megowa matryca we wspomnianym Sony ma mniejsze wymiary niż ta w D70. To oznacza dużo mniejsze piksele, to z kolei oznacza mniejszą wrażliwość na światło, z czego wynika konieczność wzmacniania sygnału z matrycy. Przy okazji wzmacniane są szumy i najmniejsze detale w nich toną.

  6. #36

    Domyślnie

    Wywołany do tablicy nic nie mogę powiedzieć Do gazet nie ma problemu a w labach wywołuję tylko 10x15 Teraz mam do końca roku do wykorzystania 2 powiększenia 40x50. Zobaczę co wyjdzie z 4mln
    Pzdr
    lenek

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •