Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: D2H i odbitki

  1. #21

    Domyślnie

    Jeśli się mylę to z pewnością zaraz mnie ktoś poprawi
    To że zdjęcia z cyfrowego kompakta 8M mają mniej detali niż te z 6M DSLRa wynika z fizycznej wielkości matrycy i jakości optyki. Jak waża jest ta druga świadcza efekty jakie daje kitowy 17-55 i matryca 6.3MP w canon-ach. Inny przykład to Panasonic FZ20 czy jeszcze lepiej LC1 z obiektywem Leica. Tylko 5 MP dokładność obrazu chyba lepsza niż przeciętnego kompakta 7-8MP. "Z pewną dozą nieśmiałości" ilość detali rejestrowanych przez FZ20 lub LC1 przyrównałbym nawet do D70...
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Tiaaa Leica która obok Leici nie lezała. daj spookoj

  3. #23

    Domyślnie

    Robiłeś zdjęcia tymi aparatami ? Widziałeś ich jalość ? Ja robiłem i widziałem.
    Chyba się troszkę myslisz z tym "polegiwaniem" bo LC1 to bliźniaczy aparat do Lieca Digilux 2.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #24

    Domyślnie

    a co powiecie o matrycy...panas ma własną - matsushita...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #25

    Domyślnie

    Bardzo fajnie oddaj kolory, rewelacyjne osto współpracuje z obiektywem ale ma spore szumy 80 i 100ISO jeszcze da się przeżyć (choć są większe niż np. w canonie g3 ) ale powyżej już naprawdę przeszkadzają i dość trudno poddają się programom do odszumiania.

    W każdym razie dla mnie jeśli nie lustrzanka, to właśnie FZ20 z rewelacyjną stabilizacją obrazu albo LC1 - super jakość i obsługa jak w starym klasyku; mechaniczny pierścień przysłony, ostrości, zooma, kółko czasów i kalsyczny, ergonomiczny wygląd... można się zakochać
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #26

    Domyślnie

    widziałem zdjęcia z FZ10 były naprawdę dobre (A4)...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #27

    Domyślnie

    Panasonic sie postaral jak na cyfrowke.Inne firmy troche przysypiaja.Pozatym te konstrukcje sa dosc mlode.Wiec brawo im za to.
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  8. #28

    Domyślnie

    Ja panasonica nigdy nie brałem poważnie (wtedy fociłem G3) aż kiedyś wpadł mi do ręki FZ20. Zakochałem się, naprawdę różnica w jakości zdjęć, ergonomi, szybkości pracy i funkcjonalności była NIESAMOWITA. A G3 przecież też sroce spod ogona nie wypadł.
    Poza tym ma 2.8 jasność w przedziale 35-432mm !! Mając cyberkompakta z takim szkłem można uzyskać taką małą głębę ostrości jak w lustrzance a to raczej niespotykane w konkurentach. I do tego ta stabilizacja obrazu i ostrość. Poza marką to naprawdę przyzwoity sprzęt fotograficzny. Mam nadzieję że niedługo "odpalę" moją internetową galeryjkę a tam troszkę fotek z niego zamieszczę.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #29
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    No to czekaj na PMA. Będzie Lumixowa lustrzanka, co prawda 4/3 ale zawsze to coś

  10. #30
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Chmmm...na liczbach sie nie znam. Na Photoshopie i Nikon Capture owszem Ja po prostu zadaje w obrobce w NC format, ktory chce i robie save as...
    Generalnie z doswiadczenia nie wychodze poza A3, ale na zachodnich serwerach juz nie raz widzialem B2 Calkiem calkiem.
    pzdr

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •