Witam, poproszę o oceny i uwagi.
Moje pierwsze zdjęcie w tej kategorii.
Szukaj
Witam, poproszę o oceny i uwagi.
Moje pierwsze zdjęcie w tej kategorii.
ragoo
D200 + N24 f/2.8 + N28-105 f/3.5-4.5 + N70-210 f/4 + N QC Auto 135 f2.8 + SB-800
Całe klimat i piękno Andaluzji uchwyciłeś w tym zdjęciu
Barkuje jakiegoś przewodniego motywu, czegoś co by przykuło wzrok.
NIKON Coolpix S510
Ciekawe spostrzeżenie - zdjęcie ładowało się dość długo na moim komputerze, więc przez moment miałem wersję bez dołu i pomyślałem sobie - o, jakie świetne zdjęcie!
A potem załadował się także i dół i nagle to wrażenie znikło.
Bez dolnej 1/4 zdjęcie jest znacznie ciekawsze. To cięcie według mnie powinno być cięte gdzieś tuż poniżej tej długiej zielonej kępy traw i kamienia przy drodze.
Uwaga druga - na tym zdjęciu jest ciekawa kompozycja i tematyka, przy uwzględnieniu powyższej poprawki na kadrowanie, ale kolorystyka jest raczej nieciekawa - gorące południowe palące słońce, ostre i wyblakłe kolory. Proponowałbym więc konwersję b/w.
Zdjęcie w b/w miałoby szansę zaprezentować się o wiele ciekawiej, bowiem tutaj kolory działają raczej na niekorzyść.
Jeżeli mogę zaproponować, to jeśli to jest OK, to proponuję taką adamsową wersję b/w:
Pełny psd do ściągnięcia jest tutaj: http://www.cezarmart.com/gallery/andaluzja.psd
Przepraszam że się bawię Twoim plikiem, ale to zdjęcie bardzo mi przypomniało pewne słynne zdjęcie Adamsa, więc pomyślałem że byłoby świetnym materiałem na podobny eksperyment.
Powiedz tylko jedno słowo, a usunę swoją wersję.
Zdjęcie mi się podoba, tylko widzę jakieś straszne ziarno, czy szum, nie wiem co to jest...
Jacek, pozdrawiam!
D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800
Nie mam najmniejszych problemów z tym, że bawisz się moim zdjęciem. Tak naprawdę to jestem bardzo zadowlony, że przykuło Toja uwagę. Co do kadru, bardzo mi się podoba. Konwersja do B&W bardzo ciekawa (strasznie dramatyczna). Plik *.psd bardzo sie przyda bo właśnie zaczynam dłubać w PS, więc wszystkie rady są bardzo cenne.
Tak na marginesie jest to skan ze slajdu. Zrobiłem to zdjęcie 3 lata temu i teraz mi się przypomniało. Z tego wyjazdu powinienem znaleźć jeszcze coś ciekwego.
ragoo
D200 + N24 f/2.8 + N28-105 f/3.5-4.5 + N70-210 f/4 + N QC Auto 135 f2.8 + SB-800
CO do cięcia trudno się nie zgodzić ze Światłem.
Co do koloru to już kwestia gustu. Ja bardzo lobię B&W ale tutaj to południowe światło ma swój upalny klimat.
Bardzo fajnie zdjęcie. Jak dla mnie zdecydowanie lepsza jest wersja kolorowa, czuć na nim klimat spalonej słonćem krainy, natomiast w wersji b/w moim skromnym zdaniem gdzieś to umyka.
Uważam że najlepiej prezentowała by sie wersja z kadrowaniem zaproponowanym przez Swiatlo ale w wersji kolorowej.
Skontaktuj się z nami