Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Walka z CNX-em

  1. #1

    Domyślnie Walka z CNX-em

    Cześć,

    Proszę poratujcie: przeprowadzam zmiany w NX (np Sharp na wybranych obszarach) widzę w czasie rzeczywistym jak część zdjęcia się wyostrza a za chwilę wraca do wcześniejszego niewyostrzonego stanu. Klikam znowu sharp i szybko zapisuję do Tiffa. Zamykam, otwieram a tu znowu kicha; po wyostrzaniu ani śladu za to jakieś ciapcie się pojawiają (szum czy co?!).

    W Preferencjach mam oczywiście kliknięte zachowanie kolejnych kroków.

    O co biega???

    Pzdr, PP

    PS. Pamiętam, że ktoś gdzieś kiedyś zgłaszał podobny problem (nie mogę znaleźć)
    Ostatnio edytowane przez popi ; 15-08-2009 o 12:07
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie wie
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  3. #3
    Rozmowny Awatar Macro
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Łódź/Warszawa/Sztokholm
    Posty
    901

    Domyślnie

    Szczerze nie bardzo rozumiem.
    Wyostrzasz obrazek nawet maksymalnie za mocno i nadal nie ma stałego efektu?
    L166B | F80 | F65 | OM20 | D300 | N50/1.8 | N12-24/4 | T90/2.8 DI | S30/1.4 | F85/1.4 | takie tam...

    "How do you feel about women's rights? I like either side of them."

  4. #4

    Domyślnie

    Czy mocno czy nie nie powinno to chyba mieć znaczenia; co ciekawe zdarza się to co jakiś czas/zdjęcie? bez różnicy czy wyostrzam na całej powierzchni czy też na zamalowanych obszarach.

    O, znalazłem wcześniejsze boje kolegi w tym poście: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=75298

    Na marginesie: w jakim programie, bez straty jakości w stosunku do NX-a, najlepiej oglądać fotki (np pokaz slajdów?)
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdź na stronach Nikona, czy masz aktualną wersję. Ja kiedyś miałem tak, że zmiana EV o jakąkolwiek wartość powodowała rozmycie całego obrazka - po aktualizacji problem zniknął.
    Krzysztof Paszkiewicz

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Sprawdź na stronach Nikona, czy masz aktualną wersję. Ja kiedyś miałem tak, że zmiana EV o jakąkolwiek wartość powodowała rozmycie całego obrazka - po aktualizacji problem zniknął.
    Mam, właśnie zakupiłem 2.2.1; no nic, będę bawił się dalej, może coś wymądzę...
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  7. #7
    Rozmowny Awatar Macro
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Łódź/Warszawa/Sztokholm
    Posty
    901

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi1612 Zobacz posta
    Czy mocno czy nie nie powinno to chyba mieć znaczenia;
    Teoretycznie nie. Chodziło mi natomiast o coś innego. Przy wyostrzaniu np na innym mniejszym niż 100% możesz nie widzieć zmian. Być może cnx pokazuje jakieś drobne zmiany po czym przeskalowuje obrazek raz jeszcze i wygładza, w wyniku czego nie widzisz zmian. To dosyć normalne dlatego powinno się wyostrzać przy powiększeniu 100%.
    Natomiast jeśli nawet po maksymalnym przeostrzeniu nie widać efektu to już jest jakiś babol w programie - i stąd było moje pytanie.
    L166B | F80 | F65 | OM20 | D300 | N50/1.8 | N12-24/4 | T90/2.8 DI | S30/1.4 | F85/1.4 | takie tam...

    "How do you feel about women's rights? I like either side of them."

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Macro Zobacz posta
    ...Być może cnx pokazuje jakieś drobne zmiany po czym przeskalowuje obrazek raz jeszcze i wygładza, w wyniku czego nie widzisz zmian. To dosyć normalne dlatego powinno się wyostrzać przy powiększeniu 100%...
    I tu może być pies pogrzebany; na moim lapku NX nie działa najszybciej dlatego pewnie trzeba będzie mocniej wyostrzać i poczekać na efekt.

    Dzięki chłopaki za pomoc, pzdr, PP
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  9. #9

    Domyślnie

    A nastepnym razem zakladaj takie watki w dziale "oprogramowanie".
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Oki
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •