Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees
    Otóż problemy tego typu będą zawsze występować na styku dwóch materiałów o różnych własnościach, więc czy to przysłona, czy matryca, czy film - wszędzie są. Gdzieniegdzie są tylko niezauważalne
    Tylko JK pisze dlaczego widać je bardziej.
    Oczywiście, że CA jest nieuniknione, i każdy kto w analogu używał dobrego slajdu i skanera doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

  2. #12

    Domyślnie

    "Stara się on analizować obraz i wykrywać granice kolorowych plam, a jeśli takie granice znajdzie, stara się możliwie maksymalnie, ale bez przesady, zmniejszać obszar przejścia jednego koloru w drugi. Ale nie może robić tego zawsze i wszędzie, bo to również wzmacniałoby szum. Algorytm nie wie gdzie była oryginalna krawędź, czyli zazwyczaj robi ją gdzieś w środku obszaru przejścia, o ile taki obszar prawidłowo wykryje."

    I jest to wystarczajacy powod do modernizacji sposobu dzialania algorytmow
    minimalizujacych widocznosc tego zjawiska (zakladajac, ze metoda
    jego wykrywania jest wlasnie taka).

    W zwiazku z powyzszym mam pewien pomysl. Ot taka luzna koncepcja...
    Jednak opis bylby zbyt zakrecony na zasmiecanie forum.
    A moze jest tu jakis zdolny programista...?
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  3. #13
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Czornyj, dlaczego widać je bardziej? No tak.. ale JK nie ma racji.
    Widać je bardziej, bo się wszyscy dziś, za przeproszeniem, spuszczają nad megapikselami, szumami, aberracjami i innymi akumulatorami zamiast robić zdjęcia.

    Tak lekko OT - jak czytam o tych fotografowanych dekielkach i innych białych ścianach, liczeniu dead/hot pikseli to się zastanawiam czy ja normalny jestem. Bo jakoś nie chce mi się i nie mam zamiaru robić takich cudów.

  4. #14

    Domyślnie

    pebees, nikt Ci nie proponuje pstrykania dekielków i ścian (a tak na marginesie, nie jesteś na bieżąco - ściany mają być ceglane ), ale moim zdaniem o pewnych podstawowych sprawach lepiej wiedzieć, niż nie wiedzieć. Praw fizyki i zasad geometrii nie przeskoczysz, możesz co najwyżej tracić czas na kombinowanie, dlaczego zdjęcia nie wychodzą jak należy i na korygowanie skutków tego "nie wychodzenia". Czasem lepiej usuwać przyczyny błędów niż ratować zepsute fotki. Ja tam zawsze wolę najpierw poczytać, potem pomyśleć, a dopiero na końcu coś robić, zdjęcia również. Ale można też odwrotnie - każdy ma swoje upodobania.
    Jacek

  5. #15

    Domyślnie

    pebees, to taki mały trainspotting - nie zależą od tego losy wszechświata, ale bywa zabawne

    Ja np. nie znoszę oglądać TV bo mnie śmiertelnie nudzi, książki i whisky są drogie, a fotografować jest sens wtedy, kiedy jest dobre światło. A o aberracjach zawsze można poczytać...

  6. #16

    Domyślnie

    no i znając wyniki jackowych testów nie bedziesz marudził, że twój najnowszy obiektyw robi nieostre zdjęcia
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #17
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    ALF, nie, będę marudził, że każdy jest o kant d..y potłuc, bo ca i nieostry
    Czornyj, świat zmierza ku schyłkowi.. światło niedługo zgaśnie
    JK, wiem o co Co chodziło, to była tylko mała dygresja. Wiem też, że (nie chcę nikogo obrażać ) jakieś 95 procent ludzików z tego forum nie zna elementarnych zasad fizyki. I kupując cyfrówki mają nadzieję, że nie będą musieli znać. A Ty im tę nadzieję zabierasz

  8. #18

    Domyślnie

    JK: Ty chłopie zawsze madrze na tym forum prawiles, ale tym razem to chyle czapke...

    Szczerze sie przyznam, ze myslalem, ze jesli matryca ma rozdzielczosc 2000 x 3000 to znaczy, ze tak naprawde ma 6 Mpix czerwonych, 6 Mpix Niebieskich i 12 Zielonych no ale jak rozumiem to moje czcze nadzieje byly

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  9. #19

    Domyślnie

    gmoszkow, możesz to bardzo szybko sprawdzić. Zrób za pomocą D200 dowolne zdjęcie w NEFie bez kompresji i sprawdź jaką plik ma wielkość. Będzie to zawsze troszkę więcej niż 15 MB. Każdy sensor zwraca wartość zapisaną na 12-tu bitach, czyli na 1,5 bajtu. W pliku znajduje się więc około 10 milionów wartości 12-to bitowych. A to już daje magiczne 10Mpix z instrukcji.
    Jacek

  10. #20

    Domyślnie

    tez sie zgadzam w d70 z moimi stalakami mialem mniejsze CA lub wcale teraz w s3 (tam jest tych interploracji sporo) wylaza w moich szklach wieksze niz z d70
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •