ale widzę że kity to albo 18-70 i 18-135

co wybrać? aparat ma być dla koleżanki dla której będzie to pierwsza lustrzanka i pomogę jej trochę w ogarnięciu tego wszytskiego tylko że ja osobiście na samym kicie 18-55 cały czas lecę. I teraz nie wiem co jej doradzić bo chyba u niej z pieniędzmi nie będzie problemu więc piszcie pod względem wydajności i możliwości, cena też jest ważna ale nie tak aż bardzo

I pytanie poza konkursem Dlaczego nikon sprzedaje zestawy AF-S z d80 skoro ma śrubokręt?