Witam serdecznie,
stanąłem przed wyborem zakupu nowego sprzętu i mam mały dylemat.
Do tej pory używałem sprzetu Olympus ale zaczał mnie kusic D 300 jako alternatywa dla E 3.
Aparat będzie używany do reoportażu, fotografi imprez okolicznościowych ogólnie do celów komercyjnych.
Przeglądając dane D 300 i E 3 widze troszke znaczących różnic - matryca -> wielkość (nie megapixele), w E3 jest Live MOS w D 300 CMOS i nie wiem która lepsza.
Oba maja podglad live view ale tego raczej nie uzywam.
D 300 wydaje mi się lepszym rozwiazaniem ale to wejscie w inny system i wtedy raczej zmiana systemu.
Czy możecie w sposób łopatolgiczny (czytaj przystępny) w skócie podać zalety D 300, oczywiście mile widziane wypowiedzi ludzi używających na co dzień D 300
Dodatkowo z jakim szkłem kupić na początek, budzet będzie raczej "okrojony" bo trzeba by dokupić lampę, myślałem o Nikon SB-800
Myślałem o takim zestawie - Nikon D300 + ob. VR 16-85mm ale czy to szkło nie jest za ciemne na imprezy?
Koszt sprzętu przewiduję na około 9-10K zł.
Z góry dziekuje za pomoc w wyborze,
pozdrawiam
Szukaj





Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami