Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Poprawianie ekspozycji vs poziomy

    Witam, jestem tu nowy i jest to mój pierwszy tutorial w życiu
    Chciałbym podzielić sie pewnym sposobem , znamym lub nie ...a jesli znanym to dla początkujących
    Zakładając ze robimy zdjecia z miejsc których raczej nie bedziemy juz odwiedzać lub na zdjeciu jest cos godnego uwagi co nie wydarzy sie wiecej a po wykonaniu na szybko zdjecia okaze sie ze jest kompletnie zrypane pod względem jasnosci , balansu bieli itd. ( Czasami automat wariuje :P ) LUB poprostu mamy skan starego zdjecia ...wyblakłego przez upływający czas, gdzie kolory nie odpowiadaja rzeczywistym... z pomocą przychodza nam POZIOMY.
    Pracę wykonać można w Photoshop-ie CS

    Zdjecie z niewłasciwą ekspozycją
    Obrazek 1
    __________________________________________________ __________________

    Otwieramy okienko poziomów
    Obrazek 2
    __________________________________________________ __________________

    W prawym dolnym rogu mamy trzy "pipetki" pobierania barw.
    Obrazek 3

    Odpowiedno od lewej (czarny, szary, biały)
    Musimy wskazać programowi gdzie ma uzywać konkretnego "próbkowania"
    Jesli nie jesteśmy pewni dokładnie gdzie i jakie kolory ( czarny, szary, biały - bo tylko te nas interesują ) się znajdowały , typujemy przypuszczalne logiczne miejsca w których wystepowały . U mnie ( czarny - okno w tle, szary - murek na placu , biały - chmury )
    Od naszych typów zalezy bardzo wiele , wiec ( jako taka ) dokładnośc jest raczej konieczna

    __________________________________________________ __________________

    Po wskazaniu przez nas programowi gdzie i jaki kolor sie znajduje, klikamy OK
    Obraz powinien przedstawiac w bardzo duzej mierze prawidłowość kolorów.
    Obrazek 4

    __________________________________________________ __________________

    Jest on nieco ciemny i dlatego posłużyc sie mozna świetnym narzędziem dostepnym w PS CS ..... Cień / Światło
    Obrazek 5

    Skalując szukamy odpowiednich dla nas rezultatów

    __________________________________________________ __________________

    Efekt końcowy przedstawia róznicę
    Obrazek 6

    __________________________________________________ __________________

    Owszem, podobne efekty mozna uzyskać poprzez manipulację KONTRASTEM/JASNOŚCIĄ.
    Jednak gdy obraz posiada zle ustawienia balansu bieli lub mamy do czynienia ze starym, wyblakłym zdjeciem, jest to bardzo dobry sposób przywrócenia mu poprawnych barw i jasności.

    Mam nadzieje ze mój "FirstTutek" sie przyda

    Jesli nie i nie przedstawia zadnej wartosci to trudno... admin moze strashować moją kilku godzinną pracę :P

    Pozdrawiam !!
    Crio lk.JHollow

  2. #2

    Domyślnie

    W zwiazku z brakiem "dobrej woli" administracji (czytaj Piotr Milecki i moderatorzy) do rozwiazywania problemow, kategorycznie mowie NIE takiemu cwaniactwu!!!

  3. #3

    Domyślnie

    Apropo nietrafionych kolorów to wszystko zalezy od zdjecia. Czasem kolor jest oczywisty-czasem nie. Zawsze mozna poprawic zły wybór poprzez "cofnij"
    W trubie LAB takze pracowalem... znika wtedy srodkowy próbnik "szary" co wcale nie powoduje leprzych rezultatów

    Dziekuje za uwagi
    Crio lk.JHollow

  4. #4

    Domyślnie

    W zwiazku z brakiem "dobrej woli" administracji (czytaj Piotr Milecki i moderatorzy) do rozwiazywania problemow, kategorycznie mowie NIE takiemu cwaniactwu!!!
    Chcesz sie poczuc, jak w Polsce? Porozmawiaj z Sailorem. Polecam! Swietna kuracja wstrzasowa!

  5. #5

    Domyślnie

    Całkiem prawdopodobne
    Prawie zawsze istnieje mozliwosc wykonania czegoś podobnie z podobnym efektem lub czegoś bardziej skomplikowanego z dokładniejszym efektem. PS to tyle mozliwosci....
    Tylko dla nowicjusza to bedzie zbyt wiele. Tak sądze bo chodzilo mi o prostote ....



    Pozdrawiam
    Crio lk.JHollow

  6. #6

    Domyślnie

    W zwiazku z brakiem "dobrej woli" administracji (czytaj Piotr Milecki i moderatorzy) do rozwiazywania problemow, kategorycznie mowie NIE takiemu cwaniactwu!!!
    Chcesz sie poczuc, jak w Polsce? Porozmawiaj z Sailorem. Polecam! Swietna kuracja wstrzasowa!

  7. #7

    Domyślnie

    W pelni Cie rozumiem
    Na wyblakłych skanach fotografii sprawdza sie o wiele lepjej
    Tyle ze takowego juz niestety nie posiadałem aby zrobic tutka
    Crio lk.JHollow

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •