Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 150
  1. #1

    Unhappy D40 AF-S Nikkor 18-55 mm... a może jednak nie

    Witam
    Posiadam od kilku miesięcy Samsunga S760 (jednym słowem prosty kompakt z promocji z manualem) od tego czasu fotografia mnie zafascynowała ale nie o tym mowa... ten sprzęt przestał mnie satysfakcjonować.
    Dużo czytałem w necie i mój wybór padł na Nikon D40 + AF-S Nikkor 18-55 mm z powodu ograniczonego budżetu maks 1500zl ponieważ mam tylko 16 lat. Już sam nie wiem czy to jest dobry wybór nie wiem czy ten obiektyw bedzie mnie satysfakcjonował moze lepiej poszukac używanej D50 z jakims obiektywem "fajnym". Czy moze jakis lepszy obiektyw przy D40. Dodam ze ten caly komplet musi być uniwersalny od makro do panoramy(no może przesada) ale tak zeby dało sie fotografować krajobraz. Co o tym sadzicie mam kilka na oku

    http://www.allegro.pl/item392984505_...statyw_fv.html

    http://www.amazon.com/Nikon-3-5-5-6G...PH079T7ZBXSHR3

    http://www.allegro.pl/item395995418_...rafowania.html
    i do tego moze jakis obiektyw

    a moze jeszcze cos innego??

    staram się zarobić kasę na każdym kroku ale do pełnej sumy jeszcze daleko wiec jest jeszcze czas.
    Może ktoś z was ma D40? to prosze o kontakt GG:3368033

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że z obecną wiedzą najlepiej wyjdzie Ci zakup hybrydy pokroju Fuji S9600 Pocwiczysz, pofocisz obeznasz się w ogniskowych i w przyszłości jak będziesz chciał kupic lustro świadomie skompletujesz potrzebny Ci zestaw.

    Pozdrawiam;MicSzu.
    E-3,ZD14-54,ZD40-150,S30,FL50,FL50R,FL36R + trochę gratów... i oczywiście F65

  3. #3

    Domyślnie

    nie bardzo przepadam za tego typu aparatami, a cenowo tez mnie to nie urządza, chciałbym kupić aparat i już go przez kilka lat nie zmieniać może upgradowac. Bo z kasa to strace na tym jak zaczne tak kupować sprzedawać itp

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez driftmen Zobacz posta
    Dodam ze ten caly komplet musi być uniwersalny od makro do panoramy(no może przesada) ale tak zeby dało sie fotografować krajobraz.
    hmmm z takim podejściem to faktycznie chyba lustro sobie podaruj. Są obiektywy do makro, krajobrazów i wiele innych. Niestety samo przełączenie na tryb makro niewiele pomoże przy tym obiektywie. Ale jeżeli chodzi o krajobrazy,wycieczki, imprezy to nie jest najgorzej da radę coś zrobić z tym obiektywem (zaraz mnie zjadą ).
    I nawet przy D40 + kit widać różnicę w zdjęciach na + w stosunku do hybryd (mniejsze szumy przy wysokich iso, szybkość działania, szybkość ostrzenia, ładniejsza kolorystyka oczywiście to są moje subiektywne odczucia).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr_74 Zobacz posta
    I nawet przy D40 + kit widać różnicę w zdjęciach na + w stosunku do hybryd (mniejsze szumy przy wysokich iso, szybkość działania, szybkość ostrzenia, ładniejsza kolorystyka oczywiście to są moje subiektywne odczucia).
    Własnie mialem doczynienia z fuji 6500fd i canonem 350d i różnica była kolosalna nawet w samej obsłudze, nie mówiąc już o samych zdjęciach.
    Chciałbym mieć chodź trochę profesjonalny sprzęt, dostalem sie do technikum informatycznego spec. grafika komputerowa wiec pewnie aparat bedzie potrzebny. A jakby przy tym obiektywie dać soczewki do makro i AF-M

  6. #6

    Domyślnie

    Nie jestem profesjonalnym fotografem mam 16 lat i nie stać mnie na D80 i na dobre szkła, chce mieć jak najmniejszym kosztem jak najbardziej profesjonalny sprzęt jak jest to możliwe. A największe wady D40, które mogłyby mi przeszkadzac??

  7. #7

    Domyślnie

    Dla zielonego amatora zestaw nr2 - z Amazona - IMO będzie bardzo dobry do nauki. Oczywiście mówimy o body i obiektywach, reszta to szmelc. Kit 18-55 jest lipny, zgoda, ale w porównaniu do innej wymiennej optyki Nikona, nie do kompaktór czy hybryd. Chyba żaden inny system nie ma równie dobrego (czytaj - tak mało złego ) najtańszego kit'owego szkiełka. Moim zdaniem na początek świetny zestaw choćby dlatego że nauczy pokory, da się nim robić dobre zdjęcia, trzeba się po prostu sporo nauczyć. Żadna hybryda tak dużo nie da a cenowo wyjdzie to bardzo podobnie.
    Amatorszczyzna powered by D40X kit, N35/1.8G, N70-300VR, SB800 i Slik Pro 330 DX

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez driftmen Zobacz posta
    A największe wady D40, które mogłyby mi przeszkadzac??
    W sumie to cieżko mi powiedzieć ale zaraz posiadacze D80m ci je wymienią .
    Oto niektóre z nich (które mi nie przeszkadzają):
    - brak śrubokręta bo nie podepniesz kultowej 50
    - brak górnego wyświetlacza

    zestaw nr 2 tylko bez karty
    http://www.euro.com.pl/cyfrowe-lustr...mm-dx-vr.bhtml
    Ostatnio edytowane przez piotr_74 ; 08-07-2008 o 19:35

  9. #9

    Domyślnie

    Za kolega wyzej, zestaw nr 2 dobry na poczatek. A kitowy obiektyw wcale nie jest taki do kitu Z wad D40 wymienic napewno nalezy brak srubokreta, przez co nie bedziesz mogl w pelni uzywac obiektywow pozbawionych silnika af, pozostanie ostrzenie manualne co z wizjerem 40-stki do latwych nie nalezy. Brak gornego lcd czy drugiego "scrolla" do zmiany ustawien, tez z czasem zaczyna irytowac. Driftmen bierz d40 i odkrywaj radosc fotografowania ...a potem odkryj ciemna strone mocy...bo przeciez przydala by sie lampa, no i jakies inne ogniskowe, a tak w ogole to aparat jest za slaby... :P

    pzdr
    D2x | D80 | MB-D80 | S10-20 | N 17-55 2.8 | S28-70 | N50 1.4D | S70-300 | SB800 | Manfrotto | Lowepro + pare innych zabawek...
    http://www.sqbgallery.yoyo.pl/ <-- Moja galeryjka...

  10. #10

    Domyślnie

    [QUOTE=piotr_74;783830]W sumie to cieżko mi powiedzieć ale zaraz posiadacze D80m ci je wymienią .
    Oto niektóre z nich (które mi nie przeszkadzają):
    - brak śrubokręta bo nie podepniesz kultowej 50
    - brak górnego wyświetlacza

    bez wyświetlacza się obędzie, a o co chodzi z tym śrubokrętem??

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •