Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Mariew k/Warszawy
    Posty
    144

    Domyślnie Lekki statyw + głowica

    Obecnie mam Slik 500DX. Nie jest zły, ale głowica nie daje możliwości robić foto prostopadle do góry, plus statyw jest ciężki. Rozglądam się za węglowym albo bazaltowym i lepszą głowicą. Proszę o rady. Rynek dość szybko się zmienia... Dziś oglądałem głowice Benro - wyglądają nieźle. Wiem że jest wątek już o głowice Benro, ale nie ma w nim jakiś wiążących opinii. Proszę więc o rade. Czy jest sens kupować chińskie marki - (np. Benro czy Induro) czy tylko markowy sprzęt?
    D300, S 10-20/4-5.6, S 24-60/2,8, S 100-300/4, N 55-200/4-5.6 VR; Slik 500DX z głowicą 488RC4, Sony R1, Lowepro Compu Trekker Plus AW

  2. #2

    Domyślnie

    Oj, są tam, a właściwie w dodatkowych linkach, wiążące opinie o głowicach Benro. Jak stać Ciebie na statyw węglowy to nie oszczędzaj na głowicy. Z węglowych statywów to masz sporo do wyboru:
    1. Gitzo Mountaineer: super jakość i odpowiednia do tego cena, licz na nie mniej niż 2 K za golasa bez głowy.
    2. Popularne Manfrotto 190 i 055 mają węglowe odpowiedniki. Są to dobrej jakości statywy w 1/2 ceny Gitzo.
    3. Węglowe Velbony Sherpa. Całkiem dobra jakość + najniższa cena.
    4. Węglowe Giotto, trudno dostepne w Polsce (w MM były Giotto aluminiowe). Dobra jakość i cena na poziomie Velbonów.
    Radzę nie kupować zestawu porządny statyw + byle jaka głowica.
    Aha, bazaltowe są tylko Gitzo. zapłacisz za nie więcej niż za węglowe Manfrotto lub Velbony.

  3. #3

    Domyślnie

    ja nastepny zalup jaki zrobie to wymienie statyw na Manfrotto 190 lub 055 waga mi odpowiada i mozliwosc zejscia nad ziemie do 10cm do tego wszystkiego mam jedna z tanszych kulek manfrotto (glowica 486DCR chyba) i taki zestaw mi w zupelnosci wystarczy
    teraz juz wiem do czego mi statyw jest potrzebny i jak go wykorzystac. muszisz sobie zadac pytanie do czego go bedziesz czesciej uzywal? ja foce landszafty, wiec zejscie do 10cm nad ziemie jest dla mnie zbawinne, dotychczasowy statyw nie dawal mi tej mozliwosci (cos kolo 45cm nad ziemia). nie potrzebuje tez wysokiego statywu. maly, lekki i poreczny to jest to czego oczekuje od statywu, wiec wybor raczej padnie na 190 Manfrotto

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Mariew k/Warszawy
    Posty
    144

    Domyślnie

    Własnie dzis kupiłem Manfrotto 488RC4 Midi Ball Head. Zostaję na razie (będę czekał na okazję sprowadzenia węglowego statywu ze Stanów) ze Slikiem + nowa głowica. Robię przeważnie - 95% - zabytkową architekturę do przewodników. Więc jeden problem jest już z głowy - możliwość wykonania foto pod 90 stopni w górę (sufity i sklepenia).
    D300, S 10-20/4-5.6, S 24-60/2,8, S 100-300/4, N 55-200/4-5.6 VR; Slik 500DX z głowicą 488RC4, Sony R1, Lowepro Compu Trekker Plus AW

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego co będziesz przypinał do tego statywu. Ja szukając lekkiego tripodu (węglowewgo) sugerowałem się tym że skoro to węgiel to musi być mniej podatny na wibracje. Nic bardziej mylnego. Najcięższy zestaw wówczas to był d200+grip i 300f2.8. Ani Velbon Sherpa 370 ani Manfrotto 190 (węglowy, symbolu nie pamiętam) nie dały rady:/ Z manfrotto 055 sytuacja wyglądała lepiej. Przypadkiem wpadł mi w ręce Manfrotto 441 Carbon One i już tak został Z głowicą 488RC0 to jeden z najstabilniejszych zestawów jakie miałem przyjemność używać
    Analog&DSLR...w tej kolejności...
    GG 1976878

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •