Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josoko
    Mam wrażenie, że w - górnych partiach - większe uznanie widzów budzi dzisiaj pełniejsza estetyka Rubensa, niż nieco ascetyczna - Dürera.
    Chociaż i tak obaj więcej płótna rezerwowali na dolne partie.
    Pozory mylą. Wprawdzie w oficjalnych dziełach - z oczywistych względów - Dürer istotnie bywa dość oszczędny w górnych partiach (vide jego Pramatka Ewa), ale już w swoim traktacie "Pouczenie o mierzeniu cyrklem i linią" ukazuje swe prawdziwe oblicze:

    W przypadku zaś Rubensa, to uważam, że o ile we wszystkich innych miejscach bywa rozrzutny, to akurat w kwestii partii górnych wykazuje relatywnie sporą oszczędność, żeby nie powiedzieć - skąpstwo

  2. #22

    Domyślnie

    No a "Wenus i Adonis", "Bachus", czy też ta, nieco uwspółcześniona wersja jego dzieła?
    http://www.shieldsnet.org/images/str...and_monica.jpg

    Niestety faktem jest, że ówczesne wzorce trudno poddać glamuryzacji
    Pozdrawiam
    Jarek Piekarski

  3. #23

    Domyślnie

    6) Przystępujemy do nadania zdjęciu bardziej atrakcyjnej tonalności. Zaczynamy od wykonania maseczki alfa

    cholercia, tu sie juz gubie... :P
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kwasik
    cholercia, tu sie juz gubie... :P
    to akurat proste. Np. Lassem [L] zaznaczasz kontur modelki - chodzi o to, by oddzielić ją od tła. Zasadniczo nie jest nawet konieczne tworzenie kanału alfa, robię to zawsze dla pewności żeby nie "zgubić" selekcji, bo przy szparowaniu postaci jest kupa roboty. Z aktywną selekcją postaci (jeśli utworzymy nowy kanał, należy kliknąć go z wciśniętym [ctrl] włączamy na ikonkę z biało/czarnym kółkiem na dole okienka Layers i wybieramy opcję Curves - potem stawiamy punkty zmieniając bieg krzywych, na krzywej globalnej [ctrl+~], krzywej R [ctrl+1], krzywej G [ctrl + 2] i krzywej B [ctrl+3] z osobna, stawiając punkty tam, gdzie pokazałem, lub - jeśli komu uzyskany kolor nie odpowiada - gdzie indziej .
    Następnie znowu klikamy z [ctrl] na kanał alfa, odwracamy selekcję (mamy teraz wybrane tło), tworzymy kolejną warstwę efektową - tym razem hue/saturation , wpisujemy podane przeze mnie wartości - lub inne - ja zdecydowałem się na dość banalny kolor niebieski, bo niebieski wszystkim się podoba.

  5. #25

    Domyślnie

    dzieki za pomoc
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Andy_O, cieszy mnie twoja opinia jako znawcy tematu, bo tak naprawdę d...cje to nie moja broszka

  8. #28

    Domyślnie

    Czornyj: Ja już Ci chyba kiedyś pisałem, że jesteś moim mistrzem. No więc powtarzam jesteś mistrzem PSa i kropka

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •