Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Statyw do blendy?

    Wie ktoś gdzie kupić statyw, z uchwytem oczywiście, do blendy?
    Jakoś nie mogę znaleźć.
    Szary, cichy człowiek.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_laskowski Zobacz posta
    Wie ktoś gdzie kupić statyw, z uchwytem oczywiście, do blendy?
    Jakoś nie mogę znaleźć.
    Używam zakupiony w funsports.pl

    Edit:

    http://www.funsports.pl/p,pl,105,uch...+rbh+2258.html

  3. #3
    Artur Jonik
    Gość

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdź tutaj http://afe.pl/catalog/ - masz blisko

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_laskowski Zobacz posta
    Wie ktoś gdzie kupić statyw...
    No właśnie mam podobne pytanie, ale sprecyzuje dokładniej o co mi chodzi. Mam kupioną blendę okrągłą o średnicy 107 cm wraz z uchwytem i poszukuje statywu, który byłby w stanie to utrzymać. Zdaje sobie sprawę, iż statyw powinien być stabilny, a przez to nieco cięższy, ponieważ standardowo oferowane na rynku nie są w stanie utrzymać blendy w każdym przypadku, a raczej są w stanie w niewielu przypadkach ją utrzymać. Proszę zatem o polecenie jakiegoś sensownego statywu, który posiadałby spory rozstaw nóg, a jednocześnie był w miarę ciężki i stabilny.
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    8 198

    Domyślnie

    No to małe przypomnienie z lekcji fizyki. Jeśli środek ciężkości całego takiego zestawu "wyjdzie" poza obrys podstawy, to statyw z tym cudactwem zawsze się przewróci. Nawet jak nie ma wiatru. Jedyna rada, to szeroki rozstaw nóg statywu i odpowiednio duże obciążenie statywu (można powiesić worek z kamieniami ).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No to małe przypomnienie z lekcji fizyki. Jeśli środek ciężkości całego takiego zestawu "wyjdzie" poza obrys podstawy, to statyw z tym cudactwem zawsze się przewróci.
    Dzięki za wyjaśnienie podstaw teoretycznych, na pewno przyda się przypomnienie wiedzy ze szkoły podstawowej

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Jedyna rada, to szeroki rozstaw nóg statywu i odpowiednio duże obciążenie statywu (można powiesić worek z kamieniami ).
    Właśnie o ten statyw z szerokim rozstawem nóg mi chodzi. W większości przypadków, oferowane statywy to mało stabilne, lekkie konstrukcje. Nie spotkałem się z ofertą naprawdę stabilnego statywu, dlatego też chciałbym uzyskać wskazówkę, gdzie ich poszukiwać, jakieś konkretne namiary na ich pozyskanie.
    Oczywiście nawet w przypadku zakupu takiego statywu, wiedzę z zakresu praw fizyki na pewno wykorzystam.
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ambergraff Zobacz posta
    ..Zdaje sobie sprawę, iż statyw powinien być stabilny, a przez to nieco cięższy, ....który posiadałby spory rozstaw nóg,..
    I tu cię zdziwię, ale ten problem rozwiązuje się "sposobem", jak wiele spraw w studiu. Wcale nie ciężki statyw. Na nogi statywu kładzie sie worek z piaskiem. Sa nawet firmowe obciążniki, a mi uszyła taki rękaw cioteczka , w środku jest reklamówka z piaskiem. Stosuje to jednak częściej do czego innego niż pytasz - jako przeciwwagi, gdy na lampie jest zamontowany duży softbox.
    W studiu prawie nie używam rozpinanych ekranów lastolite, a styropianowych płyt, takich od ocieplania budynków. Maja ta zaletę, że są lekkie i sztywne, dlatego łatwo je oprzeć pod dowolnym kątem o cokolwiek.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sa nawet firmowe obciążniki, a mi uszyła taki rękaw cioteczka ,
    To jest sensowne rozwiązanie, gdyż dużo miejsca w studiu to ja nie posiadam. Tak więc można by rzec, iż walczę o każdy metr przestrzeni, dlatego też im mniej pomocniczego osprzętu tym lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W studiu prawie nie używam rozpinanych ekranów lastolite, a styropianowych płyt, takich od ocieplania budynków. Maja ta zaletę, że są lekkie i sztywne, dlatego łatwo je oprzeć pod dowolnym kątem o cokolwiek.
    Faktycznie maja tę zaletę, że są lekkie, ale tak mi się wydaje, iż wadę także - kruszą się, przy czym znająć Twoją pomysłowość jest również na to sposobu.
    W każdym bądź razie pozostanę przy swojej blendzie i wbrew pozorą będę w dalszym ciągu poszukiwał stabilnego statywu, jednocześnie wykorzystując do tego czasu Twój pomysł - dzięki za podpowiedź.
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

  10. #10

    Domyślnie

    zeby sie plyty styropianowe nie kruszyly i dluzej sluzyly, warto bok takiej plyty okleic tasma powertape

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •