Witam.Otóż mam taki problem , niedawno zakupiłem sobie szarą połówkę Hitecha , wraz z całym "oprzyrządowaniem".Holder został przykręcony na filtr polaryzacyjny.Po zmontowaniu całości stwierdziłem strasznie wyraźną winietę występującą przy 18mm.Po zdjęciu CPL'a problemu nie ma.Postanowiłem więc przyciąć holder o dwa sloty.Jednak to nie pomogło.Na 20mm problem właściwie nie występuje.Czy dało by się coś zrobić aby przy 18mm z nakręconym CPL'em winieta nie była tak wyraźna? Dodaje zdjęcia poglądowe.
18mm
20mm
Szukaj





Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami