Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie kadrowanie na lcd po raz pierwszy....

    FUJI S3 Pro

    For the first time on any digital SLR, a pre-exposure Live Image Mode has been incorporated to enable photographers to frame and focus images without the need to use the viewfinder. Activated for up to 30 seconds prior to a normal exposure, Live Image Mode is ideal for shots using a tripod as well as effective capture of candid images.

  2. #2

    Domyślnie

    ciekawe... czy LCD w S3Pro jest odchylany jak w kompaktach ? jesli tak to jest to pomysł z sensem ... IMHO jak wolał bym duzy jasny wizjerr


  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko pieknie, ale w moim mniemaniu to przeczy zalozeniem lustrzanki. Zeby jakikolwiek obraz padal na ekranik LCD musi rowniez padac na matrce - co oznacza, ze migawka musi byc otwarta. Do takich zeczy to sluza kompakty. Wyzszosc normalnej migawki w lustzrankach jest taka, ze chroni matryce przed promieniami swietlnymi gdy zdjec sie nie robi i nie moze jej zaszkodzc np. wystawienie bezposrednio na slonce - co w przypadku kompaktow w wyjatkowych sytuacjach moze byc szkodliwe. Pozatym jestem wogule przeciwny rozwojowi w tym kierunku... jeszcze chwila i lustrzanki beda krecic filmiki :/

    Ja z kadrowaniem na wyczucie (kiedy nie moge spojzec w wizjer) nie mam wiekszych problemow. Na ogul trafiam w to co chce bez patrzenia (strzelajac ofty nad glowa czy calkiem przy ziemi). Pomysl mi sie nie podoba i nie popieram ani troche

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    okolice szczecina
    Posty
    72

    Domyślnie

    antonjo ma rację... duży jasny wizjer.. w końcu lustrzanka to lustrzanka....

  5. #5

    Domyślnie

    podalem jako ciekawostke....

  6. #6
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez icemaster
    podalem jako ciekawostke....
    W ramach ciekawostek - Sony robi aparat z wymienną optyką z EVF na 4/3. NIE LUSTRZANKĘ. Oj - PMA w 2005 będzie ciekawe.

  7. #7

    Domyślnie

    nie czuje sie zainteresowany tym peojektem...

  8. #8
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Coz, podobno takową mial wypuscic tez Kodak...chyba wszyscy wrozacy systemowi 4/3 klęskę sie pomylili.

  9. #9
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Coz, podobno takową mial wypuscic tez Kodak...chyba wszyscy wrozacy systemowi 4/3 klęskę sie pomylili.
    Zobaczymy, męczę teraz E1 z masą szkiełek. Pięknie wykonany sprzet. W tej chwili chyba jedynu korpus hermetyczny w cenie poniżej 5kPLN w kicie. Nadal wydaje mi się jednak, że 4/3 to ryzykowna droga. Jeżeli technologia wyciskania dodatkowych elektronów z matrycy nie rozwinie się w ciągu najbliższych lat, będzie to ślepa uliczka.

  10. #10
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    mógł by ktoś zrobić wątek o systemie 4/3 ... bo chyba mało kto wie na czym to polega
    Ze swojej strony wiem tyle że ma zamiast pryzmatu, 4 lustra w środku .. ale co jeszcz jest charakterystyczne dla tego rozwiązania ??

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •