Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Problem z fotobankiem

    Mam fotobank i-Tec X Drive II 40gb. Sympatyczne urzadzenie - mecze juz od 3 lat. Ostatnio odmowil posluszenstwa i wyswietla INIT FAILED jak go odpalam z karta lub bez karty. Podlaczony do kompa dziala normalnie jak zewnetrzny dysk.
    Co sie mogla skisic? Jakis quasi-system pozwalajacy mu funkcjonowac samodzielnie? Fizycznie wyglada na sprawny choc wiele przeszedl.
    Jak sie naprawia jakis firmware czy cholera wie co na tym badziewu?

  2. #2
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 140

    Domyślnie Odp: Problem z fotobankiem

    a sprawdź system plików..może masz sformatowany przypadkowo na NTFS a nie na FAT32
    instagram.com/darkroomnightlife

  3. #3

    Domyślnie Odp: Problem z fotobankiem

    Mam taki sam fotobank. Przerobiłem raz temat złego formatowania o którym pisze cypherdid. Fotobank przestał działać także z kompem. Wgranie ze strony producenta nowego softu naprawiło problem. Miałem drugi problem z podobnymi objawami jak twoje. Okazało się, że wyczepił się dysk fotobanku. . Fabryczna guma która usztywniała dysk w obudowie straciła swoje własciwośći , dysk miał spory luz i się wyczepił. Wypiąłem dysk, jeszcze raz mocno wpiąłem go i usztywniłem przy pomocy styropianu do obudowy. Wszystko wróciło do normy.
    Pozdrawiam Pietrus
    D500|D300|D70|Lumix DCM-FZ1000|N50|N18-70|N18-200VR|N70-300ED|Tamron 150-600 G2|SB800|SanDisk Extreme PRO 64GB|Sony XQD 64GB|

  4. #4

    Domyślnie Odp: Problem z fotobankiem

    U mnie z kompem dziala wiec mechaniczne uszkodzenie nie wchodzi w gre. Faktycznie mam NTFS. Komp mi sie niestety rozsypal i chwilowo nie sprawdze. Teraz uzywam takiego na ktorym nie mam zadnych praw wiec nie sformatuje.
    Dzieki za porade. Przetestuje jak tylko sprzet postawie na nogi i dam znac jak poszlo.

  5. #5

    Domyślnie

    No to chyba narobilem bigosu. XP nie chce tego badziewia sformatowac na FAT - po prostu opcja jest nieaktywna
    Moze jakis spec od hardwaru moglby cos paradzic?
    Inna sprawa czy moim radosnym formatowaniem nie zalatwilem jakiegos firmware'a?

    Moge prosic o link do strony producenta - nie moge znalezc - wpisuje w google rozne hasla ale nie trafilem na wlasciwa strone

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bolleque Zobacz posta
    No to chyba narobilem bigosu. XP nie chce tego badziewia sformatowac na FAT - po prostu opcja jest nieaktywna
    Moze jakis spec od hardwaru moglby cos paradzic?
    Inna sprawa czy moim radosnym formatowaniem nie zalatwilem jakiegos firmware'a?

    Moge prosic o link do strony producenta - nie moge znalezc - wpisuje w google rozne hasla ale nie trafilem na wlasciwa strone
    Niestety narobiłeś. Pisałem wyżej, że też źle sformatowałem. Oddałem wtedy dysk do informatyka i on znalazł stronę producenta z firmware'm i po problemie. Nie pozostaje tobie nic innego jak szukać jak nie w google to szukaj w yahoo. Czasami ta wyszukiwarka pokazuje więcej specjalistycznych stron. Pamiętam, że strona producenta była chyba Tajwan.
    Pozdrawiam Pietrus
    D500|D300|D70|Lumix DCM-FZ1000|N50|N18-70|N18-200VR|N70-300ED|Tamron 150-600 G2|SB800|SanDisk Extreme PRO 64GB|Sony XQD 64GB|

  7. #7

    Domyślnie

    Myślę,że znalazłem stronę na której jest oprogramowanie do twojego iTeca
    1. http://www.vosonic.com/index.php?php_mode=downloads
    i ta
    2.http://old.vosonic.com/index.php?PA=support
    UWAGA! Po upgreadowaniu firmware należy wcisnąć RESET
    Ostatnio edytowane przez Pietrus ; 04-07-2008 o 19:22
    Pozdrawiam Pietrus
    D500|D300|D70|Lumix DCM-FZ1000|N50|N18-70|N18-200VR|N70-300ED|Tamron 150-600 G2|SB800|SanDisk Extreme PRO 64GB|Sony XQD 64GB|

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki za wszystkie porady.

    Sciagnalem freeware swissknife.exe i sformatowalem FAT32. Gra i buczy. Zadne drivery nie byly potrzebne. Widocznie 'system' nie jest na dysku tylko na czyms innym.

    A przy okazji z innej beczki - wymieniales moze w tym sprzecie akumulator? Ten 3 letni juz slabo trzyma.

  9. #9

    Domyślnie

    Spróbuj tak:
    1. podepnij bank do kompa
    2. sprawdź pod jaką literką pojawił się nowy dysk (uruchamiają np. Mój
    komputer)
    3. START - URUCHOM wpisz CMD
    4. uruchomi Ci się konsola
    5. wpisz: FORMAT DYSK: /X /FS:FAT32
    gdzie DYSK: to nazwa Twojego banku (z dwukropkiem)
    Odezwij się jak Ci poszło.
    Wiem, że porada nieaktualna, ale ciekawi mnie czy taki sposób też zadziała.
    Ostatnio edytowane przez zakwas ; 07-07-2008 o 12:42
    The name of the game is to fill the frame.

  10. #10

    Domyślnie

    Na razie nie probowalem formatowac sugerowanym sposobem bo na razie nie ma takiej potrzeby wiec nie kusze licha.

    Ponawiam pytanie - czy ktos wymianial akumulator w tym urzadzeniu?

    Wyjalem go i ma oznaczenie 3.7V 1100mAh UF653450R. Nic mi to nie mowi. Google wyrzucil kilka linkow ale nic nie wnoszacych - nie sa to sklepy gdzie mozna to kupic. Pokazalem w kilku sklepach to rozkladaja rece. Moze z jakiegos innego urzadzenia bedzie pasowal?

    Troche uzytecznosc spadla bo bateria nie wytrzymuje zczytania jednego CF 4GB

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •