Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie D80 i transfer do PC (problem)

    Witam
    czy też tak macie ?
    Jak transferuję zdjęcia do PC przez USB i na dodatek programem dostarczonym przez Nikona do aparatu to
    zdarza się że jest ok, ale w większości razy program po wyświetleniu sobie NOWYCH plików i naciśnięciu TRANSFER
    sam się wyłącza, tak jakby wszystkie pliki były już wgrane do PC. Muszę wtedy od nowa uruchomić program i wybrać
    ręcznie pliki do transferu. Dodam że mam ustawioną opcję przegrywania do PC Tylko Nowych Plików.

    Zupełnie nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić - może ktoś rozwiązał ten problem ?
    pzdrw
    Paweł

  2. #2

    Domyślnie Odp: D80 i transfer do PC (problem)

    Jaki masz system??

  3. #3

    Domyślnie Odp: D80 i transfer do PC (problem)

    W_XP_Pro a program do transferu to ViewNX dołączony do D80-tki

  4. #4

    Domyślnie Odp: D80 i transfer do PC (problem)

    Życie sobie utrudniasz... Po co Ci jakieś programy do transferu? Ustaw sobię aparat, żeby pracował w trybie USB Host i wtedy system będzie go widział jak zwykłego pendrive'a. Albo najlepiej zainwestuj kilkanaście złotych w czytnik kart SD. Nawygodniej i najszybciej...

  5. #5

    Domyślnie Odp: D80 i transfer do PC (problem)

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Życie sobie utrudniasz... Po co Ci jakieś programy do transferu? Ustaw sobię aparat, żeby pracował w trybie USB Host i wtedy system będzie go widział jak zwykłego pendrive'a. Albo najlepiej zainwestuj kilkanaście złotych w czytnik kart SD. Nawygodniej i najszybciej...
    mam czytnik,ale b.mi się podoba coś co działało w moim pierwszym cyfraku perfekcyjnie (Canonie PS510) - właśnie zgrywania NOWYCH zdjęć z karty wykorzystywanej a nie formatowanej za każdym transferem

    w D50 brakowało mi tej funkcji - bo program do transferu nie oferował tego
    jak dali w D80 - to IMHO nie dopracowany - ale może ja jednak coś źle robię - jak macie sami ?
    też Wam tak to nawala nieraz ?

  6. #6

    Domyślnie Odp: D80 i transfer do PC (problem)

    Cytat Zamieszczone przez Polsar74 Zobacz posta
    mam czytnik,ale b.mi się podoba coś co działało w moim pierwszym cyfraku perfekcyjnie (Canonie PS510) - właśnie zgrywania NOWYCH zdjęć z karty wykorzystywanej a nie formatowanej za każdym transferem
    Yyyy... Może ja czegoś nie rozumiem... Chodzi Ci o trzymanie na karcie wszystkich zdjęć zrobionych od jakiegoś momentu i zgrywanie na dysk tylko tych najnowszych, np. z dzisiejszego dnia? No to jaki problem skopiować sobie te naświerzsze, a resztę zostawić? Przecież nikt Ci nie każe formatować karty za każdym razem... Ale... To już zależy, co, kto lubi...
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 22-06-2008 o 23:17

  7. #7

    Domyślnie Odp: D80 i transfer do PC (problem)

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Może ja czegoś nie rozumiem... Chodzi Ci o trzymanie na karcie wszystkich zdjęć zrobionych od jakiegoś momentu i zgrywanie na dysk tylko tych najnowszych, np. z dzisiejszego dnia? No to jaki problem skopiować sobie te naświerzsze, a resztę zostawić?
    wlasnie o to mi chodzi - tym bardziej że w Caonie PS510 i jego programiku to działało ZAWSZE perfekcyjnie a tu ... dupa

  8. #8

    Domyślnie Odp: D80 i transfer do PC (problem)

    Cytat Zamieszczone przez Polsar74 Zobacz posta
    wlasnie o to mi chodzi - tym bardziej że w Caonie PS510 i jego programiku to działało ZAWSZE perfekcyjnie a tu ... dupa
    No ale do tego nie potrzebujesz zadnego programiku! Wystarczy pierwszy lepszy manager plikow, ot, zwykly windowsowy explorer...

  9. #9

    Domyślnie Odp: D80 i transfer do PC (problem)

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    No ale do tego nie potrzebujesz zadnego programiku! Wystarczy pierwszy lepszy manager plikow, ot, zwykly windowsowy explorer...
    napisz więc jak wg ciebie powinienem to robić w exploratorze bo może najprostsze sposoby są najlepsze ale ciężko na nie wpaść

  10. #10

    Domyślnie Odp: D80 i transfer do PC (problem)

    Ej, no nie świruj... Kopiujesz je jak każde inne pliki. Wybierasz te, które Cię interesują (np. sortujesz po dacie wykonania, żeby było łatwiej wybrać te z danego dnia, ewentualnie ustawiasz sobie okno exploratora, żeby wyświetlało podgląd miniaturek zdjęć) i je kopiujesz, a reszte zostawiasz.

    Ps.
    I tak w pewnym momencie Ci się karta zapełni i będziesz musiał ją formatować. Ponad to, gdzieś się zetknąłem z teorią, że aparat pracuje szybciej (w trybie zdjęć seryjnych), gdy karta jest mniej zawalona...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •