Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    cichy1
    Gość

    Domyślnie D70 plus Tokina AT-X 280AF 28-80 f/2.8

    Na wstepie chcialbym powiedziec ze bardzo sie ciesze ,ze po przejsciu wielu cyferek roznych firm, nareszcie wstapilem do grona "szczesliwych" posiadaczy Nikosia....
    Mam d70 wraz z seryjnym 18-70mm.......
    Mialem przez ostatnie dwa tygodnie pozyczona lampe Metz 70 MZ-5.
    Zamierzalem kupic to cacko ale niestety, mimo tego ze spokojnie blyska ona z Nikonem F5 z moim d70 nie chciala zaswiecic ani razu
    Testowalem tez SB-28 ale niestety i tutaj mialem problemy z automatyka....
    Wiec dla swietego i duchowego spokoju zamowilem sobie sb-600 i mam nadzieje ze wszystko bedzie teraz dzialac prawidlowo....
    Wiem, ze sb-800 jest lampa troche mocniejsza, ale w sumie placi sie w niej za wiele nowych funcji, ktore raczej dzialaja w Nikosiach o oczko wyzej czyli D2x.....
    Na razie nie zamierzam zmieniac mojego d70 wiec poprzestane na sb-600.
    ...
    Ale wroce do mojego glownego problemu czyli szkielko...
    Mialem mozliwosc przetestowac moj aparat z "oczkiem" AF-S Nikkor 28-70mm 1:2,8D ED..........
    Robilem sporo porownan no i oczywiscie, hihi co wcale nie dziwi, ustanowilem sie w przekonaniu ze niestety ale to seryjne malenstwo trzeba zmienic.....
    Zastanawialem sie czy warto wydac tak duzo kasy na ww Nikkora?
    Zasiegnalem jezyka tu i tam no i moj wybor padl na Tokine AT-X 280AF 28-80 f/2.8
    I tutaj moje pytanie:
    Czy Tokina, mimo tego ze nie jest ogolnie dedykowana do Digital SLR nie bedzie mi sprawiac problemow z d70?
    Domyslam sie ze np. problem winietowania pojawilby sie gdybym chcial zadzialac odwrotnie, czyli oko z digital zastosowac do slr.
    Ale czy w/w tokina nie bedzie zwiekszala np. szumow albo innych znieksztalcen?
    Nie chcialbym, aby moja Tokina siedzialaby wiecej w torbie niz seryjne 18-70
    A moze lepszym wyborem bylaby Tokina AT-X 270AF 28-70 f/2.6-2.8 ????
    Z pozdrowieniami
    Cichy

  2. #2

    Domyślnie

    witaj

    tak jak przypuszczam jeszcze kilku(nastu) uzytkownikow tego boarda, polece ci Tamrona 28-75 2.8

    pzdr
    D70 - bez kitu :O

  3. #3

    Domyślnie

    Ja jednak pozostane przy swojej Tokinie 28-70 Pro SVWysoko rateowana i generalnie wspaniała2.6-2.8 ciezko dostac.O nowym niemowiac
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  4. #4
    cichy1
    Gość

    Domyślnie

    oczywiscie mam na mysli obie Tokiny w wersji Pro.........

  5. #5

    Domyślnie

    A ja nadal będę rekomendował Tamrona 28-75 XR Di Aspherical (i coś tam jeszcze w nazwie).

    Jak poszukasz na forum to znajdziesz, że mpriest ma takowe w dobrej cenie z gwarancją.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  6. #6

    Domyślnie

    Owszem.Ale to ze ma ja duza czesc nieznaczy ze nastepny musi miec.Sa rozne rozwiazania.Niepopadajmy w herezje.28-75 tamrona niejest "JEDYNYM" slusznym obiektywem.
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  7. #7

    Domyślnie

    Ależ Aldiku ja wcalę nie twierdzę, że jest to jedynie słuszny obiektyw. Jest wiele lepszych obiektówów niż ten tamron, choć przeważnie są droższe (choćby nikkor 28-70 2.8 )

    Tokiną się nie bawiłem, więc ciężko mi coś powiedzieć, piszę tylko, że ten tamron jest niezły szczególnie pod względem: kolorów, miłego bokehu, szybkiej i w miarę cichej pracy (no AF-S to nie jest), wreszcie prawidłowego kontrastu nawet przy fotkach mocno pod światło. To wiem bo sprawdziłem i uważam, że za te pieniądze warto mieć ten obiektyw.

    U mnie Tamron jest standardowo wpięty, na 18-70 zmieniam go tylko we wnętrzach i jeśli naprawdę potrzebuję szerokiego.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    [ Dodano: Sro Gru 15, 2004 3:34 am ]
    Aldiku

    na następnym zjeździe chętnie się podepnę do Tokiny i porównamy jak wypadają.

    Pozdro

    Grześ
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  8. #8

    Domyślnie

    Sorki jesli zle to ujalem.Nerwy przez miniony wieczor.Oczywiscie uwazam ze za te pieniadze napewno jest SUUUUper
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  9. #9

    Domyślnie

    myślę, że róznice między całą trójką są niewielkie...sigma/tokina/tamron...w cenach na allegro 1450/1350/1550...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •