Close

Strona 1 z 136 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1356
  1. #1

    Domyślnie Fuji s5 pro i opadająca szczęka :)

    jestem "starym" nikoniarzem...
    wczoraj wpadli mi w rece fuji s5 pro
    zaciekawiony pobawilem sie nim troche na wysokim iso od 1000-3200
    i musze przeznac, ze lekko, ale opadla mi szczena i chyle czola
    jest to chyba niedoceniony aparat pod tym wzgledem
    niestety nie ma takiego nikona , ktory przy TEJ cenie - ok 2,5k moglby sie z tym apratem w temacie pracy na wysokim iso mierzyc...


    pomijajac, ze to w praktyce 1kl/s to naprawde porzadna pucha
    przy pelnej rozpietosci tonalnej - nietety nikon tez wymieka
    jako nikoniarz zachecam innych do zapoznania sie tym aparatem
    bo cos czuje, ze juz mu robie miejsce w torbie.....
    oczywiscie obok nikona

  2. #2

    Domyślnie Odp: fuji s5 pro i szczeka

    Fufu to wypasiona pucha. Ja nie zamienię jej na nic innego niz D3, albo... nowsze Fufu. Ma tylko jedną wadę - prędkość a raczej powolność. Reszta rządzi.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  3. #3

    Domyślnie

    Jak wyżej !!!

  4. #4

    Domyślnie

    No to niech ktoś pokaże coś z ISO1600 i 3200 Sam jestem ciekaw, bo wiele dobrego słyszałem o tym korpusie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    No to niech ktoś pokaże coś z ISO1600 i 3200 Sam jestem ciekaw, bo wiele dobrego słyszałem o tym korpusie.
    Prawdę mówiąc nigdy nie lubiłem wysokiego iso - i to były bardziej takie zabawy, żeby zobaczyć co to takiego. Dane w exifie. Czas, przysłona i to, że fota była robiona z ręki na pewno nie pomogło. Zostawiłem sobie tylko tyle na pamiątkę po wycieczce.


  6. #6

    Domyślnie

    Z tymi rewelacyjnymi szumami Fuji na wysokich ISO (powyzej 800) nie przesadzajmy - jest to wynik odszumiania programu Fuji, gdy do wywołania RAW'a uzyjemy np. ACR szumy są zauważalnie wyższe niż z analogicznie wywołanego pliku z D300, za to lepsza jest wtedy ostrość niz z programu Fuji, (ale i tak gorsza niż D300) i znacznie więcej mozna wyciągnąć z "przepaleń".
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  7. #7

    Domyślnie

    Smurf potwierdza sie stara regula... ze przy cyfrze to zawsze tandem sprzet + soft tworzy caly efekt... i to chyba tak powinnismy to traktowac..
    wiec wg mnie konkluzja powinna wygladac tak ze system fuji fajnie sprawdza sie na wysokich iso..
    ps.: zreszta nie wiem jak obecnie ale kiedys tylko soft fuji potrafil zrobic z uzytke z jego legendarnej matrycy

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    Z tymi rewelacyjnymi szumami Fuji na wysokich ISO (powyzej 800) nie przesadzajmy - jest to wynik odszumiania programu Fuji, gdy do wywołania RAW'a uzyjemy np. ACR szumy są zauważalnie wyższe niż z analogicznie wywołanego pliku z D300, za to lepsza jest wtedy ostrość niz z programu Fuji, (ale i tak gorsza niż D300) i znacznie więcej mozna wyciągnąć z "przepaleń".

    dokładnie tak, przy ACR szumy są takie same jak w D200
    Fuji S5 PRO || Delta ND200S || D70s || Delta ND70s || F80 || N18-200VR || N28-100 || SB-800 ||

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinox Zobacz posta
    Smurf potwierdza sie stara regula... ze przy cyfrze to zawsze tandem sprzet + soft tworzy caly efekt... i to chyba tak powinnismy to traktowac..
    wiec wg mnie konkluzja powinna wygladac tak ze system fuji fajnie sprawdza sie na wysokich iso..
    ps.: zreszta nie wiem jak obecnie ale kiedys tylko soft fuji potrafil zrobic z uzytke z jego legendarnej matrycy
    Niestety nie do końca - utrata szczegółów przy wywołaniu RAW'a przez program Fuji jest większa niz przy wywołaniu RAW'a przez ACR i odszumieniu później np Neat Image'm.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  10. #10

    Domyślnie

    nie wiem jak najnowsza wersja ACR`a ale przynajmniej inny soft za czasow S3pro nie umial sobie poradzic z informacjami zapisanymi z R/S pixeli....

Strona 1 z 136 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •