Close

Strona 5 z 136 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1356
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hedgehog Zobacz posta
    Nie. Ale mam to w nosie, bo jak będzie, to zrobię właśnie to - zmienię puszkę, zamiast tropić tego rodzaju zjawiska.

    Każdy aparat ma jakieś minusy... To tylko narzędzie. Jeśli nie spełnia Twoich oczekiwań bądź Cię denerwuje, wymień. Nie ma w tym nic infantylnego
    W wymianie co chwila sprzetu nie ma nic infantylnego, infantylna jest jak juz napisałem Twoja uwaga.
    Dla mnie glupotą jest wyrzucanie pieniedzy, ktore wiąże się z wymianą sprzetu wynikającą z brakoróbstwa producenta.
    Ten sprzet nie "nie spelnia moich wymagań", ale nie gwarantuje jakości, o której zapewnia producent.
    Gdyby firma Fuji zamieściła uwagę podobna do uwag producentów TV np na temat "duszków" w plazmach i uprzedziła nabywcę co do owej "mory" wtedy mozna byloby ewentualnie przejść nad tym do porzadku dziennego, ale niestety producent nic takiego przed nabyciem sprzetu nie podaje.
    W Nikonie D200 występowanie znacznie mniejszej wady stała się przyczyną intensywnych prac (chyba skutecznych) firmy nad jej usunięciem i nikt nie twierdzil, że wszystko jest ok.
    Ostatnio edytowane przez Smurf ; 20-08-2008 o 18:12
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    W wymianie co chwila sprzetu nie ma nic infantylnego, infantylna jest jak juz napisałem Twoja uwaga.
    Pozwolę sobie nie zgodzić się, aczkolwiek uznaję, że mogła Ci się taką wydać. Widać różny mamy poziom poczucia humoru. Mnie ten wątek po prostu rozbawia... Porównywanie D50 i S5 na wysokich ISO... Może porównajmy Fiata 126p do Mercedesa klasy S? Podobny stosunek. Zróbmy cropa!

    A to wszystko tak na poważnie, jakby kończył się świat. Ludziska kochane, więcej luzu, aparat w łapę i zdjęcia robić... Jeszcze jeden wątek, który tak naprawdę pokazuje, że w głowach wielu fotografów prawdziwa, żywa fotografia zajmuje miejsce drugorzędne - a na pierwszym jest sprzęt.

    Robiłem szumiące jak cholera foty Fuji na ISO3200, wcześniej zmuszałem do tego starą Konicę 5D (a może tam to było 1600?), która szumiała tak, że zamiast głów muzyków na scenie dostawałem zbitki pikseli. Ubaw i tak był, a zdjęcia wychodziły świetne. Może dlatego, że nie zastanawiałem się nad tym, co szumi bardziej a co mniej... Przecież jedno z drugim i tak szumi tak samo; zwłaszcza w tym (było nie było, śmiesznie niskim na oferowane możliwości) przedziale cenowym. Trafię na morę? To się przesunę albo zmienię oświetlenie, albo pójdę na piwo. I będzie dobrze

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    Dla mnie glupotą jest wyrzucanie pieniedzy, ktore wiąże się z wymianą sprzetu wynikającą z brakoróbstwa producenta. Ten sprzet nie "nie spelnia moich wymagań", ale nie gwarantuje jakości, o której zapewnia producent.
    ...nie pozostanie Ci więc nic innego niż go wymienić, bo firma taka, jak korporacja Fuji ma Ciebie, mnie i milion innych userów w nosie. Naturalna kolej rzeczy. Nie ma się czym denerwować. Są do tego lepsze powody, vide na przykład fakt, że muszę przed wylotem naładować Skyporta, a mogę nie zdążyć.



    Poza tym, tak na marginesie: ilu użytkowników zauważyło ten problem? 1000 na całym świecie? Mój drogi, to nawet błąd statystyczny nie jest...
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  3. #43

    Domyślnie

    Bez budowania barykady na rzecz jakiejkolwiek marki -według moich doświadczeń, s3 funduje morę równie często jak d70. Późniejsze aparaty- w tym Fuji S5- rzadziej.
    Różnica nie w częstotliwości zjawiska, ale pewnie w tym, że klasyczna matryca ccd "akcentuje" morą obecność na zdjęciu wielu lini równoległych i prostopadłych do brzegów kadru, Super ccd natomiast "zauważa" te skośne...Może to niekiedy nieprzyjemnie zaskakiwać.Nie wiem, co na morę "te inne matryce"- np. cmos,y-ale dotąd musieliśmy się godzić, że "cóś" takiego jak mora niekiedy się pojawia. I był to "bonus" cyfraka (ew.skanów), który przyjmowało się z pokorą... Akurat fuji jakoś te minusy mi grzecznie rekompensuje - d70ka jeszcze "szumiała" na mnie

    ps. Jakby nie fuji, to pewnie od dość dawna byłbym "canonierem" A teraz czekam tylko na "udoskonalenia" kolorków w d3, (może d700). No, chyba że ten d3x z matrycą fuji 2x12mpx ) Albo inne "fufu" )
    W żadnym razie nie powiem żadnej marce "i będę cię kochał aż do smierci"

    ps.2 Tak naprawdę, to tw czasach, gdy nawet profesjonalny korpus +obiektyw + lampa, stanowią delikatny, podatny na usterki, niepewny zestaw, do którego i tak należałoby mieć kompletny zapas- to niby jaki powód, żeby to było wszystko w jednym systemie ? ? ?
    Marek

    Zakon Fuji

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotomarek_k Zobacz posta
    klasyczna matryca ccd "akcentuje" morą obecność na zdjęciu wielu lini równoległych i prostopadłych do brzegów kadru, Super ccd natomiast "zauważa" te skośne...
    Niekoniecznie - Fuji S3/S5pro potrafi utworzyć "piękne mazgaje" na jednolitych gładkich powierzchniach i nie ma to praktycznie nic wpolnego z morą występującą w D70.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  5. #45

    Domyślnie

    Smurf napisał:
    Niekoniecznie - Fuji S3/S5pro potrafi utworzyć "piękne mazgaje" na jednolitych gładkich powierzchniach i nie ma to praktycznie nic wpolnego z morą występującą w D70.
    Tu mam odmienne zdanie-zawsze była faktura skośna na tych gładkich powierzchniach (tłach, ciuchach itp.) na których mi się trafiała... Jedyna różnica, to bardziej rozmyte "plamki" składowe mory z fuji, a w d70 "twarde" i "kanciaste", bardziej "uporządkowane"- wszystko oglądane w znacznym powiększeniu, rzecz jasna )
    Marek

    Zakon Fuji

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotomarek_k Zobacz posta
    Smurf napisał:

    Tu mam odmienne zdanie-zawsze była faktura skośna na tych gładkich powierzchniach (tłach, ciuchach itp.) na których mi się trafiała... Jedyna różnica, to bardziej rozmyte "plamki" składowe mory z fuji, a w d70 "twarde" i "kanciaste", bardziej "uporządkowane"- wszystko oglądane w znacznym powiększeniu, rzecz jasna )
    A ja mam niestety fakty w postaci zdjęć zarówno z S5pro jak i S3 pro - gładkie czerwone tlo oświetlone inetnsywnie pod katem ok. 45 stopni i piękne esy floresy, ale jezeli komus to pasuje, to rzeczywiście nie ma problemu.
    Ostatnio edytowane przez Smurf ; 20-08-2008 o 21:10
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  7. #47

    Domyślnie

    Andrzeju, nie mam takich doświadczeń (o swoich napisałem)-przyjmuję, że zdarza się jak piszesz Pewnie racjonalne wytłumaczenie "szłoby" znaleźć-ja miałem, tak jak wyżej wspomniałem...
    Hm, na czerwonym (papierowym ?), gładkim-powiadasz- to może przez modyfikatory jakieś wyszukane świeciłeś?
    W każdym razie-testów w poszukiwaniu zjawiska, z nadmiaru innych zajęć, nie planuję- jakby się okazja z czerwonym tłem trafiła (osobiście nie posiadam), to się przyjrzę i opowiem co "wyszło"

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez fotomarek_k ; 20-08-2008 o 21:36
    Marek

    Zakon Fuji

  8. #48

    Domyślnie

    Smurf zamieść fotki o których mówisz.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez The Fly Zobacz posta
    Smurf zamieść fotki o których mówisz.
    W jakim celu?
    Mazgaje sa identyczne jak na wcześniej pokazanym zdjęciu, a dalsze udowadnianie czegokolowiek wydaje mi sie bezsensowne, tym bardziej wyszukiwanie wśród kilku tysiecy zdjęc.
    Ja naprawdę nie mam w tym żadnego interesu. mam S3pro, przy dzisiejszych cenach nie zamierzam sprzedawać, innaczej to raczej bym go wychwalał pod niebiosa.
    Zawsze twierdziłem, że S3/S5 pro to dobre aparaty, maja wiele zalet, ale niestety nie sa pozbawione wad, z ktorych jedna wydaje mi się wyjatkowo istotna, jezeli ktoś uważa innaczej to po prostu jego sprawa.
    Ostatnio edytowane przez Smurf ; 21-08-2008 o 23:29
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  10. #50

    Domyślnie

    Wierzę Ci że mora się pojawia. Aparat mam dopiero kilka tygodni i pstrykałem nim tylko na wakacjach na razie. Dlatego jej mogłem nie zaobserwować. Dzisiaj pstrykałem dachówki sąsiada i nie mogłem wywołać tego zjawiska. Zobaczę jeszcze jak na gładkich tłach wyjdzie bo niedługo pierwsza sesja tym aparatem w studiu .

Strona 5 z 136 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •