Close

Strona 52 z 136 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1356
  1. #511

    Domyślnie

    Ale to jest chyba oczyiste ze w swiatlach rzadzi:P natomiast mysle ze warto sie przyjzec jak radzi sobie z wyciaganiem z cieni. Zreszta nie po to go stworzono zeby wyciagac a po to zeby zapisac szczegoly zarowno w swietle jak i cieniach w jak najwiekszym stopniu

  2. #512
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    jestem pewien ze ten aparat - jak i mój s3pro - jest do światła stworzony - nie w naszych szerokościach geograficznych najlepiej sie sprawdza gdzie ciemno i szaro

  3. #513

    Domyślnie

    Wysłam Raf'a na rapidshare'a który pokaże jak to S5Pro ratuje mi dupę kiedy lampa zawodzi i nie zdąży błysnąć a ja głupek się nie zorientuję :>.

    http://rapidshare.com/files/206387808/DSCF4305.RAF.html

    Wiadomo: Fill Light i Ekspozycja do góry i zdjęcie nagle się ukaże .

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez The Fly ; 07-03-2009 o 13:30

  4. #514

    Domyślnie

    No ta fota daje rade!

  5. #515

    Domyślnie

    to czemu moje w takiej sytuacji szumią jak Morze Bałtyckie podczas sztormu?

  6. #516

    Domyślnie

    Bo za mocno rozjasniłaś . Ja to zdjęcie ładnie obrobiłem w PS'ie i na wydruku praktycznie nie widać szumu. A pozatym zrób takie zdjęcie innym aparatem który nie kosztuje milionów i spróbuj rozjasnić :]. Ciekawe czy w ogóle coś się pokaże .

  7. #517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubedes Zobacz posta
    mathu gadasz do ludzi językiem z czasów analogu.
    skąd oni biedni mają wiedzieć co to jest forsowanie?

    a poważniej - to pierwszy raz czytam o forsowaniu na cyfrze. to jest w końcu świadome i zamierzone działanie.
    jak dotąd wszystkie podobne zabiegi nazywane były ratowaniem "bo coś nie wyszło".
    muszę jutro spróbować z D70s sforsować ISO 200 na 800. bardzo jestem ciekaw efektów.
    Skoro jestem człowiekiem cyfry bardzo chętnie dowiem się, co to był w analogu forsowanie cieni bez rozjaśniania w światłach.
    W końcu zarabiam na życie fotografią dopiero 18 lat, mogło mi umknąć...

    z tego:
    Napisał mathu Zobacz post
    Przecież przy takim wyciąganiu forsujesz tylko cienie, a reszta obrazu jest gładka, bez szumu. Forsowanie i wyciąganie to dwie różne rzeczy. Forsowanie stosuje się dla całego obrazu, wyciąganie tylko do cieni.

    Nadal chętnie dowiem się, czy rzeczywiście zrobienie zbyt ciemnego zdjęcia na iso 100 i rozjaśnianie przy wołaniu do 400 (czyli elektroniczne forsowanie - naświetlam na 100, wołam jak 400) daje lepszą jakość niż prawidłowo naświetlone 400.

  8. #518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubacz Zobacz posta
    kubedes dawno temu byla dyskusja na ten temat na CF i jednoznacznie wyszlo ze np ISO 400 wyciagnae ze 100 jest czyms innym niz 400 z aparatu (najprosciej sprawdzic to na kompakcie z Rawami).
    To, że innym, to oczywiste, jednak ciekaw jestem, czy to możliwe, że lepszym.

  9. #519
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    a ja z innej beczki czy w S3pro mozna ustawic potwierdzedzie ostrosci "bip'em" ?

  10. #520

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojteh Zobacz posta
    a ja z innej beczki czy w S3pro mozna ustawic potwierdzedzie ostrosci "bip'em" ?
    Nie znalazłem takiej funkcji, jest tylko beep do przycisków przy obsłudze menu.

    Swoją drogą, co jakiś czas trafiam na koncertach fotografów, używających tej funkcji....
    I co się potem dziwić, że coraz częściej nie chcą nas wpuszczać...

Strona 52 z 136 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •