Close

Strona 51 z 136 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1356
  1. #501

    Domyślnie

    a tak to czytałam gdzieś, że te małe piksele nie działąją, tylko zapomniałam od jakiego iso

  2. #502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurdt Zobacz posta
    a tak z innej beczki - powiedzcie mi drodzy użytkownicy S5 jaką wartość przyjmuje d-range w trybach symulacji filmów? bo z tego co wiem po wyborze któregoś z nich znika dostęp do własnoręcznego ustawienia rozpiętości.
    podbije bo chyba gdzieś utonęło w gąszczu innych Waszych rozważań

  3. #503

    Domyślnie

    Z tego, co teraz sprawdziłem, wynika, że w trybach symulacji filmów nie ma dostępu do: d-range, color, tone i sharpness. Widocznie takie symulacje są tworzone poprzez odpowiednie ustawienie tych parametrów, więc późniejsza możliwość ich regulacji "rozregulowała" by efekt symulacji.

  4. #504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Przecież przy takim wyciąganiu forsujesz tylko cienie, a reszta obrazu jest gładka, bez szumu. Forsowanie i wyciąganie to dwie różne rzeczy. Forsowanie stosuje się dla całego obrazu, wyciąganie tylko do cieni.
    mathu gadasz do ludzi językiem z czasów analogu.
    skąd oni biedni mają wiedzieć co to jest forsowanie?

    a poważniej - to pierwszy raz czytam o forsowaniu na cyfrze. to jest w końcu świadome i zamierzone działanie.
    jak dotąd wszystkie podobne zabiegi nazywane były ratowaniem "bo coś nie wyszło".
    muszę jutro spróbować z D70s sforsować ISO 200 na 800. bardzo jestem ciekaw efektów.
    pozdrawiam, Piotr
    __________________

  5. #505

    Domyślnie

    Otworzyłem fotki Kasandry ACR-em. Nie umiem wydobyc z tego tego czegoś, o czym mówicie. Przykłady wydają mi się nietrafione - ekstremalne. Na ISO 1600 zachowują się podobnie starsze puszki Dxx. Proszę o jakieś bardziej życiowe przykłady, lepiej naświetlone, a nie jakieś ekstremalne akcje, gdzie światła maluteńko, jak ze zdjęc koncertowych...
    Nakręcony jestem na to fufu, ale mam jeszcze 7 dni triala z ACRem, więc chciałbym potestowac
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  6. #506

    Domyślnie

    kubedes dawno temu byla dyskusja na ten temat na CF i jednoznacznie wyszlo ze np ISO 400 wyciagnae ze 100 jest czyms innym niz 400 z aparatu (najprosciej sprawdzic to na kompakcie z Rawami).

  7. #507

    Domyślnie

    elanek właśnie miały być niedoświetlone, żeby zobaczyć jak się wtedy zachowuje, a zachowuje się właśnie niestety tak. Poprawnie naświetlonych masz w necie całą kupę, nawet i w tym wątku padały do nich linki

  8. #508
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    zdjęcia z koncertu - dwa podejścia do wywołania :
    acr - zabawy w PS


    link do duzego: http://wojteh.pl/wp-content/gallery/...20copy_big.jpg

    wywołanie z HU i potem wariacje w PS



    link do dużego: http://wojteh.pl/wp-content/gallery/...copyHU_big.jpg

  9. #509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasandra Zobacz posta
    elanek właśnie miały być niedoświetlone, żeby zobaczyć jak się wtedy zachowuje, a zachowuje się właśnie niestety tak. Poprawnie naświetlonych masz w necie całą kupę, nawet i w tym wątku padały do nich linki
    Wiem, wiem
    Chodziło mi o to, że dla mnie jako słabego zawodnika w obróbce ACRem te zdjęcia były, hmmm, nieprzydatne. Za trudne do obróbki
    Sam trzaskam sobie czasem koncertówki, ale do prywatnego archiwum - ekspozycję mam raczej stałą (jeśli swiatło się dramatycznie nie zmienia), którą sobie na początku ustalam. Tzn. reaguję na zmiany
    RAFów poszukam, ale kiepsko mi idzie to szukanie - chodzi o bardziej "życiowe" zdjęcia , nie z ekstremalnych robótek
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #510

    Domyślnie

    Hmmm..

    Wygląda na to że wątek poszedł w buraki. S5 nie jest znany z tego że niewiadomo ile wyciąga z cieni. Śmiem twierdzić że w tym zakresie zachowuje się minimalnie lepiej od D70, ale niewiele się od niego różni.

    Główną różnicą jest jego zachowanie w światłach. A tego te sample akurat słabo dotyczą.

Strona 51 z 136 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •