Close

Strona 4 z 136 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1356
  1. #31

    Domyślnie S5pro vs D50

    Wczoraj był u mnie znajomy z S5Pro i pstryknęłam dla porównania fotki moim D50 i S5Pro (oba bez odszumiania). Zamieszczam 100% cropy poniżej.

    D50 - ISO 1600 1/125s f/8


    S5Pro - ISO 1600 1/125s f/8


    Przepraszam, za nieco duże fotki, ale inaczej tego nie pokażę.

    Maja
    Fear leeds to anger, anger leeds to hate, hate leeds to suffering...

  2. #32

    Domyślnie

    akurat w obu tych aparatach nie da się całkiem wyłączyć NR, ale fakt Fuji jest niezłe, zwłaszcza po resize do rozmiaru D50
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  3. #33
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Allemaja pokaż teraz fotki tak samo, ale z ciemnego pomieszczenia.

  4. #34

    Domyślnie

    Jak tylko będę miała znowu oba aparaty do dyspozycji - zamieszczę.
    Fear leeds to anger, anger leeds to hate, hate leeds to suffering...

  5. #35

    Domyślnie

    no mnie też bardzo ciekawi porównanie szumów D50 i S5pro , jakby ktoś zamieścił kilka sampli porównawczych z tych dwóch aparatów na wysokim iso to było by miło
    D50 nex5n x-pro1

  6. #36

    Domyślnie

    zamieszczałem kiedyś z D200 i S5 a jak wiemy D200 ma bardzo zbliżone szumy do D70/D50. Przy Rawach niema żadnej różnicy. Różnica jest przy JPEGach, ale to efekt tego że Fuji bardzo mocno odszumia.
    Fuji S5 PRO || Delta ND200S || D70s || Delta ND70s || F80 || N18-200VR || N28-100 || SB-800 ||

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hedgehog Zobacz posta
    Moim zdaniem to jeszcze jeden przykład szukania dziury w całym. W życiu czegoś takiego nie widziałem i nawet, jeśli błąd faktycznie istnieje, to pewnie zauważa go 1% użytkowników, maniakalnie go poszukujących...
    A na zdjęciu które zamieścilem ja, wcześniej Dzid to co niby widzisz?
    Moge zamieścić jeszcze parę innych.
    To nie jest szukanie dziury w całym, to jest po prostu fakt.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    To nie jest szukanie dziury w całym, to jest po prostu fakt. [...]
    Sorry, ale musicie mieć jakiegoś pecha. Ja tego po prostu do tej pory nie doświadczyłem. Jeśli to dla Ciebie taki kłopot, to zmień puchę.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hedgehog Zobacz posta
    Sorry, ale musicie mieć jakiegoś pecha. Ja tego po prostu do tej pory nie doświadczyłem. Jeśli to dla Ciebie taki kłopot, to zmień puchę.
    Tu nie chodzi o to czy jest to dla mnie kłopot, czy nie.
    Uwagi typu "Jeśli to dla Ciebie taki kłopot, to zmień puchę." możesz sobie kolego darować. Sa to uwagi bardzo infantylne. Kupujac sprzet tej klasy mozna wymagać aby pozbawiony byl tak istotnych wad.
    Forum to nie jest miejsce, gdzie trzeba oddawać cześć "wspanialym producentom" i ich równie wspaniałym produktom, ale chyba miejsce, gdzie mozna podzielić się uwagami na temat zarówno zalet jak i wad danego sprzętu.
    Nie mozna być zaślepionym i nie widzieć ewidentnych wad. Jeżeli one uzytkownikowi nie przeszkadzaja, to jego sprawa, ale niech nikt nie mówi ze jest wszystko ok.
    To, że czegoś nie doświadczyleś oznacza tylko tyle, ze nie fotografowałeś w warunkach, w których owa "mora" wystepuje, gorzej gdy doświadczysz tego w sytuacji, w której nie będziesz mógł pozwolić sobie pozwolić na zmarnowanie zdjęcia - powiesz np klientowi - sorry, ale mój sprzet tak po prostu robi?
    Możesz być pewny, że tak nie będzie?
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    Tu nie chodzi o to czy jest to dla mnie kłopot, czy nie. [...] Możesz być pewny, że tak nie będzie?
    Nie. Ale mam to w nosie, bo jak będzie, to zrobię właśnie to - zmienię puszkę, zamiast tropić tego rodzaju zjawiska. A fakt, że nie trafiłem na toto do tej pory po przekręceniu 10000 mówi, że może będzie tak na dłużej.

    Każdy aparat ma jakieś minusy... To tylko narzędzie. Jeśli nie spełnia Twoich oczekiwań bądź Cię denerwuje, wymień. Nie ma w tym nic infantylnego
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

Strona 4 z 136 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •