Close

Strona 13 z 136 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1356
  1. #121

    Domyślnie

    Posprzątałem trochę zbędnych wycieczek osobistych i dyskusji OT.
    Pozdrawiam!
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotomarek_k Zobacz posta
    Przed zakupem S5ki spróbuj może gdzieś "popstrykać"tym sprzętem-ostrość fotek oglądana na monitorze jest "nieco dziwna", w porównaniu z tym co "wypluwają" inne cyfraki. Warto się upewnić, czy Ci to będzie odpowiadać.
    popstrykać to za mało - koniecznie zrobić odbitki z przyzwoicie obrobionych plików. 30x20cm na dobrym papierze, np. Endura Metallic, i wszystkie legendy o słabej ostrości diabli biorą - chyba że ktoś ma zapotrzebowanie na plakaty albo korzysta wyłącznie z monitora. Ustawień innych niż ostrość to ja w plikach z Fuji w zasadzie nie ruszam - nie widzę potrzeby.
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  3. #123

    Domyślnie

    Pytał ktoś kiedy sięgam po Fuji... No szczerze powiem, że rzadko, gdyż baaardzo mi się podoba Nikon D3. Bardzo wygodnie się nim pracuje bo wszystko jest w środku duże i wyraźne, bo ma FX i takie tam. Jednak są sytuacje, kiedy mam taki humor -> LINK

    I wtedy biorę Fuji S5. Jak nie ma słońca to walę na JPGach, bo po prostu po ściagnięciu na komputer nie muszę nic z nimi robić. Jak jest słońce to szybko przełączam się na RAWa i też mam wszystko w d... Nie przejmuję się przepaleniami, nie przejmuję się prześwietleniem zdjęcia ani tym, ze mi chmury zniknęły bo chciałem wydobyć cienie i przepaliłem to co jasne. Potem jak siadam do kompa to widzę, że nic nie straciłem z danych. Wystarczy tylko parę ruchów suwaczkiem w Lightroomie i się okazuje, że przepalenia znikają i pojawiają się włosy, chmury też są itd... Nawet mi nie przeszkadza beznadziejna obsługa podglądu obrazu, gdyż nie muszę specjalnie patrzeć. Po prostu wiem, że mogę się pomylić o te 3-4 przysłony a i tak zdjęcia nie spaprzę.

    Poza tym miło się robi nawet na ISO 1600 czy 3200, gdyż ziarno nie jest kolorowe. Nie wiem jak to po polsku... Chodzi mi o to, że jest luminance noise a nie chroma noise. W innych aparatach pojawiają się wielokolorowe kropki a w Fuji nie.

    Mi nie jest już Fuji S5 tak bardzo potrzebne, gdyż D3 też sobie jakoś radzi (zwłaszcza z szumem, bo z przepaleniami nie tak bardzo), ale jeśli ktoś ma jakiś aparat typu D70 lub D200 to Fuji S5 jest doskonałym wyborem.

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MichałJędrak Zobacz posta

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Pytał ktoś kiedy sięgam po Fuji... No szczerze powiem, że rzadko, gdyż baaardzo mi się podoba Nikon D3. Bardzo wygodnie się nim pracuje bo wszystko jest w środku duże i wyraźne, bo ma FX i takie tam. Jednak są sytuacje, kiedy mam taki humor -> LINK

    I wtedy biorę Fuji S5. Jak nie ma słońca to walę na JPGach, bo po prostu po ściagnięciu na komputer nie muszę nic z nimi robić. Jak jest słońce to szybko przełączam się na RAWa i też mam wszystko w d... Nie przejmuję się przepaleniami, nie przejmuję się prześwietleniem zdjęcia ani tym, ze mi chmury zniknęły bo chciałem wydobyć cienie i przepaliłem to co jasne. Potem jak siadam do kompa to widzę, że nic nie straciłem z danych. Wystarczy tylko parę ruchów suwaczkiem w Lightroomie i się okazuje, że przepalenia znikają i pojawiają się włosy, chmury też są itd... Nawet mi nie przeszkadza beznadziejna obsługa podglądu obrazu, gdyż nie muszę specjalnie patrzeć. Po prostu wiem, że mogę się pomylić o te 3-4 przysłony a i tak zdjęcia nie spaprzę.

    Poza tym miło się robi nawet na ISO 1600 czy 3200, gdyż ziarno nie jest kolorowe. Nie wiem jak to po polsku... Chodzi mi o to, że jest luminance noise a nie chroma noise. W innych aparatach pojawiają się wielokolorowe kropki a w Fuji nie.

    Mi nie jest już Fuji S5 tak bardzo potrzebne, gdyż D3 też sobie jakoś radzi (zwłaszcza z szumem, bo z przepaleniami nie tak bardzo), ale jeśli ktoś ma jakiś aparat typu D70 lub D200 to Fuji S5 jest doskonałym wyborem.
    Dokładnie o to chodzi :>. Nikt nie neguje zalet takich aparatów jak D3. Ale zobaczmy ile kosztuje i porównajmy do S5 :>. Jeżeli nie chcesz szybkości to nie ma lepszego taniego aparatu :>.

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez The Fly Zobacz posta
    Jeżeli nie chcesz szybkości to nie ma lepszego taniego aparatu :>.
    No właściwie to jest.... S3 - lepszy bo jeszcze tańszy

  7. #127

    Domyślnie

    S3 to też zacna puszka, ale ma dużo wado. Jest wielki a mimo to ma stosunkowo słabą ergonomię moim zdaniem.

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Poza tym miło się robi nawet na ISO 1600 czy 3200, gdyż ziarno nie jest kolorowe. Nie wiem jak to po polsku... Chodzi mi o to, że jest luminance noise a nie chroma noise. W innych aparatach pojawiają się wielokolorowe kropki a w Fuji nie.
    To ja mam chyba jakieś inne Fuji bo u mnie jest szum aż miło, identyczny jak ten z D200.
    Fuji S5 PRO || Delta ND200S || D70s || Delta ND70s || F80 || N18-200VR || N28-100 || SB-800 ||

  9. #129

    Domyślnie

    To czy jest szum czy nie to sprawa subiektywna, ale parę stron wcześniej wrzuciłem zdjęcia porównawcze z D3. Wiadomo, że szumi więcej, ale do ISO 1600 idą niemalże łeb w łeb. Poza tym szum jest nieco przyjemniejszy, bardziej nieregularny niż te komputerowe artefakty z D200. Według mnie różnica jest zdecydowanie na korzyść Fuji S5. Szkoda, że nie zrobiłem testów jak jeszcze miałem D200, bo w nim można było fotografować do ISO 400 a potem koniec. W S5 mamy możliwości do ISO 1600, więc jest to w sumie 2 przysłony więcej. To jest całkiem dobry wynik, bo gdy przy czułości 400 mamy 1/15s to przy czułości 1600 mamy 1/60. A więc jest to różnica pomiędzy zrobieniem zdjęcia a nie.

    A swoją drogą ma ktoś ochotę wpaść z Nikonem D200 do mnie (Stara Miłosna)? Może dla dobra ogółu zrobilibyśmy jakieś porównania, które mogłyby być fajnym zbiorem informacji dla innych forumowiczów. Inne aparaty też mile widziane.

  10. #130

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć porównanie, to jak najbardziej mogę wrzucić to samo zdjęcie wykonane D200 i S5. Znajomy posiada puchę, więc nie ma problemu. Zresztą nieraz już porównywaliśmy body. Moim zdaniem szumy z S5 są zupełnie inne. Nie są kolorowe i nie takie regularne.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 13-10-2008 o 07:28 Powód: pis.

Strona 13 z 136 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •