Close

Strona 136 z 136 PierwszyPierwszy ... 3686126134135136
Pokaż wyniki od 1 351 do 1 356 z 1356
  1. #1351

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    S5Pro bazuje na D200 a tam o ile pamiętam MTBF migawki to 100tys.
    Widziałem ten o którym piszesz, myślę że warto się skusić, nie kosztuje majątku a bardzo prawdopodobne że jeszcze wiele fotek przed nim.
    Dzieki, jeszcze pomyślę chwilę
    Z7, N 24-70 S, N 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR, N 35mm 1.8 G ED, N 200-500, Pen-F, Oly 171.8, Oly 40-150.

  2. #1352

    Domyślnie

    MTBF nic nie oznacza, bo wiek swoje też dokłada (elementy smarujące utleniają się). Natomiast liczba to tylko średnia żywotność - co oznacza, że migawka może przestać trzymać parametry już w połowie tej średniej, ale inny egzemplarz będzie trzymał się kupy znacznie dłużej. Ogólnie jednak tym parametrem bym się nie kierował w ogóle. W moim Canonie 5D migawka zdechła po nieco ponad 20k klapinęć i kilku miesiącach od zakupu podczas gdy w Olympusie E-1 minęło 16 lat i 40k klapnięć i migawka była jak nowa...
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  3. #1353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    ...Natomiast liczba to tylko średnia żywotność - co oznacza, że migawka może przestać trzymać parametry już w połowie tej średniej, ale inny egzemplarz będzie trzymał się kupy znacznie dłużej.....
    Tak, tak jak u mnie w 1D IV przy 40,000, gorzej jest z częściami do Fuji. Czytam też że zmienia się jakość obrazka, ale piszą tylko ze jest ciemniej, wiec wystarczy pewnie dodać +0,5 - +1 ekspozycji. No cóż wiekowe aparaty...
    Z7, N 24-70 S, N 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR, N 35mm 1.8 G ED, N 200-500, Pen-F, Oly 171.8, Oly 40-150.

  4. #1354

    Domyślnie

    Już sobie poradziłem z problemem winowajcą była lampa.

  5. #1355

    Domyślnie

    Słuchajcie, przepraszam, że wtrącę, ale MTBF jest wyrażany zgodnie z nazwą w jednostkach czasu (na ogół w godzinach). To jest Mean TIME between failures.

  6. #1356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Słuchajcie, przepraszam, że wtrącę, ale MTBF jest wyrażany zgodnie z nazwą w jednostkach czasu (na ogół w godzinach). To jest Mean TIME between failures.
    Tak jest np w dyskach twardych ale tutaj jest element pracujący zerojedynkowo, cyklami, no chyba że chciałbyś sumować czas pracy migawki. Żywotność migawki mechanicznej określano w ilości wyzwoleń, nie czasie pracy.
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

Strona 136 z 136 PierwszyPierwszy ... 3686126134135136

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •