Close

Strona 124 z 136 PierwszyPierwszy ... 2474114122123124125126134 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 231 do 1 240 z 1356
  1. #1231

    Domyślnie

    mi akurat wysokie iso do zdjec ktore robie fuji nie jest potrzebne

  2. #1232

    Domyślnie

    Potrzebowałem na bloga i tak na szybko cyknąłem. Zdjęcie może nie z S5, ale o S5. Dobrze się prezentuje ten aparat


  3. #1233

    Domyślnie

    Obraczka odstrasza od aparatu
    Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt.

  4. #1234

    Domyślnie

    Dobrze,że watek został odświerzony, bo nosiłem się z zamiarem sprzedaźy s5. Chyba nie doceniam tego aparatu. albo się marnuje w moich rekach....
    Pozdrawiam Marcin Bąk
    FUDŻI

  5. #1235

    Domyślnie

    Hmm, zależy jakie próbujesz robić zdjęcia, ale w większości wypadków pewnie go nie doceniasz

  6. #1236

    Domyślnie

    Gdzie najlepiej wymienić gumy w S5? Trochę się odkleiły, a nie chcę robić tego samemu.

  7. #1237

    Domyślnie

    Kup gumy I wymien sam, ja tak zrobilem w swoim d200, teraz Zima czasu duzo I satysfakcje bedziesz mial
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  8. #1238

    Domyślnie

    Ja używam swojego S5 prawie jak analoga - zmieniam tylko przysłonę, czas i ISO. Do menu nie zaglądałem chyba z rok, a wcześniej też raptem parę razy.
    No i nie wiem czy to tutaj coś nie hula, bo tę legendarną rozpiętość matrycy S5 wykorzystuję głównie w postprocesie. Jotpegi prosto z puchy przy scenach o nieco większej rozpiętości się nie nadają, ruszanie suwakami też tak średnio. Jak mam coś o dużej rozpiętości, to wywołuje RAFa dwa czy trzy razy z różnymi parametrami i potem sklejam ekspozycję w photomatixie.
    To standardowy proces, czy da się coś poprzestawiać gdzieś w ustawieniach, żeby się potem mniej przy obróbce męczyć?
    Ostatnio edytowane przez grissley ; 09-12-2013 o 15:29
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  9. #1239

    Domyślnie

    To chyba zalezy jak bardzo rozpiete masz te sceny. Ja sobie ustawilem DR na 200% i pstrykam niczym sie nie przejmujac. W ten sposob duzo rzadziej spotykam sceny, ktore sa przepalone niz te, ktore wygladaja blado, bo nie byly wystarczajaco kontrastowe. Innym sposobem jest wlaczenie symulacji filmu. Wtedy aparat sam dobiera te wartosci, ale jak dla mnie bylo to zbyt malo przewidywalne.

    Mozesz wstawic jakis przyklad?

  10. #1240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grissley Zobacz posta
    Ja używam swojego S5 prawie jak analoga - zmieniam tylko przysłonę, czas i ISO. Do menu nie zaglądałem chyba z rok, a wcześniej też raptem parę razy.
    No i nie wiem czy to tutaj coś nie hula, bo tę legendarną rozpiętość matrycy S5 wykorzystuję głównie w postprocesie. Jotpegi prosto z puchy przy scenach o nieco większej rozpiętości się nie nadają, ruszanie suwakami też tak średnio. Jak mam coś o dużej rozpiętości, to wywołuje RAFa dwa czy trzy razy z różnymi parametrami i potem sklejam ekspozycję w photomatixie.
    To standardowy proces, czy da się coś poprzestawiać gdzieś w ustawieniach, żeby się potem mniej przy obróbce męczyć?
    Masz możliwość ustawić "rozpiętość tonalną" do 400%- korzystaj z tego. Ewentualnie ustaw tam "auto".
    I popróbuj profili- wbrew pozorom dają dość powtarzalne efekty. Aha, ja osobiście nie przepalam świateł- owszem, naświetlam na maxa do prawej histogram, ew. tylko "ciutkę bardziej" Dlaczego? Bo w oryginalnym oprogramowaniu fuji HyperUtility suwak wyciągania z cieni pozwala na dużo. Ten od odzyskiwania świateł ma bodajże tylko 1 EV- pomyślałem, że jakaś przyczyna tego jest...
    I mam dużo satysfakcji, a mniej pracy
    Marek

    Zakon Fuji

Strona 124 z 136 PierwszyPierwszy ... 2474114122123124125126134 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •