Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie d200 pyt nt.odszumiania

    moze bytanie zbyteczne
    ale nie robilem w przecaigu posiadania d200 nic z wlaczonym high iso nr na HIGH
    jestem ciekaw jak wyglada np 1600 z i bez high iso nr na high
    o koncerty raczej mi tu chodzi. Nie chce wlaczac na slepo a pozniej niewiadomo co z puszki wyjdzie

  2. #2

    Domyślnie Odp: d200 pyt nt.odszumiania

    Cytat Zamieszczone przez Kyo Zobacz posta
    moze bytanie zbyteczne
    ale nie robilem w przecaigu posiadania d200 nic z wlaczonym high iso nr na HIGH
    jestem ciekaw jak wyglada np 1600 z i bez high iso nr na high
    o koncerty raczej mi tu chodzi. Nie chce wlaczac na slepo a pozniej niewiadomo co z puszki wyjdzie
    Z pewnością zbyteczne.
    Sądzę, że jak sobie sam ustawisz odszumianie i zrobisz testową fotkę to d200 sobie poradzi i nie wybuchnie Ci w dłoniach.

    Doprawdy nawet nie mam sił by Cię obśmiać... masz D200 ... umiesz go obsługiwać a zadajesz pytanie w rodzaju:
    " jestem ciekaw jak wyglada np 1600 z i bez high iso nr na high" ...

  3. #3

    Domyślnie Odp: d200 pyt nt.odszumiania

    Z tego co pamiętam to raz tego użyłem i chyba miałem zapis RAW + JPG. Moim zdaniem za duże to odszumianie - wychodzi taka "papka" z tego - bez szczegółów itd. Radzę więc normal albo nawet low jeśli wogóle. A najlepiej to pstrykać w NEF i potem się bawić np w NX.
    Olympus XZ-2

  4. #4

    Domyślnie Odp: d200 pyt nt.odszumiania

    dzieki lopo
    no wlasnie rawow teraz nie moge bo mi firma komputer zabrala i zostalem ze starym zlomem, dopiero po pierwszym nowy bedzie.


    Nemeth - nie bede ustawial i trzaskal testowych fot ktore nic mi nie daja bo porobic se w domu a na koncercie to dwie rozne rzeczy

  5. #5

    Domyślnie Odp: d200 pyt nt.odszumiania

    Jak nie ma kompa to trudno. Ja wyłączam tą funkcję i odszumiam w PS.
    D200, N 18-70 DX, N 50/1.8 D, S 105 2.8 DG Macro, SB-600, Lovepro Slingshot 100 AW, Tamrac 5501 Explorer, Raynox DRC-250, filtry. Sandisk Extreem III 4gb i Leksar 300x 4 gb.

  6. #6

    Domyślnie Odp: d200 pyt nt.odszumiania

    Cytat Zamieszczone przez Kyo Zobacz posta
    (...)

    Nemeth - nie bede ustawial i trzaskal testowych fot ktore nic mi nie daja bo porobic se w domu a na koncercie to dwie rozne rzeczy
    A ktoś broni Ci zrobić pare zdjęć z odszumianiem na koncercie? Nie pojmuję.
    Dla kogoś innego takie zdjęcie po odszumianiu może być akceptowalne a dla Ciebie absolutnie nie - nie przekonasz sie jak sam nie sprawdzisz...

  7. #7

    Domyślnie Odp: d200 pyt nt.odszumiania

    no masz racje tylko że zrobie kilka probnych na koncercie i spodoba mi sie na wyswietlaczu i tak zostawie a na ekranie pc wyjda nie akceptowalne. ej no ale dobra koniec sie nie bedizemy klocic o takie rzeczy .
    widze ze masz nowa miniaturke , tamta chyba lepsza byla :P

  8. #8

    Domyślnie Odp: d200 pyt nt.odszumiania

    Z tego co pamiętam to NR jest włączane powyżej ISO800 niezależnie od ustawienia opcji.

  9. #9

    Domyślnie Odp: d200 pyt nt.odszumiania

    Cytat Zamieszczone przez Kyo Zobacz posta
    no masz racje tylko że zrobie kilka probnych na koncercie i spodoba mi sie na wyswietlaczu i tak zostawie a na ekranie pc wyjda nie akceptowalne. ej no ale dobra koniec sie nie bedizemy klocic o takie rzeczy .
    widze ze masz nowa miniaturke , tamta chyba lepsza byla :P
    Proste: robisz na najbliższym koncercie kilka z dużym odszumianiem, wracasz do poprzednich ustawień, w domku oceniasz i na następnym koncercie już wiesz co ustawić.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  10. #10

    Domyślnie Odp: d200 pyt nt.odszumiania

    Xathloc tak, ale mozesz zmienic siłe odszumiania

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •