Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Wymiana procesora w laptopie

    Witam!
    Od razu mówie, że trochę jestem zielony w tym temacie. Mam laptopa Toshiba Satellite L100 z prockiem Intel Celeron 1,6GHz. Chciałbym go wymienić na coś mocniejszego [chodzi mi po głowie Core 2 Duo jakiś]. Czy mógłbym mi ktoś pomóc i podpowiedzieć, czy to jest wogóle możliwe, a jeśli tak to który kupić [patrzyłem na allegro - coś do ok 450-500zł].

    Wszelkie parametry techniczne, które trzeba znać przy tego typu sprawach oczywiście podam, tylko miłoby było gdyby ktoś wskazał mi co musze odczytać i gdzie to wogóle sprawdzić
    Idź zdjęcia robić. Już.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Wymiana procesora w laptopie

    Cytat Zamieszczone przez fil_ftp Zobacz posta
    Wszelkie parametry techniczne, które trzeba znać przy tego typu sprawach oczywiście podam, tylko miłoby było gdyby ktoś wskazał mi co musze odczytać i gdzie to wogóle sprawdzić
    Ohoho, zdziwię się, jeśli to w ogóle będzie możliwe. A już naprawdę zdziwię się, jeśli takiej wymiany będziesz mógł dokonać sam...
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  3. #3

    Domyślnie Odp: Wymiana procesora w laptopie

    Sugerujesz, że procek jest tak zabudowany, że samodzielny demontaż jest niemożliwy?
    Idź zdjęcia robić. Już.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Wymiana procesora w laptopie

    wejdź na stronę forum.laptopy.info.pl tam w dziale zrób to sam opisane jest na kilku przykładach jak wymienić procesor. Nie jest to aż takie trudne, ja wymieniałem w swoim FS AmiloPro właśnie takiego celerona na Pentium M 1,6 Centrino.

    Aha jedna uwaga, na Core2Duo to raczej nie wymienisz - twoja płyta tego nie obsłuży, ale pocieszę cię że można Pentium M 1,6 GHz z 1MB Cache kupić na allegro w granicach 50 zł

    1,83 Ghz z 2 MB Cache w granicach 100 - 120 zł

  5. #5

    Domyślnie Odp: Wymiana procesora w laptopie

    i trzeba uwazac na ciepło - czasami fabryczny zestaw nie wyrabia! sprawdz symbole swojego procka i na stronie intela ile ciepla wydziela - i dobierz takiego który nie będzie wydzielał go więcej [ często mozna trafic nawet w takie które dają go mniej ]. ale spodziewac sie mozesz po toshibie miliona śrubek do dostania sie tam gdzie potrzebujesz.
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Wymiana procesora w laptopie

    Cytat Zamieszczone przez ostrowski_marci Zobacz posta
    wejdź na stronę forum.laptopy.info.pl tam w dziale zrób to sam opisane jest na kilku przykładach jak wymienić procesor. Nie jest to aż takie trudne, ja wymieniałem w swoim FS AmiloPro właśnie takiego celerona na Pentium M 1,6 Centrino.
    A czujesz poprawę wydajności?

    http://allegro.pl/item381239567_proc...3_zobacz_.html
    A takie coś by poszło?
    Ostatnio edytowane przez fil_ftp ; 14-06-2008 o 15:13
    Idź zdjęcia robić. Już.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Wymiana procesora w laptopie

    Bywają laptopy, w których wymiana procesora nie jest możliwa, gdyż procesor jest wlutowany w płytę główną.

    Ostatnio jednak najczęściej procesory montowane są w podstawkach.

    Dostęp do procesora (najczęściej) możliwy jest po zdemontowaniu pokrywki w podstawie maszyny i zdjęciu bloku chłodzenia (bardzo ostrożnie).

    Procesor wyjmuje się z podstawki przekręcając śrubokrętem dźwignię w podstawce, która zewnętrznie przypomina łeb śruby.

    Nie należy zapominać o paście przy montażu nowego procesora.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Wymiana procesora w laptopie

    Oj, aż tam zielony to jednak nie jestem, o paście wiem doskonale, wszak niejednego peceta skręciłem . Niestety z budową laptopów jeszcze nie miałem do czynienia.
    Idź zdjęcia robić. Już.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Wymiana procesora w laptopie

    Z Twoich postów wynika że jesteś zielony jak trawa na wiosnę

    Intel M380 - rodzina Dothan, podstawka mPGA479M

    Jeżeli masz możliwość wymiany to szukaj procesorów z tej rodziny i sprawdź czy bios obsługuje Intel SpeedStep

    Wyszczególnione procesory:
    http://www.intel.com/cd/channel/rese...ure/166042.htm
    Ostatnio edytowane przez Tr0n ; 14-06-2008 o 20:01
    pozdrawiam Sebastian

  10. #10
    Rozmowny Awatar RAQ
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Szczecin (dzielnica Zdroje)
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: Wymiana procesora w laptopie

    ja w swoim wymieniałem na coś szybszego i nie było z tym większego problemu (lenovo N100 z celerona na core duo),

    zacznij od dokumentacji technicznej na stronie producenta, tam powinieneś znaleźć pełną specyfikację co, gdzie i jak możesz zamontować, oraz informacje o kolejności czynności w procesie demontażu i montażu procka,

    aktualny bios także może być pomocny


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •