Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie lustrzanka dla firmy z jednym obiektywem - jaka?

    Szanowni koledzy,

    Mam do wydania kwotę ok. 2,5 tys.(ew. nieco wyższą). Potrzebuję lustrzanki prostej w obsłudze, z dobrą wbudowaną lampą i dobrym trybem auto. Będzie wykorzystywana w firmie przy okazji konferencji i sympozjów, a także innych uroczystości i wyjazdów (również w plenerze). Do korpusu musi być podpięty jeden obiektyw - zatem uniwersalny - najlepiej z przynajmniej niezłym światłem (preferowany zoom). Co doradzacie? Niekoniecznie musi być Nikon.

    PS. Ja wiem, że kupowanie lustrzanki z jednym obiektywem, aby robić zdjęcia w trybie auto, delikatnie mówiąc jest pozbawione większego sensu, ale decyzja zapadła odgórnie - musi być lustrzanka.

    Pozdrawiam

    Michał

  2. #2

    Domyślnie Odp: lustrzanka dla firmy z jednym obiektywem - jaka?

    D40/D40x/D60 + 18-55 VR lub 18-135 + SB600 + 2 - 4 GB memorka

  3. #3

    Smile Odp: lustrzanka dla firmy z jednym obiektywem - jaka?

    Aha - bez lampy zewnętrznej, bo nikt nie umiałby jej obsłużyć

    A może Canon 450D z 18-55 IS? Co myślicie?
    Ostatnio edytowane przez Mi1980 ; 12-06-2008 o 11:59

  4. #4

    Domyślnie Odp: lustrzanka dla firmy z jednym obiektywem - jaka?

    no może byći canon 450D. ale tak czy siak pomyśl o lampie zewn. - nic nie trzeba umieć obsługiwać/ustawiać - lampa działa automatycznie w TTL, a możliwości o niebo lepsze niż umożliwia wbudowana. Tym bardziej że piszesz o robieniu zdjęć na konferencjach - tu wbudowana lampa może nie wystarczyć.

  5. #5

    Unhappy Odp: lustrzanka dla firmy z jednym obiektywem - jaka?

    Tak, tak. Z lampą masz absolutną rację. Niestety władza uznaje lampę za zbędny gadżet zwiększający tylko koszty, do tego nieporęczny. Stąd odpada

  6. #6

    Domyślnie Odp: lustrzanka dla firmy z jednym obiektywem - jaka?

    No to może w ramach kompromisu SB 400 do zestawu? Mała, lekka, poręczna, prosta w obsłudze (on i off ) a znacznie silniejsza i lepsza od wbudowanej, z możliwościa odchyłu palnika do góry. A do tego tania, wiec argument z kosztami też można odeprzeć Do tego D40 i 18-135 i miescimy sie spokojnie w 2,5 k nawet troche na dodatki zostanie.
    // De90 // S10-20 // N18-200VR // N50f1.8 // eSBe 800 //

  7. #7

    Domyślnie Odp: lustrzanka dla firmy z jednym obiektywem - jaka?

    Hmm, może rzeczywiście nad sb 400 warto się zastanowić

  8. #8

    Domyślnie Odp: lustrzanka dla firmy z jednym obiektywem - jaka?

    moim zdaniem nie warto inwestować w sb400 - lepiej wziąć taniego D40 + 18-55 VR lub 18-135 + SB600.

  9. #9

    Domyślnie Odp: lustrzanka dla firmy z jednym obiektywem - jaka?

    może brać spokojnie D40 + 18-55, a lampa SB-400 jest teraz w MM dodawana gratis
    Nikon i reszta

  10. #10

    Domyślnie Odp: lustrzanka dla firmy z jednym obiektywem - jaka?

    Cytat Zamieszczone przez ostrowski_marci Zobacz posta
    moim zdaniem nie warto inwestować w sb400 - lepiej wziąć taniego D40 + 18-55 VR lub 18-135 + SB600.
    Jasne ze to lepszy zestaw jesli nam rozmiar/waga/"widzimisie" nie przeszkadza. Ale do sprzetu konferencyjno/imprezowego to D40 + kit + SB400 jest w 90% wypadkow wystarczajaca. Szczególnie jak nie mamy jakis wielkich wymagań, znaczy walimy flashem na wprost . A do bardziej wyrafinowanych zdjęć zawsze przecież można fotografa wynająć. Pozatym D40 18-135 + SB600 to juz chyba budżet przekracza
    // De90 // S10-20 // N18-200VR // N50f1.8 // eSBe 800 //

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •