Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: usterka ?

  1. #1

    Domyślnie usterka ?

    w moim nikonie d60 na parametrach ekspozycji zdaża sie ze mi wyswietlacz zapala sie i gaśnie podczas zmiany parametrów np. przysłony i czasami blokuje spust że niemoge zdjecia wykonac a przedmiot jest odalony o 10 metrów w sklepie mi wcisneli kit że tak ma być jak im udowodnić że to usterka i to wnerwiająca
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

  2. #2

    Domyślnie Odp: usterka ?

    Niech ci pokażą na której stronie instrukcji pisze, że tak ma być. Inną sprawą jest, że aparat może wyłączać lcd gdy nic nie robisz przez kilka sekund (to dla dobra akumulatora- można zmienić w menu) Brak możliwości wyzwolenia migawki też może być związany z ustawionym w menu "priorytetem" ostrości i wówczas dopóki nie złapie ostrości dopópy nie pozwoli wyzwolić migawki.
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  3. #3

    Domyślnie Odp: usterka ?

    A czemu to ma być usterka ?

    Jeżeli gaśnie, to dlatego, że tak ustawione w menu. Jeżeli blokuje spust, to dlatego, że nie umie ustawić pewnie ostrości (spróbuj w trybie manulanym - wtedy nie powinien).

  4. #4

    Domyślnie Odp: usterka ?

    Zbigniewie ach Zbigniewie czyżbym tego właśnie nie napisał?
    Taką trochę przekorną naturę mam dzisiejszego wieczora.
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  5. #5

    Domyślnie Odp: usterka ?

    Może ma to związek z "czujnikiem nad wyświetlaczem".
    Czytałem, że w czasie testów D60 włączał i wyłączał wyświetlacz przy dużym wietrze!
    Reszta za kolegami.
    D90

  6. #6

    Domyślnie Odp: usterka ?

    Panowie, powiedzcie, czy czytanie instrukcji jest już niemodne? Czy o co w tym wszystkim chodzi?
    skład zastrzeżony!
    Fotografie są jak cebula - mają warstwy.

    www.piotrkordula.prv.pl

  7. #7

    Domyślnie Odp: usterka ?

    co do wyłaczającego i włączajacego sie wyświetlacza wyczaiłem że dzieje się to jeśli trzyma sie aparat pod kątem 45stopni do siebie i zmienia ustawienia wyświetlacz zapali sie na sekunde gaśnie i tak w kółko a ja np zmieniam przesłone "mruganie nie występuje nagminnie" ustawienia ustawieniami ale jak sie wykonuje jakieś operacje na parametrach przysłona czas rodzaj pomiaru światła itd. to wszystkie priorytety oszczędzania energi są wyłaczone i wyświetlacz ma "świecić " do momentu ich zakończenia no czyba ze ja sie myle

    ps. mowa o wyświetlaczu zewnętrznym
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

  8. #8

    Domyślnie Odp: usterka ?

    Jeśli jest tak jak piszesz czyli miga Ci to wszystko podczas zmiany parametrów a aparat nie robi zdjęcia mimo potwierdzenia ostrości w wizjerze to zabieraj tą felerna puchę niech Ci wymienią i koniec. Nie daj sobie kitu wciskać. Powiedz kolesiowi ze sklepu, że wszystko ma prawo na chwilkę przygasać tylko gdy .... mrugasz.
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •