Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie D70s + kit + Jupiter 85

    Witam,
    chicałem spróbować swoich sił w makro fotografi. Nie chcę póki co wydawać większych pieniędzy, ponieważ nie wiem "czy makro mnie wciągnie".

    Zastanawiam się czy poniższa konf. się zda:
    Nikon d70s + Nikkor 18-70mm f/3.5-4.5 + pierścień podwójnego mocowania (chodzi mi o możlwiość połączenia dwóch obiektówów) + Jupiter 85mm f/2

    Ktoś miał z takim czymś doświadczenia? A może warto coś innego kupić? Interesuje mnie przede wszystkim duża skala odwzorwoania.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

    EDIT:
    Taka konfiguracja dawałaby przy okazji dobry obiektyw do portretów
    Ostatnio edytowane przez Crozin ; 08-06-2008 o 16:46

  2. #2

    Domyślnie Odp: D70s + kit + Jupiter 85

    Zamiast zooma dużo lepiej założyć jako pierwszą od bagnetu stałkę z zakresu 100 do 200 mm. No i najlepiej żeby zewnętrzne szkło nie miało średnicy przedniej soczewki mniejszej od tego pierwszego. Nie mam pojęcia jak to jest z Jupiterem, ale wydaje się, że powinien pasować na stałkę z wyżej podanego zakresu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •