Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie Odp: ankietka - nowa pucha czy 3 obiektywy?

    szkiełka, szkiełka, szkiełka,
    obecnie warto zastanowić się nad D80, cena robi sie super, a D300 drogi, drogi, oj drogi,
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  2. #42

    Domyślnie Odp: ankietka - nowa pucha czy 3 obiektywy?

    Czy możecie już zakończyć ten wątek? Przecież to jasne, że każdy będzie radził po swojemu a autorowi głowa zacznie parować. Do autora: Jeśli sądziłeś, że zakładając ten wątek dostaniesz jednoznaczną odpowiedź to sam widzisz.
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  3. #43

    Domyślnie Odp: ankietka - nowa pucha czy 3 obiektywy?

    Cytat Zamieszczone przez marbed Zobacz posta
    Czy możecie już zakończyć ten wątek? Przecież to jasne, że każdy będzie radził po swojemu a autorowi głowa zacznie parować. Do autora: Jeśli sądziłeś, że zakładając ten wątek dostaniesz jednoznaczną odpowiedź to sam widzisz.
    Ależ dostał wiele jednoznacznych odpowiedzi, każdy z zaangażowanych w dyskusję coś radził
    A że ostatecznie sam musi wybrać? Precież wiedział to od początku.

  4. #44

    Domyślnie Odp: ankietka - nowa pucha czy 3 obiektywy?

    wybór mój ale opinie warto poznać bo dzięki temu zwróci się uwagę na aspekty które się samemu pominęło
    wszystkim dziękuję za wkład
    Nikon D7100, Nikon D90, S10-20 4-5.6, T 17-35 2.8-4 Di OSD, N 35 1.8, N 55-300 4.5-5.6VR , N 105 2,8 VRmicro, T100-400 4.5-6.3 Di VC USD

  5. #45

    Domyślnie Odp: ankietka - nowa pucha czy 3 obiektywy?

    Cytat Zamieszczone przez cahe Zobacz posta
    Kup od forumowicza . W dziale giełda jest parę ofert. Ja kupiłem od Thor'a z forum z przebiegiem 40 pare tyś., a puszka wyglądała prawie jak nowa .
    dzieki cahe.. zawsze dbam o sprzęt d300 też będę sprzedawał po tym sezonie (czyli około listopada, grudnia)
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  6. #46
    Rozmowny
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Poznań // Gorzów Wlkp.
    Posty
    344

    Domyślnie Odp: ankietka - nowa pucha czy 3 obiektywy?

    Powiem tak.

    Posiadania nowego szkła [chyba że jest to np. jakiś szeroki koło 10-15mm albo fiszaj czy DC albo z shiftem - ogólnie z bajerami] nie odczuwa się dopóki nie widzi się gołym okiem mocno widocznej różnicy na zdjęciu docelowym. Ja nie widziałem dopóki nie zacząłem pracować na szkłach takich jak 70-200, 24-70 czy 14-24. Szkła kosztujące majątek ale dopiero po ich zakupie można odczuć że jest to opłacalny wydatek. Ostrość okropna, szczególnie 70-200, ze względu na ogniskowe [większe zbliżenia], zabija ostrością i ogólnie jakością obrazu.
    Nowa puszka to co innego, po kupnie puszki, jeszcze zanim zrobimy zdjęcie, już widać korzyści płynące z jej kupna - nowe opcje, możliwości, więcej pól AF [nie mówię tutaj o porównaniu D40 z D300 tylko ogólnie o kupnie nowszego body], tu jakaś nowinka techniczna, jakiś LiveView, lepszy grip, ergonomia itp. Dlatego to bardzo często kusi osoby z dylematem podobnym do autora topicu.



    Ja bym proponował kupić np. D80 i do niego jakiś fajny, jasny zoom np. 17-55 - jeśli mówimy o kwocie 5000pln do wydania. Chyba że masz możliwość tak jak poprzednicy pisali, D300 na raty 0% + 5000pln na szkła, wtedy wybieraj taka opcje.

    Ogólnie odradzam pozbycie się wszystkiego i kupno tylko D300 z 50/1.8, aparat jest wtedy mało użyteczny, z wielu ujęć trzeba zrezygnować.
    frrruuu.!

  7. #47

    Domyślnie Odp: ankietka - nowa pucha czy 3 obiektywy?

    Osobiście miałem d70s i kupiłem d300 oraz N17-55. Jak bym miał kupować raz jeszcze pozostał bym przy d70s jakiś czas, bawiłem się tez d40 i powiem że na twoim miejscu został bym na d40 - chyba że dokuczają ci jakieś ograniczenia czasu migawki itp. A dobre obiektywy zacna rzecz i mało z nimi kłopotu jeśli chodzi o spadek cen czy awarje.
    Dlaczego?
    - głównie bo w okół d300 tyle szumu: spadek cen, Af tuning (u mnie krekty +20 bywało że nie starczyły)
    - d300 jest super i rewelacyjny przeskok z d70s, ale jak to mówią nie aparat a fotograf robi zdjęcie i wydaje mi się że d70s nie ograniczał mnie, d80 czy d200 mają też dobre jasne wizjery - więc może to wystarczy

    Ale jak co komu wygodniejsze, tak jak wszyscy piszą wszystko zależy od potrzeb
    - we wrześniu ma chyba wyjśc d90 i chyba to była by puszka, która należy kupić, a może i wtedy będzie d300 za rozsądną cenę

    Jeżeli nie drażnią ciebie kolory, przejścia tonalne itp z d40 i nie czujesz jakiś ograniczeń, a nie potrzebujesz bajerów z d300 - myślę że bardziej będziesz zadowolony z 17-55 i jakiegoś jeszcze obiektywu - 50mm 1.8 chyba aż tak ci się nie przyda jak będziesz miał 17-55 więc coś do innego zasięgu długi zoom lub jakiś szeroki kąt.
    Ostatnio edytowane przez achpiotr ; 23-06-2008 o 13:36

  8. #48
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    236

    Domyślnie Odp: ankietka - nowa pucha czy 3 obiektywy?

    Witam

    Przeprowadziłem sie z d40 na d200 jestem zadowolony że tak zrobiłem , ponieważ na pusze wydałem 2200 zl używana , a jest w stanie idealnym , a na szkla wypukac 1500 czy nawet 2500 to w porównaniu do puszki ... hmmm

    Bierz d200 +szkla xD

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •