Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie D300 a InfraRed (IR)

    Witam,
    mam pytanie: czy wiadomo, albo może ktoś próbował użycie filtrów podczerwieni w D300?
    Z poprzednimi puszkami bywało różnie, np. D70 dawał fajne obrazki przy użyciu IR, natomiast D80 miał
    własny, dość mocny filtr.
    Wiecie coś?
    Art
    D300 / D810 / F70 + Nikkory

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie Odp: D300 a InfraRed (IR)

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Testowałem. Wyniki znajdziesz tutaj -> http://forum.nikon.org.pl/showthread...=26556&page=24
    Dzięki!
    Już myślałem, że nikt mi nie odpowie.
    Pisałeś o winietce na Tamronie, mnie zastanowiło coś innego: wydaje mi się, że pojawia się tam "hot-spot", szczególnie widoczny na zdjęciu nr2. Obserwowałeś coś takiego, czy mi się tylko wydaje?
    Testowałeś może także na innyh szkiełkach? A Hoya jaka? Zadowolony z niej jesteś?
    Ale piguła pytań! Art
    D300 / D810 / F70 + Nikkory

  4. #4

    Domyślnie Odp: D300 a InfraRed (IR)

    Hot spot jak najbardziej sie poajawia o czym zreszta napisalem pod zdjeciem. Jest tez porada jak sie go pozbyc ale powiem szczerze nie mialem czasu przetestowac.
    Robilem fotki tylko tym tamronem.
    Co do zadowolenia to ciezko cos powiedziec po tych klilku strzalach. Jakos nie moge sie przekonac do pracy ze statywem Moze sie jednak zmobilizuje i popstrykam cos wiecej

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jaworzno, Dominikowice
    Posty
    212

    Domyślnie Odp: D300 a InfraRed (IR)

    Szczerze powiem, tylko D70 (s) do IR, próbowałem na D200 - zbyt wiele komplikacji podejrzewam na D300 jest podobnie, wróciłem do D70 + NX + Gimp - a efekt http://plfoto.com/1551896/zdjecie.html czy http://plfoto.com/1543039/zdjecie.html, przy obecnych cenach tego sprzętu mozna go kupić za cenę dobrego statywu.
    Ogólnie to dobre Nikony
    F6,F5,F100,F80,F50,FM3a
    Hasselblad 503,905
    D6,D800E,D700,D70IR,Z6II


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •