Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie uliczny breakdance

    Witam
    Uczę się jak pokazać dynamikę i ruch w zdjęciach i prawdę powiedziawszy zaczynam się gubić. Pełne zamrożenie unicestwia ruch pozostawiając bohaterów fotografii w nienaturalnych pozach a z kolei lekkie rozmycie pozostawia niedosyt, że na pewno można lepiej. Oceńcie proszę poniższe zdjęcia i podpowiedzcie jak osiągnąć równowagę między ostrością a dynamiką. Sam wiem, że powinienem popracować nad wyodrębnieniem tancerzy z tła, choć w poniższych przykładach zamrożone tło stanowi przeciwwagę do "poruszających się" tancerzy.

    1.

    2.

    3.

    4.

  2. #2

    Domyślnie Odp: uliczny breakdance

    kto jeszcze nie ma zdjęć tej grupy, ręka w górę

    a większe otwarcie przysłony? z jednej strony zamrażasz ruch tancerza, z drugiej - wyodrębniasz z tła
    niestety, widzę tylko trójkę, a na niej wszystko ostre
    no i bardziej zdecydowania pozycja pstrykacza by się przydała, oni zwykle wywijają na podeście, więc jakbyś kucnął piętro niżej, to złapałbyś ich niemalże z poziomu podłogi
    d coś tam plus gadżety
    migavvki

  3. #3

    Domyślnie Odp: uliczny breakdance

    Cytat Zamieszczone przez asmo71 Zobacz posta
    kto jeszcze nie ma zdjęć tej grupy, ręka w górę
    Wiem, wiem, że są dyżurną atrakcją weekendowych spacerów, ale za to można w miarę regularnie "na Nich" poćwiczyć.


    Cytat Zamieszczone przez asmo71 Zobacz posta
    widzę tylko trójkę, a na niej wszystko ostre
    nie wyświetlają się wszystkie zdjęcia??

    Cytat Zamieszczone przez asmo71 Zobacz posta
    no i bardziej zdecydowania pozycja pstrykacza by się przydała, oni zwykle wywijają na podeście, więc jakbyś kucnął piętro niżej, to złapałbyś ich niemalże z poziomu podłogi
    Obiecuję poprawę i następnym razem postaram się coś sfotografować "z parteru" i zamiast 18-70 podepnę 50-kę

  4. #4

    Domyślnie Odp: uliczny breakdance

    to jeszcze podpowiem, że w tygodniu ćwiczą na sucho na placu zabaw w Parku Żeromskiego przy pl. Wilsona
    niczego nie obiecuj - ja tylko sugeruję, sama się uczę
    d coś tam plus gadżety
    migavvki

  5. #5

    Domyślnie Odp: uliczny breakdance

    Świetne zdjęcia. Uwagi Asmo71 też. Naprawdę się podoba.Bo jest pot na czole w kropelkach i jednocześnie rozmyty delikatnie ruch. Trochę pracy z kadrem i będzie szałowo.
    Pozdrawiam
    Grzegorz
    NX11

  6. #6

    Domyślnie Odp: uliczny breakdance

    Praca na trybie M + lampa i powinny byc super efekty...
    никон

  7. #7

    Domyślnie Odp: uliczny breakdance

    Chłopaki z prowincji lepiej dają sobie w tym radę niż Ci tutaj
    Próbuj jednak zamrażać, szukając kadrów i ciekawych układów - chyba, że takowych nie ma
    My wykorzystaliśmy do tego oświetlenie studyjne i nasi breakdance'owcy prezentują się tak (są i zamrożenia i ruch):
    http://www.kadr.nazwa.pl/slideshows/jacek/jacek.html
    Tyle, że my znaleźliśmy dla naszych tancerzy własny plener.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie Odp: uliczny breakdance

    ovserwator - po obejrzeniu fotek z podanego przez Ciebie linka chyba pójdę "wyhuśtać się na szaliku"

  9. #9

    Domyślnie Odp: uliczny breakdance

    eee, ci też umią
    (zdjęcie z piątego dnia posiadania aparatu, więc proszę się nie pastwić, bo to musztarda po obiedzie)

    ovserwator - bardzo mi się wasza sesja podoba
    d coś tam plus gadżety
    migavvki

  10. #10

    Domyślnie Odp: uliczny breakdance

    Asmo, nie tłumacz się - po prostu dobre ujęcie.
    A przy okazji - dzięki Panowie za ciepłe słowa - sesja ma z półtora roku, ale jeszcze wisi u nas w zakamarkach na stronie - teraz pewnie wiele byśmy zmienili - ale po co
    Pozdrawiam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •