Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: nogi MN vs. GF

  1. #1

    Domyślnie nogi MN vs. GF

    Czy statywy MN 055X Prob i Goldfoto YH324C różnią się sztywnością ??
    Czy warto (uwzględniając ten parametr) dopłacać drugie tyle do "Frotki" ??

  2. #2

    Domyślnie Odp: nogi MN vs. GF

    Warto, MF będziesz miał na lata, GF może byc z tym różnie.
    Marek
    D800 + parę szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie Odp: nogi MN vs. GF

    Cytat Zamieszczone przez Imacman Zobacz posta
    Warto, MF będziesz miał na lata, GF może byc z tym różnie.
    Skąd wiesz ??

  4. #4

    Domyślnie Odp: nogi MN vs. GF

    Zerknij sobie jeszcze tutaj (o ile jeszcze tam nie trafiłeś): http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=60717
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  5. #5

    Domyślnie Odp: nogi MN vs. GF

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Zerknij sobie jeszcze tutaj (o ile jeszcze tam nie trafiłeś): http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=60717
    dzięki ale mnie ten tekst nie przekonuje. Autor narzeka na głowice MN ale z Velbona w POlsce nie kupię niczego o udźwigu ok.7kg.
    Druga rzecz to wysokość nóg, max165,7cm to za mało.

  6. #6

    Domyślnie Odp: nogi MN vs. GF

    Akurat głowicę to można do tego założyć MN - niektóre moedel Velbona mają chyba dwa gwinty - jeden z nich pasuje do MN. Maksymalna wysokość, to może byc problem, ale zdaje się są też kolejne numerki i może są wyższe.
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  7. #7
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie Odp: nogi MN vs. GF

    Mont, MF ma lepsze plastiki, w GF lubia pekac klamry.

    Moj Velbon 630A to srodek katalogu - masz jeszcze serie 7 i 8 ktore sa wyzsze, ciezsze, biora wiecej na klate Glowice mocuje sie na dwa standardowe gwinty [1/4" i 3/8"], a nie ma chyba producenta, ktory by wyszedl poza ten standard - tu nie ma zadnego problemu.

    Co do glowic MF - 486 i 488 to najnizsza polka, moze z wyzszych polek sa fajniejsze, nie wiem i mnie to nie interesuje bo ja juz problem glowicy rozwiazalem

    Jak chcesz miec statyw na dluzej i trzymac na nim spore ciezary to seria Sherpa Pro Velbona bedzie odpowiednia [jurgen na CF730 kladzie 600te i nie narzeka ]. Do tego Markins M20 i masz swietny sprzet. Nie ma co sie bawic w polsrodki. Ja na pewno nie wroce do MF.
    Ostatnio edytowane przez shaolin ; 13-06-2008 o 09:23

  8. #8

    Domyślnie Odp: nogi MN vs. GF

    Velbon Sherpa PRO CF-730 to już 1400zł (!!) a daje tyle co MN 055XPROB (udźwig 6kg, waga 2,3, wys.190cm).

    a trzeba doliczyć zakup głowicy....

  9. #9
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie Odp: nogi MN vs. GF

    Mont, nikt nie mowil, ze bedzie tanio

    Jak widziales w moim rewju - mialem 055prob, teraz mam Velbona - nie wroce do MF. Dlaczego? To chyba jasno wynika z mojego tekstu A Ty sie jeszcze nad GF zastanawiasz... Zamiast ogladac statywy w necie to idz do sklepu, wez do reki 055xprob, potem Velbona 730... Nawet porownaj 630 i 055, zobaczysz o co mi chodzi - cyferki sa dobre dla matematykow

    Co chcesz na tym wieszac? 7kg to sporo...

    Jak masz jakies pytania to odpowiem w czwartek bo jestem poza domem i nie bede mial dostepu do netu.
    Ostatnio edytowane przez shaolin ; 14-06-2008 o 06:18

  10. #10

    Domyślnie Odp: nogi MN vs. GF

    Za 1400 to można mieć wszystkomający Gitzo
    Marek
    D800 + parę szkiełek.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •