Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Dziękuje za info a mam jeszcze 1 pytanie ale to odnośnie wyzwalania błyskowego.

    Witam posiadam w domu zestaw yongnuo yn 560 IV (3lampy) oraz nadajnik 560TX. Wszystko śmiga jak należy i do tej pory przy fotografi produktowej której się tak naprawdę uczę byłem zadowolony. Oczywiście przy przymknieciu przesłony było widać że ich moc bywa nie wystarczająca więc ostatnio udało mi się kupić po dobrej cenie zestaw Quantuum move 300 Kit.
    Ponieważ posiadam nadajnik yongnuo myślałem aby dokupić odbiorniki 603 albo 605 i połączyć je kablem z lampami studyjnymi. Myślę że w tym momencie sygnał będzie przekazywany.

    Moje pytanie jest takie...czy wraz z sygnałem będę mieć możliwość wpływu na regulacje mocy błysku? czy tylko taki zestaw pozwoli mi jedynie na zbudzenie lamp poza ingerencją w inne parametry. Pytam ponieważ jeśli jest możliwość to bym wykorzystał to co mam 2 lampy studyjne plus 1 reporterską i nie musiałbym do kupować np navigatora.

    Oczywiście wiem że mogę nadajnikiem wyzwolić błysk z yongnuo a studyjne za pomocą fototeli zareagują tylko chodzi mi o to czy takim zestawem mogę wpływać na parametry lamp studyjnych.


    Jeżeli miałbyś jakieś info na ten temat byłbym wdzięczny.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gego1985 Zobacz posta
    czy takim zestawem mogę wpływać na parametry lamp studyjnych
    Nie.
    Zdalna zmiana ustawień lamp studyjnych jest możliwa w dwóch przypadkach:
    - jeśli lampy studyjne maja wbudowany odbiornik systemu radiowego sterowania i wyzwalania (np. lampy Quadralite z "X" w nazwie, plus Reporter 200, Atlas)
    - jeśli do dedykowanego gniazda lampy studyjnej zostanie wetknięty specjalny odbiornik radiowy zdalnego sterowania (np. lampy studyjne Quadralite z gniazdkiem wyglądającym jak USB plus odbiornik)
    oraz masz nadajnik odpowiedniego systemu (dla "X" także wbudowane w lampy).
    Z YN 560tx nie zadziała, jedyne co pozostaje, to dokupienie odbiorników 603 (lub założenie 560iv na aparat, palnik w sufit, na 1/128, studyjne przez fotocele), albo sprzedanie YN560 + 560tx, i przejście na Quadralite Stroboss Basic (mniej więcej to samo, co 560IV), tylko musiałbys się upewnić, czy odbiorniki Navigator X w połączeniu z Twoimi lampami (Move) dadzą możliwość zdalnej regulacji mocy czy nie.

  3. #13

    Domyślnie

    Dziękuje za info. Co do sprzedaży nie mam zamiaru za śmieszna kasę udało mi się nabyć te reporterki łącznie z nadajnikiem. Po prostu ten sprzęt sobie zostawię a jedynie dokupię sobie nadajnik wraz z odbiornikami.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •