Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie Swiatło modelujące

    Witam
    Posiadam najbardziej udomowiony zestaw mini studia czyli dwie parasolki dyfuzyjne dwa statywy oraz dwie błyskotki 68Ws i jedyny malutki problemik to zabawa w ustaieniu tak parasolek względem osoby fotografowanej aby po pstryknięciu światło z lamp nie było zbyt wysoko lub zbyt nisko, a więc chiałbym zastosować jakieś światło modelujące aby wcześniej oświetliło osobę jak nalezy a pózniej pstryk, myślałem o zamanie oprawki pojedynczej na podwójna, wkręceniu w jedna żarówkę 5600 K a do drugiej 68Ws czy da to jakiś rezulatat?

  2. #2
    sailor
    Gość

    Domyślnie Odp: Swiatło modelujące

    Cytat Zamieszczone przez bialy260 Zobacz posta
    myślałem o zamanie oprawki pojedynczej na podwójna, wkręceniu w jedna żarówkę 5600 K a do drugiej 68Ws czy da to jakiś rezulatat?
    da, bedziesz mial swiatlo modelujace, tyle tylko ze nie zgasnie przy blysku wiec mozesz miec efekt dodatkowy w postaci wplywu swiatla pilota na blysk. ale rozwiazanie ze wszech miar sluszne i rozsadne

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie Odp: Swiatło modelujące

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    da, bedziesz mial swiatlo modelujace, tyle tylko ze nie zgasnie przy blysku wiec mozesz miec efekt dodatkowy w postaci wplywu swiatla pilota na blysk. ale rozwiazanie ze wszech miar sluszne i rozsadne

    Jeżeli to jedyny problem to w zupełności można go rozwiązać, oprawka jest podwójna i posiada dwa oddzielne wyłączniki czyli po ustawieniu parasolek ze światłem modelującym wyłaczam żarówe i pstrykam

  4. #4

    Domyślnie Odp: Swiatło modelujące

    W zależności od rozstawu oprawek dostaniesz w zależności od odległości przekłamanie.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Swiatło modelujące

    Cytat Zamieszczone przez Xathloc Zobacz posta
    W zależności od rozstawu oprawek dostaniesz w zależności od odległości przekłamanie.
    Do zadan ćwiczebno-hobbystycznych w zupełności wystarczy

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar nim
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Okolice stolicy
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: Swiatło modelujące

    Jak włożysz dostatecznie słabą żarówkę myślę, że nie będziesz musiał jej nawet gasić. Nawet nie będzie musiała być 5600. W normalnych lampach studyjnych też bywają zwykłe żarówki jako modelujące i gwarantuję, że świecą w czasie błysku, bo żarnik nie ostygnie w ciągu milisekund. Oby tylko wystarczyło światła do modelowania .
    NIM zrobisz zdjęcie znajdź w NIM temat
    # kilka słoików # puszka # latarka na 4xR20 #

  7. #7

    Domyślnie

    Za około 70 polskich złotych moza zanabyć zestaw trzech gniazdel przejściówek plus pilot. Zdalne wyłaczenie swiatła. Czyli ustawiasz sobie wszystko, naciskasz dwa guziczki na pilocie gasząc dwa swiatła modelujące i robisz zdjęcie.
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialy260 Zobacz posta
    wkręceniu w jedna żarówkę 5600 K ..
    piloty nie muszą mieć 5600K. W normalnych lampach błyskowych są to zwykłe żarówki (2800 K) lub halogeny (3400 K). W dodatku jeśli masz zamiar je wyłączać - to zajmowanie się ich temperaturą barwowa traci zupełnie sens.
    Używając zwykłych żarówek, nie gasząc ich, będziesz i tak miał olbrzymia dominację błysku, nawet z zarówki 68 WS. Wystarczy czas 1/125s i zastane będzie miało swój udział w zdjęciu najwyżej na poziomie kilku %.
    Podsumowując: możesz uzywać zwykłych żarówek i ich nie gasić.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam mam pytanie odnosnie żarówek modelujących. Posiadam zestaw quadralite move 300. W tej lampie znajduje się zarówka halogenowa 150w. Gdyby mi się uszkodziła to musze kupowac taką sama czy mogę np zwykłą halogenowa nie wiem 100w? i czy wtedy też bede mógł regulować mocą swiatla modelującego. A jak to jest żarówkami led...próbował ktoś chodzi mi oto że jednak tam jest tradycyjny gwint e27 i mozna praktycznie wszystko wsadzic. Narazie nie chce testowac bo sie boje że moge cos zjebac i puki co tamta stara chodzi.

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    100W spokojnie możesz wkręcić. Wiadomo, będzie ciemniej. Możesz regulować.

    Co do LED - tu może być kłopot, chyba większość ledów nie daje się tak w prosty sposób przyciemniać, to muszą być LEDy dostosowane do ściemniaczy. Generalnie odradzam LED jaki pilota lampy studyjnej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •